Gdzie jest grzałka blokowa na 6,7 ​​Cummins? 4 niesamowite fakty do przeczytania!

Masz pojęcie, gdzie jest grzejnik blokowy w Cumminsie 6,7? Grzałka bloku w silniku wysokoprężnym Cummins jest podłączona do elementu grzejnego znajdującego się po stronie pasażera, po lewej stronie od filtra oleju i pod kolektorem wydechowym.

Każda ciężarówka Dodge z silnikiem wysokoprężnym Cummins ma wbudowaną nagrzewnicę blokową. Możesz go wymienić; dlatego badasz jego lokalizację. Bez względu na powód, możesz uzyskać pewne przemyślenia z tej strony, więc przewijaj dalej!

Gdzie jest grzałka blokowa na 6

Po wielu tygodniach po treningu poczujesz, że Twoje ciało boli, zwłaszcza jeśli nie wykonałeś odpowiedniej rozgrzewki. Może to nawet spowodować uszkodzenie mięśni. To samo działa z twoim samochodem. Konieczne jest, aby przed jazdą rozgrzać silnik samochodu, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w zimnych miejscach. To jest zadanie grzejnika blokowego. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Wszystko o podgrzewaczu bloku

Temperatura zamarzania może uszkodzić silnik twojego samochodu; dlatego jest grzejnik blokowy. Gwarantuje wydłużenie żywotności samochodu i jego uruchomienie nawet w mroźny dzień. Teraz, gdy odpowiedzieliśmy na nasze główne pytanie, które brzmi: „gdzie jest grzejnik blokowy w Cumminsie 6,7?” nadszedł czas, abyśmy pogrzebali trochę głębiej, aby odkryć kilka faktów na temat grzejnika blokowego. Znajomość lokalizacji bez wiedzy, czym dokładnie jest grzejnik blokowy, jest bezużyteczna.

#1. Istotna rola grzejnika blokowego

Nagrzewnica blokowa jest odpowiedzialna za utrzymywanie ciepła silnika Twojego samochodu, gdy jest on postojowy. Innymi słowy, bez prowadzenia pojazdu gwarantuje to, że silnik samochodu nie będzie zamarzał wraz z temperaturą. Po podłączeniu do gniazdka nagrzewnica blokowa ogrzewa silnik samochodu, płyn chłodzący i olej pojazdu. Zimna pogoda sprawia, że ​​płyn chłodzący i olej są gęste i lepkie, co utrudnia uruchomienie samochodu. Dla porównania, obszary o ujemnych temperaturach mogą ucierpieć z powodu pojazdów, które nie mogą się uruchomić. Jeśli nie chcesz wyrwać swojego pojazdu, musisz zadbać o to, aby blok nagrzewnicy był zawsze w dobrym stanie.

#2. Rodzaje grzejników blokowych

Grzejniki blokowe mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne. Różnią się również tym, co ogrzewają, blokiem lub płynem. Zanim zdecydujesz się na zakup, musisz ocenić, jakich parametrów grzejnika blokowego potrzebujesz. Najlepszym sposobem na ustalenie tego jest sprawdzenie, jaki rodzaj nagrzewnicy blokowej ma Twój samochód. Ponadto ważne jest, abyś ogólnie wiedział, jak działają, o czym już rozmawialiśmy w poprzedniej sekcji. Niemniej jednak będziesz musiał wiedzieć, jak działają niektóre popularne typy, więc przejdźmy dalej.

Pierwszym typem, któremu się przyjrzymy, jest tak zwany grzejnik wtyczki rdzenia. To bezpośrednio ogrzewa płyn chłodzący silnika poprzez element znajdujący się na płynie chłodzącym. Jego lokalizację można zwykle określić za pomocą instrukcji obsługi pojazdu.

Następnie mamy podgrzewacz miarki, który zastępuje miarki i zastępuje ją zwykle długim elementem grzejnym, który bezpośrednio podgrzewa olej. Istnieje również jeden rodzaj, który jest opisywany jako podkładka rozgrzewająca klasy samochodowej, którą często umieszcza się na misce olejowej, ale można ją również umieścić w różnych miejscach. Należy pamiętać, że do zamocowania potrzebne będą śruby lub magnesy.

#3. Grzejniki blokowe do agregatu prądotwórczego

To, co omówiliśmy powyżej, dotyczy grzejników blokowych do samochodów. Jednak odgrywają one również istotną rolę w zespołach prądotwórczych. Generator, który masz w domu lub w sklepie, może się nosić ze względu na temperaturę zamarzania. W tym miejscu grzejnik blokowy ratuje Cię przed dalszymi kosztami i niepotrzebną akumulacją Twojego czasu.

Załóżmy, że uruchomisz agregat prądotwórczy w chłodne dni bez podłączania grzejnika blokowego. To, co się stanie, to szybsze spalanie paliwa, co powoduje emisję i kondensację dwutlenku węgla. Dzięki grzejnikowi blokowemu masz pewność, że agregat prądotwórczy będzie miał stałe rozwiązanie grzewcze. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o znaczeniu podgrzewania bloku silnika na generatorze.

#4. Zaufani producenci grzejników blokowych

Po dyskusji mam nadzieję, że wyjaśniono wam, jak ważne jest posiadanie systemu ogrzewania silnika – czy to w samochodzie, generatorze, czy nawet na łodzi. Oczywiście poznanie tej rzeczywistości musi prowadzić do podjęcia działań w celu ochrony silnika. Obejmuje to wyszukiwanie najlepszych marek grzejników blokowych. Na podstawie opinii konsumentów najlepsze marki to WARMDA, grzejniki Kat, Zerostart, Ford i Hotstart.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu dowiedziałeś się, gdzie jest grzejnik blokowy w Cumminsie 6,7. Niech powyższe opisy podsuną Ci ważne pomysły, gdy będziesz rozważać blokowe grzejniki i co jest najlepsze dla Twojego silnika. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Pomocne może być przeczytanie o przegrzewaniu się samochodu, gdy nagrzewnica jest włączona i ile kosztuje naprawa nagrzewnicy w samochodzie. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane!