Gdzie umieścić detergent w pralce? 3 Niesamowite przegródki!

Czy chcesz wiedzieć, gdzie umieścić detergent w pralce? Jeśli masz standardową pralkę ładowaną od góry, najpierw napełnij ją wodą, a następnie włóż wysokowydajny detergent bezpośrednio do szuflady na detergent po lewej stronie, a na końcu włóż do niej brudne pranie. Zapewnia to równomierne rozprowadzanie detergentu w wodzie tuż przed wchłonięciem przez ubranie.

Pamiętaj, że im bardziej delikatna jesteś z pralką i przędzarką, stają się one trwalsze przez długi czas. Moi przyjaciele, nigdy nie nakładaj detergentów bezpośrednio na ubrania, ponieważ może to uszkodzić tkaninę i spowodować matowienie materiału.

Gdzie umieścić detergent w pralce? 3 Niesamowite przegródki!

Czytaj dalej ten post, aby dowiedzieć się, gdzie włożyć detergent do prania. Dowiesz się również, jak używać detergentu w pralce na kilka różnych sposobów. Przygotujmy to do zabawy!

Gdzie dodać detergent do pralek?

W tym akapicie wyjaśnimy szczegółowo, gdzie umieścić detergenty w pralce? Upewnij się, że detergent i odżywka znajdują się we właściwych miejscach w pudełku na detergent, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Detergent w proszku należy umieścić w najbardziej znaczącej części szuflady, zazwyczaj w lewym górnym rogu. Jeśli nie masz pewności, zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki lub sprawdź, jak prawidłowo załadować detergent do pralki.

Płyn zmiękczający umieszczono w częściowo ukrytej części szuflady z kwiatowym emblematem. W zależności od typu znajduje się w środku lub w prawym górnym rogu pola. Jeśli wybrałeś funkcję prania wstępnego dla swojego programu prania, musisz wlać odpowiedni detergent do prania wstępnego do trzeciej części pudełka.

Pamiętaj, że używasz odpowiedniej ilości detergentu i środka zmiękczającego do załadowanego prania w szufladzie. Zwróć uwagę na większe znaki ciśnienia w sekcjach szuflady na detergent, a także na instrukcje na opakowaniu detergentu w proszku i płynu zmiękczającego.

W miejscach z łagodną wodą może być potrzebna niewielka ilość detergentu. Nadmiar piany wewnątrz pralki może jednak wynikać z umieszczenia szuflady na detergent, utrudniając zarówno pralkę, jak i znajdujące się w niej ubrania. A więc gdzie włożyć detergent do pralki?

Przegródki na detergenty do pralki

Różne przegródki w pralce są przeznaczone do wielu środków pomocniczych do prania, takich jak detergenty w płynie, proszki do prania i płyny do zmiękczania tkanin. Używając pralek ładowanych od góry, nie zapomnij umieścić odpowiedniego detergentu w odpowiedniej sekcji.

W zależności od marki pralki istnieje wiele odmian szuflad na detergenty. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jakiego pojemnika użyć do różnych rodzajów środków czyszczących. Możesz również chcieć wiedzieć, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

Komora do prania wstępnego

Ta alternatywa była odpowiednia, gdy odzież była bardzo brudna lub całkowicie nieczysta. Umożliwia wypłukanie całego wsadu odzieży przed rozpoczęciem cyklu prania. Komora prania wstępnego jest oznaczona literami I lub jedną na etykiecie. Innymi słowy, ludzie wykorzystują tę komorę, aby skutecznie wybielić swoje pranie.

Zmiękczacz do tkanin

Płyn do zmiękczania tkanin należy umieścić w przegródce ze znakiem * wskazującym wybór. Ten system sprawił, że każde pranie było wystarczająco czyste lub delikatne. Upewnij się jednak, że nie idziesz wyżej niż zaznaczona opcją Max. Krótko mówiąc, ta przegródka jest stworzona na opatrzone adnotacjami zapachy, skrobię, światło i różne inne przedmioty. Nie zapomnij również wlać detergentu w płynie do pojemnika oznaczonego znakiem *. Dobrym pomysłem może być również wiedza, gdzie kupić przełączniki pokrywy do pralek.

Przedział pralki

W tej przegródce należy użyć detergentu do prania. Ponadto są klasyfikowane jako 2 lub II. Centralna komora na pranie jest jedną z najczęściej używanych w domu. Również ilość użytego detergentu należy dostosować w zależności od stopnia zabrudzenia odzieży.

Pamiętaj, że ilość lub objętość detergentu należy umieścić zgodnie z instrukcją. Być może do tej pory zorientowaliśmy się, gdzie znajdują się te trzy kontenery. Przejdźmy dalej, poznając różne szuflady maszynowe oferowane dla każdego projektu.

Jak używać detergentów do pralki?

Zachowaj ostrożność podczas używania detergentu do prania. Używanie detergentu w dużych ilościach nie tylko czyści ściereczkę, ale również odpowiednio ją wchłania i niszczy pranie. Ponadto, ponieważ detergenty są obecnie znacznie bardziej intensywne niż w przeszłości, przed nalaniem należy dokładnie sprawdzić sugerowane ilości na pojemniku na detergent i linie pomiarowe na nakrętce.

Ponownie, jeśli masz pralkę HE, bardzo ważne jest, aby użyć detergentu przeznaczonego specjalnie do pralek HE i dokładnie przestrzegać instrukcji pomiaru butelki.

Jeśli masz standardową pralkę ładowaną od góry, najpierw napełnij ją wodą, dodaj swój ulubiony proszek, a na końcu ubrania. Zapewnia równomierne rozprowadzanie detergentu w wodzie, zanim dotrze do ubrania. Następnie proponuję przeczytać o tym, jak korzystać z pralki. To Opakowanie!

Mam nadzieję, że zrozumienie tego artykułu nie jest dla Ciebie frustrujące. Wyjaśniliśmy, gdzie należy umieścić detergent w pralce i jak jest za dużo przegródek na detergenty w pralce i wreszcie jak go używać! Więc po przeczytaniu tych kroków będziesz w stanie sprawić, że pranie będzie łatwe i prawidłowe.