Gdzie umieścić płyn do płukania tkanin w pralce? Zadziwiające informacje, które musisz wiedzieć!

Gdzie włożyć płyn do zmiękczania tkanin w pralce? Najpierw oczywiście włożysz produkt do dozownika, jeśli Twoja pralka jest wyposażona w automatyczny dozownik płynu do zmiękczania tkanin. Jednak zależy to od tego, jak go ułożysz i gdzie znajduje się dozownik.

Dla automatycznego typu zmiękczacza tkanin, dodaj zmiękczacz przed rozpoczęciem ładowania.

Gdzie umieścić płyn do płukania tkanin w pralce? Zadziwiające informacje

W przypadku dozownika automatycznego dodaj środek zmiękczający podczas cyklu płukania. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie i kiedy włożyć płyn do zmiękczania tkanin do pralki. W ten sposób będziesz czerpać korzyści z produktu. Po prostu naucz się, jak go właściwie używać.

W ładowaczu czołowym

Więc gdzie włożyć płyn do zmiękczania tkanin w pralce? Pralka z ładowaczem czołowym posiada szufladę, do której wkładasz płyn do zmiękczania tkanin i dozujesz go. Włóż więc produkt do tej szuflady i wyciągnij go, gdy jest. Do szuflady dołączona jest etykieta wskazująca, ile należy do niej włożyć. Następnie umieść potrzebną ilość w szufladzie.

Dodaj wodę, aż mieszanina wody i zmiękczacza tkanin osiągną górną linię napełnienia. Uważaj, aby nie przekroczyć górnej linii napełnienia, w przeciwnym razie rozleje się lub zostanie uwolniony wcześnie. Twoje ubrania wtedy poplamią. Zamknij szufladę po umieszczeniu płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ ten drugi również zostanie od razu dozowany w odpowiednim cyklu. Pomocne może być przeczytanie, jak używać pojemników na pranie w pralce ładowanej od przodu.

 

W Top Loader

Przejrzyj dozownik myjki na górze mieszadła bębna. Użyj dozownika, umieszczając w nim odpowiednią ilość płynu do zmiękczania tkanin. Następnie wlej wodę i dotrzyj do linii do jej rozcieńczenia. Nie przepełniaj również dozownika wodą lub płynem do zmiękczania tkanin.

Płyn do zmiękczania tkanin będzie dozowany natychmiast po rozpoczęciu załadunku. Jeśli są jakieś pozostałości, wyczyść dozownik, w którym umieszczasz płyn do zmiękczania tkanin. Jeśli nie robisz tego regularnie, pozostałości mogą zatkać dozownik, wpływając na ilość użytego płynu do zmiękczania tkanin, który uszkadza lub uwalnia dozownik. Gromadzenie się pozostałości może również spowodować pojawienie się pleśni zarówno w pralce ładowanej od przodu, jak i od góry.

Na ubraniach

Nie można nałożyć zmiękczacza do tkanin. Po pierwsze, płyn do zmiękczania tkanin pochodzi z silnych chemikaliów, które je plamią. Dlatego najpierw rozcieńcz produkt w wodzie, aby nie pozostawił żadnych plam.

Jeśli użyjesz tyle płynu do zmiękczania tkanin, zostanie on poplamiony. To samo dotyczy sytuacji, gdy dodasz lub dodasz w niewłaściwym czasie. Przeczytaj instrukcję obsługi, aby prawidłowo używać płynu do zmiękczania tkanin. Chroń swoje ubrania, ucząc się używania zmiękczacza do tkanin i nie niszczenia ubrań.

Zmiękczacz do tkanin do dodania na początek

Automatyczny dozownik wymaga dodania płynu do płukania tkanin na początku prania. Ale jeśli go nie ma, nie dodawaj go na początku prania, ponieważ zabrudzi ubrania, jeśli nie ma wystarczającej ilości wody do rozcieńczenia zmiękczacza. Jeszcze lepiej, dodaj go po ustawieniu pralki w cyklu płukania, aby działała skutecznie. Możesz również zainteresować się, kiedy należy włożyć płyn do zmiękczania tkanin do pralki.

 

Zmiękczacz do tkanin do dodania nawet bez dozownika

Wylej płyn do zmiękczania tkanin bezpośrednio do pralki, jeśli nie ma dozownika. Pamiętaj jednak, aby nie robić tego bezpośrednio na ubraniach. Zamiast tego lepiej wlać pewną ilość do kieszeni na wodę na wierzchu ładunku. Stamtąd może się rozcieńczyć, zanim zostanie rozproszony w cyklu płukania.

Możesz pomyśleć o tym, co się stanie, gdy dodasz go wcześnie lub późno. Może to jednak spowodować, że ubrania nie zostaną wyprane. Wtedy zmiękczacz do tkanin jest nieskuteczny. Może być konieczne ponowne pranie wsadu innym środkiem do zmiękczania tkanin. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy zmywa się lub wymaga dodatkowego cyklu płukania.

W ten sposób poznaj czas przejścia zasadniczo do cyklu płukania pralki. Zwróć uwagę na swoje pranie, dodając ten zmiękczacz do tkanin. Nigdy nie wychodź z domu ze stertą prania, jeśli dodasz produkt. W przeciwnym razie możesz stracić szansę na dodanie go.

Ale jeśli chcesz, możesz wypróbować kulkę do zmiękczania tkanin, jeśli musisz wyjść z domu. Ta kula działa tak samo jak automatyczny dozownik. Wystarczy wlać odpowiednią ilość płynu do zmiękczania tkanin na plastikową kulkę. Następnie zamknij jego pokrywę. Następnie wrzuć kulkę zmiękczacza tkanin do pralki przed rozpoczęciem ładowania. Jej poruszenie w cyklu płukania powoduje otwarcie pokrywy pralki. W ten sposób uwalnia się zmiękczacz do tkanin. Ponownie sugeruję, abyś przeczytał o tym, jak używać płynu do zmiękczania tkanin.

 

Zmiękczacz do tkanin, który należy dodać, powinien spełniać określone warunki

Niektóre tkaniny nie zawierają zmiękczacza do tkanin. Jeśli nadal będziesz nalegać, może to je tylko uszkodzić. Lepiej sprawdzić specyfikacje na etykiecie dotyczącej pielęgnacji.

#1. Na mikrofibrze

Mikrofibra pochłania wilgoć, która po pokryciu płynem do zmiękczania tkanin nie zrobi tego, co powinna. Wytwarzana elektryczność statyczna jest również zmniejszona, jeśli pokryjesz środkiem do zmiękczania tkanin.

#2. Odzież sportowa

Środek do zmiękczania tkanin często smaruje włókna materiału odzieży sportowej. W ten sposób zatrzyma zdolność tkaniny do odprowadzania wilgoci.

#3. Na ręczniku

Nie używaj zmiękczacza do tkanin na ręcznikach do wielokrotnego prania, ponieważ może on stać się mniej chłonny. Zamiast tego wlewaj go tylko w jednym ładunku. Wtedy ręcznik pozostaje puszysty i miękki. Pomocne może być przeczytanie, dlaczego nie należy używać płynu do zmiękczania tkanin na ręcznikach.

To okładka!

Ten artykuł już odpowiada na Twoje pytanie, gdzie i kiedy włożyć płyn zmiękczający do pralki. Wiedza z wyprzedzeniem umożliwia czerpanie korzyści, jakie przynosi. Dzięki temu Twoje ulubione ubrania nie niszczą się! Dziękuję za zatrzymanie się!