Gdzie są produkowane maszyny do szycia Bernina: co warto wiedzieć

Odpowiedź na pytanie, gdzie powstają maszyny do szycia Bernina, jest Szwajcaria. Porozmawiamy o fabrykach bardziej szczegółowo, aby pomóc Ci zorientować się w wykonaniu maszyn Bernina. Dowiesz się również, czy warto kupić urządzenie od marki.

Jeśli jesteś ciekaw, jak powstają inne marki maszyn do szycia, zajrzyj na naszego bloga. Omówiliśmy na przykład, gdzie powstają maszyny do szycia Pfaff. Rozmawialiśmy nawet o tym, kto produkuje maszyny do szycia Baby Lock.

Gdzie są produkowane maszyny do szycia Bernina: co warto wiedzieć

Gdzie produkowane są maszyny do szycia Bernina?

Bernina posiada dwie fabryki maszyn do szycia zlokalizowane w Szwajcarii i Tajlandii. Fabryka Bernina Switzerland produkuje maszyny do szycia od 1893 roku w Steckborn. Z drugiej strony fabryka Bernina Thailand zlokalizowana w Lamphun rozpoczęła się dopiero w 1990 roku, produkując 80% z 80 000 maszyn do szycia Bernina produkowanych każdego roku.

Bernina Szwajcaria

W fabryce Bernina w Steckborn wszystkie maszyny do szycia Bernina są projektowane, rozwijane i testowane. Jak mówi prawnuk założyciela marki, Bernina nie ma zamiaru opuszczać tego zakładu. Szwajcarski zakład produkcyjny również poprawił się od 2012 roku, gdzie stał się bardziej przyjazny dla środowiska.

Bernina Tajlandia

Zakład produkcyjny Bernina w Lamphun w Tajlandii jest odpowiedzialny za produkcję podstawowych maszyn do szycia Bernina, a nawet serii 7 tej marki. Produkują również części i mają centrum kompetencji hakowych. Warto jednak zauważyć, że Bernina Thailand jest nadal pod zarządem Szwajcarii, więc można się spodziewać, że nawet maszyny do szycia Bernina z niskiej i średniej klasy będą miały taką samą wysoką jakość, jak te produkowane w ich zakładzie w Steckborn.

Bernina szczyci się posiadaniem lojalnych pracowników w obu zakładach produkcyjnych i zapewnianiem im najlepszych korzyści podczas pracy pod firmą. Pracownicy w Szwajcarii pracują dla Berniny już od 20 do 50 lat, podczas gdy Bernina zapewnia swoim tajskim pracownikom ponad płacę minimalną i komfortowe środowisko pracy.

Czy wszystkie maszyny do szycia Bernina są produkowane w Szwajcarii?

Wszystkie maszyny do szycia Bernina są projektowane i testowane w Szwajcarii, ale obecnie zakład Bernina Steckborn produkuje tylko najwyższej klasy maszyny do szycia i pikowarki z długim ramieniem. Inne maszyny Bernina produkuje w swojej fabryce w Tajlandii pod szwajcarskim kierownictwem, aby zapewnić najwyższą jakość wszystkich jednostek Bernina.

Warto również zauważyć, że prototypy maszyn do szycia Bernina niskiej i średniej są produkowane w Szwajcarii. Ponadto w zakładzie Steckborn produkowane są również części do produkcji seryjnej oraz podwozia maszyn do szycia serii 8 wraz z częściami zamiennymi i stopkami marki. Ogólnie rzecz biorąc, Bernina produkuje maszyny do szycia w Szwajcarii od ponad 125 lat, co oznacza, że ​​bez wątpienia należy do najbardziej niezawodnych europejskich marek.

Jak zaczęła Bernina?

Bernina została założona w 1893 roku przez Karla Friedricha Gegaufa, który wynalazł pierwszą na świecie mereżkę do szycia. Ten model potrafi uszyć 100 ściegów na minutę, a na całym świecie był tak rewelacyjny, że produkcję mereżki nazwano nawet gegaufingiem. Następnie do 1900 roku Bernina założyła swoją fabrykę z około 80 osobami, a Gegauf jako dyrektor techniczny.

W 1932 Bernina wyprodukowała pierwszą maszynę do szycia w gospodarstwie domowym w Steckborn. Posiada logo z nazwą marki Bernina po najwyższym szczycie w Alpach Wschodnich. Z biegiem lat Bernina kontynuuje osiąganie kamieni milowych i innowacji w branży maszyn do szycia, dlatego nie dziwi fakt, że wciąż jest jedną z najpopularniejszych marek na rynku.

Czy Bernina to najlepsza maszyna do szycia?

Bernina jest jedną z najlepszych maszyn do szycia, ponieważ marka dostarcza wysokiej jakości produkty i funkcje od wielu lat. Na przykład Bernina była bestsellerem przez 11 lat, kiedy wprowadziła Bernina 830, maszynę z elektrycznym sterowaniem nożnym. W 2004 roku Bernina stworzyła również Bernina Stitch Regulator, który zapewnia jednolite ściegi podczas szycia swobodnego.

W rzeczywistości marka zdobyła nagrodę Best Innovator dzięki tej funkcji. Kolejną cechą, która sprawia, że ​​Bernina jest doskonałą marką, jest wprowadzenie na rynek w 2012 roku haka Bernina 9, który jest jedną z najlepszych technologii haczykowych do maszyn do szycia.

Czy to twój pierwszy zakup maszyny do szycia? Następnie przeczytaj nasz poradnik, jak kupić maszynę do szycia, aby zapoznać się z rozważaniami i markami.

Dlaczego Bernina jest taka droga?

Maszyny do szycia Bernina są droższe niż inne marki maszyn do szycia, ponieważ produkty te ucieleśniają szwajcarską doskonałość i trwałość. Marka ma nawet słynne pikowania Tula Pink i Lisa H. Calle jako ambasadorki. Jednak Bernina oferuje również niedrogie i średniej klasy urządzenia, które zadowolą wszystkich użytkowników.

Czy Bernina czy Janome są lepsze?

Wybór między Bernina i Janome dla następnej maszyny do szycia zależy od twoich priorytetowych funkcji. Obie oferują szereg jednostek do wyboru, ale różnią się, ponieważ Janome to marka japońska, a Bernina to marka szwajcarska. Niemniej jednak powinieneś przejrzeć katalog obu marek, ponieważ są one jednymi z wiodących producentów maszyn do szycia na rynku, a kupowanie od obu nie powinno być powodem do nerwów.

Wniosek

Czy podoba Ci się ten artykuł? Właśnie omówiliśmy, gdzie są produkowane maszyny do szycia Bernina i odkryliśmy, że marka ma fabryki w Szwajcarii i Tajlandii. Pierwszy z nich produkuje jednostki z najwyższej półki, drugi z kolei oferuje niedrogie modele.

Mamy nadzieję, że od tej marki wiele się nauczyłeś. Zostaw nam komentarz, jeśli masz jakiekolwiek pytania.