Gdzie zabrać zdjęcia uszkodzone przez wodę do naprawy? Najlepszy przewodnik

Czy masz stosy mokrych zdjęć, które chcesz przywrócić z powodu zalania? Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz zabrać uszkodzone przez wodę zdjęcia do naprawy, możesz poświęcić chwilę, aby ten artykuł pomógł Ci w uzyskaniu kilku wskazówek i faktów dotyczących Twojego problemu.

Przywracanie zdjęć uszkodzonych przez wodę

Dla niektórych osób pomysł przywrócenia zdjęć zniszczonych przez wodę może być przytłaczający i męczący, ale zwrócenie uwagi na profesjonalistów może uchronić Cię przed tym przytłaczającym uczuciem. Odpowiednia wiedza i przeszkolenie ekspertów zajmujących się konserwacją zdjęć może przywrócić Twoim zdjęciom ich najbardziej oryginalną formę.

Gdzie zabrać zdjęcia uszkodzone przez wodę do naprawy? Najlepszy przewodnik

Czynniki, które mogą wpłynąć na przywrócenie Twojego zdjęcia

1. Zakres uszkodzenia zdjęcia

Naprawa zdjęć z bardziej złożonymi uszkodzeniami zajmie ekspertom dodatkowy czas. Zdjęcia uszkodzone przez wodę również będą kosztować nieco więcej.

2. Koszt badań

Jeśli Twoje zdjęcie ma uszkodzenia, takie jak podarte lub wyblakłe, specjalista ds. renowacji zdjęć może przeprowadzić szczegółowe badania historyczne, aby przywrócić obraz. Ponadto, jeśli na zdjęciu brakuje części, muszą zbadać, czym jest ta część, aby stworzyć realistyczny remake zdjęcia.

3. Skanowanie zdjęć

Niektóre stare usługi przywracania zdjęć wymagają zeskanowanej kopii zdjęć i wymagają skanowania obrazów w wysokiej rozdzielczości. Inne usługi oferują pomoc w skanowaniu zdjęć, ale będzie to kosztowne.

4. Ostateczny rozmiar wydruku

Wreszcie, zdjęcia z większymi wydrukami są również droższe dla edytorów zdjęć. Jeśli plik jest banerem o wymiarach 6 x 8 stóp, który będzie większy niż portret rodzinny 20 x 24 cale, naprawa większej liczby pikseli i powierzchni wymaga więcej czasu.

Czy zdjęcia uszkodzone przez wodę można przywrócić?

TAk! Jedną ze świetnych opcji jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty zajmującego się konserwacją zdjęć, który może przywrócić podarte, poplamione lub w inny sposób uszkodzone zdjęcia, a także poprawić je cyfrowo.

Możesz umieścić je na ramie lub powiesić po procesie renowacji.

Ile kosztuje przywrócenie zdjęcia?

Ceny przywracania zdjęć zaczynają się od 99 USD za usługę przywracania, podczas gdy cena przywracania pełnej usługi zaczyna się od 160 USD i różni się w zależności od projektu. Zwykle średnia renowacja zdjęć wynosi 260 USD, ale ekstremalna naprawa może być wyższa niż 500 USD.

Ile czasu zajmuje przywrócenie zdjęcia?

Generalnie po otrzymaniu rozpocznie się proces przywracania zdjęć, a następnie dostawa; w związku z tym zajmuje to od piętnastu do dwudziestu dni roboczych.

Inne usługi przywracania zdjęć akceptują projekty pośpiechu, ale musisz ponieść dodatkową opłatę lub opłatę za pośpiech.

Jak oszczędzać zdjęcia uszkodzone przez wodę (wskazówki)

Możesz zapisać zdjęcia uszkodzone przez wodę, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami. Nie spiesz się i bądź cierpliwy.

 • Ostrożnie usuń zdjęcia z zalanego albumu
 • Podnieś i oddziel wszystkie, które są ze sobą sklejone, uważaj, aby nie dotknąć ani nie pocierać emulsji wodnych na powierzchni
 • Unikaj używania siły do ​​oddzielania zablokowanych zdjęć, ponieważ doprowadzi to do nieodwracalnych uszkodzeń
 • Włóż zdjęcia do zlewu lub wiadra z czystą i zimną wodą
 • Delikatnie opłucz przednią i tylną stronę zdjęcia, nie pocieraj
 • Jeśli nie masz czasu na oddzielenie pojedynczych stosów papieru, wysusz je w stosach nie większych niż jedna czwarta
 • Podczas suszenia zdjęć przygotuj bibułę lub inny wysoce chłonny materiał, aby ułożyć każde zdjęcie
 • Unikaj używania gazet, chusteczek lub ręczników papierowych
 • Nie susz zdjęć w bezpośrednim świetle słonecznym ani nie wystawiaj ich na działanie wiatru, ponieważ ciepło i wiatr mogą powodować blaknięcie i zwijanie się zdjęć
 • Wskazane jest suszenie uszkodzonych przez wodę zdjęć w pomieszczeniach, aby zapobiec rozwojowi pleśni
 • W przypadku slajdów i mocnych zdjęć możesz zastosować metodę sznurka
 • Jeśli używasz metody sznurowania, wieszaj tylko solidne przedmioty tylko na sznurku
 • Wiszące przesiąknięte papiery mogą spowodować większe uszkodzenie przedmiotu
 • Rozważ użycie wentylatora lub osuszacza, unikaj bezpośredniego kierowania wentylatorów na mokre materiały (48-72 godziny)
 • Jeśli zdjęcia są wystarczająco suche, delikatnie usuń formę za pomocą gładkiej gąbki
 • Jeśli zachowujesz stare zdjęcia, rozważ umieszczenie papieru woskowanego na wierzchu przedmiotu i dociążenie krawędzi szkłem
 • Możesz zrobić trochę majsterkowania lub samopomocy, aby przywrócić zdjęcia uszkodzone przez wodę, ale możesz również skonsultować się z usługami przywracania zdjęć, które są profesjonalistami w obsłudze materiałów fotograficznych uszkodzonych przez wodę

(WSKAZÓWKA: oto przydatny przewodnik dotyczący wygładzania papieru uszkodzonego przez wodę).

Jak zapobiec uszkodzeniom zdjęć w przyszłości?

 • Upewnij się, że masz kolejną kopię lub duplikat swoich zdjęć
 • Oprócz miękkich kopii, przechowuj niektóre fizyczne kopie w bezpiecznym miejscu
 • Zasięgnij porady u profesjonalistów
 • Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób papier ulega uszkodzeniu przez wodę, sprawdź to, a zobaczysz. Zapisz swoje zdjęcia od razu!

  Wniosek

  Teraz, gdy skończyły się poszukiwania „gdzie zabrać uszkodzone przez wodę zdjęcia do naprawy”, nie musisz się martwić, że dobre wspomnienia, które przechowujesz na zdjęciach, znikną. Możesz być pewien, że Twoje zdjęcia są w dobrych rękach dzięki pomocy centrów przywracania obrazów, które mają najlepszych i najbardziej wykwalifikowanych edytorów zdjęć.