Gdzie powstają maszyny do szycia Brother?

Odpowiedź na pytanie, gdzie są produkowane maszyny do szycia Brother, jest w Chinach. Ten artykuł przeprowadzi Cię również przez historię tej marki, aby dać ci wyobrażenie o tym, przez co Brothe przeszedł ze swoimi maszynami do szycia. A jeśli jesteś zainteresowany porównaniem Brother do innych marek, ten artykuł postawi go obok Janome i Singer.

A co z innymi markami maszyn do szycia? Zapraszam do przeglądania naszego bloga na temat różnych marek maszyn do szycia na temat tego, kto lub gdzie zostały wykonane. Na przykład, kto produkuje maszyny do szycia Baby Lock lub gdzie są produkowane maszyny do szycia Pfaff?

Gdzie powstają maszyny do szycia Brother?

Gdzie produkowane są maszyny do szycia Brother?

Pod koniec lat 90. firma Brother zaczęła produkować swoje maszyny do szycia w Chinach. Jeśli ponownie przyjrzysz się historii produkcji firmy, odkryjesz, że Brother założył różne firmy produkcyjne w całej Azji. Należą do nich Chiny i Wietnam.

W 1991 roku Brother założył firmę produkcyjną o nazwie Zhuhai Brother Industries w Chinach, a następnie Xian Typowy Brother Industries w 1993 roku. Do 2013 roku kilka zakładów produkcyjnych przemysłowych maszyn do szycia w Xian w Chinach połączyło się, tworząc Brother Machinery Xian Company. A w 2014 roku marka rozpoczęła produkcję przemysłowych maszyn do szycia w Brother Machinery Vietnam Company.

Czy maszyny do szycia Brother są produkowane w USA?

Niektóre maszyny do szycia firmy Brother są produkowane w Stanach Zjednoczonych, ale chociaż firma Brother USA jest zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, nie wszystkie maszyny zostały wyprodukowane lokalnie. Zamiast tego niektóre są montowane tylko w USA. Możesz również sprawdzić, czy model maszyny do szycia Brother jest produkowany w USA, jeśli zależy Ci na tym, gdzie chcesz, aby Twoje maszyny były produkowane.

Czy maszyny do szycia Brother są produkowane w Wielkiej Brytanii?

Według Brother UK do dziś produkują maszyny do szycia. W 1968 roku firma przejęła fabrykę maszyn do szycia Jones, dlatego centrala Brother UK znajduje się w Manchesterze. Warto również wspomnieć, że szwalnicze dywizje Brother Industries z całej Europy połączyły się w Brother Sewing Machines Europe GmbH w 2010 roku i jest to czwarta co do wielkości firma pod Brother Industries.

Czy maszyny do szycia Brother są produkowane w Japonii?

Brother to japońska firma znana z produkcji przemysłowych maszyn do szycia. A jeśli poczytasz o historii firmy, odkryjesz, że pierwsza maszyna do szycia Brother została wyprodukowana w 1928 roku w Japonii. Również w 1932 roku Brother rozpoczął masową produkcję domowych maszyn do szycia w całości w Japonii.

Czy Janome i Brother to ta sama firma?

Janome i Brother to nie ta sama firma, ale obie marki są japońskie. Ponadto Janome koncentruje się na produkcji maszyn do szycia, podczas gdy Brother produkuje również inne urządzenia, takie jak drukarki. Janome została również założona w Tokio w Japonii, a Brother w Nagoi w Japonii.

Maszyny do szycia Janome kontra Brother

Aby szybko zorientować się, jak marka ma się do siebie, zestawmy obok siebie kilka popularnych modeli Janome i Brother. Według naszych badań uczciwe byłoby porównanie Janome HD3000 do Brother PQ1500SL.

Janome HD3000

 • Ciężkie
 • Wbudowany nawlekacz igłowy i obcinacz nici
 • Maksymalna prędkość 860 ściegów na minutę i możliwość wykonania 19 ściegów
 • Maksymalna szerokość ściegu 6,5 mm i maksymalna długość ściegu 4 mm

Brat PQ1500SL

 • Podstawowy i łatwy w użyciu
 • Automatyczny system nawlekania igieł i obcinacz nici
 • Maszyna do szycia ściegiem prostym o maksymalnej prędkości 1500 ściegów/min
 • Maksymalna szerokość ściegu 7 mm i maksymalna długość ściegu 5 mm

Czy maszyny do szycia Brother są produkowane przez Singer?

Singer nie produkuje maszyn do szycia Brother. Singer to kolejna znana marka maszyn do szycia, a kiedy szukaliśmy, kto produkuje maszyny do szycia Singer, był to SVP Worldwide. Niemniej jednak obie maszyny do szycia są często jednymi z najlepszych wyborów i rekomendacji w branży.

Maszyny do szycia Singer kontra Brother

Postawmy obok siebie Singer Quantum Stylist 9960 i Brother XM2701. W końcu te modele należą do bestsellerów każdej marki. Najpierw jednak zauważ, że model Brother jest bardziej podstawowy niż jednostka Singer, na początek.

Singer Quantum Stylist 9960

 • 600 plus aplikacji ściegów, w tym litery i 13 jednoetapowych stylów dziurek na guziki
 • Wytrzymała metalowa rama z wyświetlaczem LCD
 • Najlepsza skomputeryzowana maszyna do szycia do wypróbowania

Brat XM2701

 • 27 unikalnych wbudowanych ściegów i 1 jednoetapowa dziurka z automatycznym dopasowywaniem rozmiaru
 • Obszar roboczy LED
 • Przyjazna dla początkujących i prosta maszyna do szycia

Kiedy wynaleziono maszynę do szycia Brother?

To było w 1928 roku, kiedy wynaleziono pierwszą maszynę do szycia Brother. Jest produkowany w Japonii, a urządzenie było ściegiem łańcuszkowym do produkcji słomkowych kapeluszy. Był popularny nawet ze względu na swoją wytrzymałość w porównaniu z ówczesnymi niemieckimi maszynami do szycia.

Jaka jest najstarsza maszyna do szycia Brother?

Najstarszą maszyną do szycia Brother byłby model ściegu łańcuszkowego z 1932 roku opracowany przez braci Yasui. A pierwsze domowe maszyny do szycia firma Brother opracowała w 1932 roku w Japonii. W tym samym roku bracia Yasui wprowadzili na rynek pierwszą domową maszynę do szycia marki.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie odpowiedzieliśmy, gdzie są produkowane maszyny do szycia Brother i odkryliśmy, że jest to w Chinach. Jednak marka rozpoczęła działalność w Japonii, a niektóre ze swoich jednostek wyprodukowała również w Wietnamie, USA i Wielkiej Brytanii.

Ogólnie rzecz biorąc, warto kupić maszynę do szycia Brother, jeśli chcesz wypróbować markę. Oferują nawet szereg modeli przyjaznych dla początkujących, które nie rozbiją banku.