Gdzie umieścić grzałkę w akwarium? 2 najlepsze opcje!

Gdzie umieścić grzałkę w akwarium? Wydaje się, że to cię wprawia w zakłopotanie, ale otrzymaliśmy odpowiedź. Możesz być zaskoczony łatwością rozwiązania. Ponadto artykuł da również wskazówkę dotyczącą innych pytań związanych z akwarium i grzałką.

Grzałka stała się kluczowym elementem filtrów, świateł i ozdób przypominających akwarium. Dzieje się tak, ponieważ większość ryb sprzedawanych na rynku to ryby tropikalne. Potrzebują podgrzanej wody, aby pływać bez okazywania lenistwa i bezczynności. Coldwater wytwarza białe plamy na ich ciele, ale mogą również umrzeć. Cóż, moi przyjaciele, jest o wiele więcej informacji na ten temat, więc lepiej czytaj dalej!

Gdzie umieścić grzałkę w akwarium? 2 najlepsze opcje!

Jak umieścić grzejnik?

Musisz także wiedzieć, jak ustawić grzałkę w zbiorniku. Najpierw wyjmij grzałkę z pudełka i sprawdź, czy nie ma pęknięć na szklanej rurce. Jesteś gotowy, aby go tam umieścić, jeśli wygląda dobrze. Wystarczy przymocować przyssawki za pomocą uchwytów montażowych i voila! Kubki mocno przymocowują się do szklanej ściany, a grzałka zacznie działać zaraz po podłączeniu. Należy koniecznie zrobić pętlę ściekową i zachować przewód i wtyczka przed zamoczeniem. Lepiej, jeśli grzejnik jest podłączony do gniazdka wielokierunkowego. Pomocne może być przeczytanie o najlepszych testowanych grzałkach akwariowych.

Gdzie umieścić grzejnik w akwarium?

Odpowiedzią na to, gdzie umieścić grzałkę w akwarium jest miejsce, w którym woda stale krąży. Najbezpieczniejszym miejscem do umieszczenia grzejnika jest obok filtra lub na dnie akwarium.

#1. W pobliżu filtra

Możesz mieć większość grzałki, ponieważ woda dostanie się do filtra i znacznie dostanie się do grzałki. Następnie po podgrzaniu rozprowadzi się po całym zbiorniku.

#2. Dno zbiornika

Dolna część jest zwykle chłodna, ponieważ po podgrzaniu woda unosi się w górę. Grzałka u podstawy utrzymuje wystarczająco ciepłą wodę, aby ryby czuły się komfortowo.

Umieszczenie w akwarium wpływa na wydajność grzejnika

Możesz użyć grzejnika o małej mocy do ogrzania większego zbiornika niż jego pojemność. Jednak musisz umieścić akwarium w pomieszczeniu o temperaturze do 73° Fahrenheita lub 32° Celsjusza. Osobiste doświadczenie nauczyło mnie, że 50-watowa grzałka zaprojektowana do 10-galonowego zbiornika ogrzewała 40-galonowe akwarium, podnosząc temperaturę wody do 80-90 stopni Fahrenheita. Ale kiedy to akwarium zostało umieszczone w pomieszczeniu o temperaturze 50° Fahrenheita lub 10° Celsjusza.

Jakie jest najlepsze miejsce w Twoim domu na grzałkę do akwarium?

Twój miłośnik akwarium uwielbia miejsca nasłonecznione lub ogrzewane przez system centralnego ogrzewania. Z drugiej strony, ponieważ w tym przypadku musi włożyć mniej wysiłku ze względu na ciepłe otoczenie, grzejnik nie lubi takich miejsc, jak zimna piwnica lub pomieszczenie z klimatyzatorem. Szyba zbiornika pozostaje zimna i traci ciepło, dzięki czemu grzałka znosi stres i pracuje ciężej.

Umieszczenie grzejnika ma duży wpływ na Aquascape

Umieszczenie grzałki czasami źle wpływa na widok akwarium. Aby cieszyć się przyjemnie wyglądającym widokiem, po umieszczeniu należy schować grzałkę.

Czarny ekran

Prostym sposobem na ukrycie grzałki jest zamontowanie czarnego ekranu na tylnej szybie wewnątrz akwarium. Następnie możesz znaleźć i kupić inny sprzęt w tym samym czarnym kolorze. Wszystkie czarne rzeczy stworzą całość, przez co grzejnik będzie mniej zauważalny.

Rośliny w tle

Rośliny o wysokim tempie wzrostu w najlepszym razie chowają grzejnik. Musisz skonsultować się z ekspertem od akwarystyki, aby znaleźć wysokie rośliny, które mogą zakryć nieprzyjemny widok grzejnika.

Ornamenty

Otrzymaliśmy wiele opcji dotyczących dekoracji aquascape. Kamienie w różnych kolorach stanowią dobrą osłonę grzejnika.

Sump

Możesz z łatwością umieścić grzałkę zanurzeniową wewnątrz miski, aby zobaczyć ryby przez szybę akwarium.

Często zadawane pytania (FAQ)

Oto odpowiedzi na często zadawane pytania:

Która lokalizacja jest najgorsza do instalacji grzejnika?

Każda pozycja, w której grzałka dotyka szyby zbiornika, podłoży takich jak żwir lub innego elementu dekoracyjnego oznacza, że ​​grzałka wkrótce pęknie.

Czy należy umieścić dwa grzejniki?

Większość rówieśników zasugeruje umieszczenie dwóch grzałek w każdym rogu akwarium. Uwierz nam; to trochę szczerej rady. Ponieważ druga grzałka zapewnia solidne wsparcie na wypadek awarii jednej z grzałek.

Jaki jest najlepszy grzejnik do łatwego umieszczenia?

Grzałka zatapialna jest najłatwiejsza do zainstalowania, ponieważ można ją umieścić w dowolnym miejscu w zbiorniku. Można go ustawić pod dowolnym kątem, niezależnie od tego, czy jest ukośny, pionowy czy poziomy. Więc lepiej, kup jeden i ciesz się swobodą instalacji według własnego wyboru.

Jakie jest najlepsze miejsce na termometr?

Gorąca woda przepływa z grzałki do termometru i odnotuje dokładny odczyt; jeśli jednak termometr odczyta ciepłą wodę bezpośrednio z grzałki.

To okładka!

Czy masz odpowiedź na pytanie, gdzie umieścić grzałkę w akwarium? Mamy nadzieję, że wrócisz, aby dowiedzieć się więcej. Ciekawe, jakie są tam grzałki i do czego służy moja grzałka do akwarium. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak sprawdzić, czy grzałka akwarium jest zepsuta i jak podgrzać akwarium bez grzałki.