Gdzie umieścić grzejnik kosmiczny? 8 najlepszych rozważań!

Gdzie umieścić grzejnik kosmiczny? Możesz umieścić go w pokoju na parterze, w salonie, gdzie wszyscy odpoczywają po męczącym dniu pracy, z dala od ściany i łatwopalnych materiałów i wielu innych.

Niemniej jednak idealne miejsce zależy od typu zakupionego urządzenia, ponieważ grzejniki są dostępne w pięciu odmianach, różniących się obszarem ich usytuowania.

Gdzie umieścić grzejnik kosmiczny? 8 najlepszych rozważań!

Należy wziąć pod uwagę, gdzie dokładnie je umieścić, np. rodzaj mieszkania, dzieci oraz część biurową lub mieszkalną, którą chcesz ogrzać. Jednak generalnie chodzi o wyważenie czynników i osobistych preferencji, które moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Rozważania, gdzie można umieścić ogrzewacz przestrzeni

Nie zastanawiaj się, gdzie umieścisz grzejnik, więc postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

#1. Pokój na parterze

Pokój na parterze to miejsce, w którym umieścisz grzejnik, gdy mieszkasz w wielopiętrowym mieszkaniu, ponieważ jest to doskonały pomysł, jeśli nie masz świetnego grzejnika do umieszczenia w pokojach, ale chcesz ogrzewać podłogi. Prosta logika polega na tym, że kiedy gorące powietrze lub ciepło się podnosi, górne pokoje stają się gorętsze niż pokoje na niższych piętrach. Tak więc, umieść grzejnik na niższym piętrze, aby utrzymać ciepło w całym domu i utrzymuj go w pomieszczeniu przez piętro, gdzie ta podłoga jest ogrzewana.

#2. Miejsca z dużą ilością ludzi

Pomogłoby umieszczenie grzejnika w salonie, ponieważ ludzie gromadzą się tutaj najczęściej, ponieważ jest to miejsce, w którym wszyscy odpoczywają po ciężkim i męczącym dniu w pokoju. Dzieci również oglądają tutaj filmy lub grają w gry wideo; wtedy grzejnik służy im chętniej, gdy tu zostają.

#3. Rozmiar przestrzeni

Ogrzej całe pomieszczenie, ale nigdy nie jest praktycznym pomysłem ogrzanie małego pomieszczenia, podczas gdy grzejnik kosmiczny jest po utrzymywaniu ciepła w pomieszczeniu, ale najlepiej sprawdza się przy wyborze małej przestrzeni w domu. Ustaw je obok swojej pozycji siedzącej w salonie lub w okolicy biurka lub krzesła do czytania i zdecyduj, gdzie najlepiej umieścić grzejnik, aby służył całemu pomieszczeniu. Wybierz miejsce obok miejsca, w którym go położysz i wybierz miejsce, które skutecznie zatrzymuje ciepło, na przykład drzwi.

#4. Miejsca z dala od wody i wilgoci

Wilgoć, wilgoć i woda mogą spowodować uszkodzenie niektórych części elektrycznych. Ogrzewacz pomieszczeń ulega uszkodzeniu po umieszczeniu go w pobliżu wilgotnego środowiska lub źródła wody. Jednocześnie pralnia i łazienka to dwa miejsca, w których nie chcesz umieszczać grzejnika, dlatego wybierz grzejnik do tych miejsc, aby wytrzymać wilgoć i wilgoć oraz uniknąć zlewu kuchennego.

#5. Z dala od materiałów łatwopalnych

Wszystkie grzejniki i ich konstrukcje powinny być z dala od materiałów łatwopalnych, podczas gdy kuchenki gazowe i zasłony mogą natknąć się na Ciebie.

#6. Z dala od ruchu

Grzejniki kosmiczne mogą się nagrzewać, gdy działają z pełną mocą, podczas gdy zwierzęta domowe i dzieci mogą się poparzyć podczas szczotkowania w urządzeniu. Ogólnie rzecz biorąc, zezwól na ograniczenie bezpieczeństwa do trzech stóp od wszelkich form ruchu, więc umieść urządzenie w dyskretnej części i z dala od wejść.

#7. Z dala od ściany

Najpierw zdecyduj, jaka przestrzeń wymaga ciepła, ale umieść ją z dala od ściany i pozostaw odległość stopy lub dwóch. Jednak grzejniki kosmiczne są instalowane na ścianie korytarza, a otwory wentylacyjne znajdują się z przodu jednostek.

#8. Źródła ciepła

Nigdy nie umieszczaj grzejnika w pomieszczeniu z kominkiem, ponieważ to tylko sprawia, że ​​rzeczy są zbędne i nie jest rozsądne umieszczanie grzejnika z innymi źródłami ciepła. Kuchnia jest dobrym przykładem tosterów, pieców i innych przedmiotów wytwarzających ciepło.

Umieszczanie grzejnika przestrzeni w oparciu o typ grzejnika

Poniżej przedstawiamy rodzaje grzejników i miejsca, w których najlepiej je umieścić.

#1. Grzejnik konwekcyjny

Jest to preferowany wybór, ponieważ ogrzewasz duże przestrzenie, które są łatwe w utrzymaniu i łatwe do czyszczenia, ponieważ nie ma potrzeby uzupełniania ich, gdy nadaje się do sypialni. Inne obszary, w których je umieszczasz, to salon i piwnica.

#2. Grzejnik ceramiczny

Obiecuje to różne opcje i wszechstronność, które dostosowują się do różnych lokalizacji i sytuacji, ponieważ mniejsze nadaje się do biur, a większe do większych przestrzeni, takich jak sypialnie czy salony. Grzałka ceramiczna jest pomocna w zastosowaniach w pokojach dziecięcych. Warto też poczytać o tym, do czego służy grzałka ceramiczna.

#3. Grzejnik panelowy Mica

Jest to jednostka hybrydowa, ale jest jak grzejnik konwekcyjny i mały promiennik podczerwieni, z większością modeli montowanych na ścianach, jest bardzo lekki, odpowiedni do łazienek, biur i sypialni dla dorosłych.

#4. Promiennik podczerwieni

Promiennik podczerwieni ogrzewa przestrzeń promieniami podczerwonymi, które wykorzystują formę bezpośredniego ogrzewania. Następnie zyskuje większy udział w rynku, ponieważ jest bardzo cichy i energooszczędny; ogrzewa dwukrotnie powierzchnię, tak samo jak grzejnik ceramiczny. Gdzie umieścić promiennik lub promiennik podczerwieni, obejmuje salon, pokój dziecięcy, gabinety w sypialni i wiele innych.

To okładka!

Dowiesz się już, gdzie umieścić grzejnik z dala od ściany, materiałów łatwopalnych i źródeł ciepła. Wiesz również, gdzie najlepiej umieścić grzejnik konwekcyjny, grzejnik ceramiczny, panel mikowy i promiennik podczerwieni; w dowolnym miejscu, więc podziel się dobrą wiadomością. Możesz również przeczytać o tym, czym jest grzejnik w dużym pokoju i jak go naprawić.