Do kogo zadzwonić, aby naprawić podgrzewacz wody? 2 najlepsze opcje!

Dzisiaj rzucamy światło na to, do kogo zadzwonić, aby naprawić podgrzewacz wody. Mamy nadzieję, że odpowiesz na to i wiele innych często zadawanych pytań związanych z podgrzewaczami wody. Grzejniki mogą z czasem ulec uszkodzeniu lub z powodu przerwy w dostawie prądu.

Znaczenie grzejnika w naszym domu zmusza nas do jak najszybszego skontaktowania się z technikiem, który naprawi problem i rutynowo wykonuje nasze obowiązki.

Do kogo zadzwonić

Czasami jednak nie możemy poprawnie zrozumieć głównego problemu i trudno jest zdecydować, czy wezwać hydraulika, czy elektryka. Oto rozwiązanie problemu, o którym wspomnieliśmy, kiedy wezwać hydraulika i jakie części powinien sprawdzić elektryk. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Do kogo zadzwonić, aby naprawić podgrzewacz wody?

Prostą odpowiedzią jest hydraulik. Wymieniliśmy nazwiska i pracę dwóch wysoce profesjonalnych firm z branży hydraulicznej i HVAC, które rozwiążą wszystkie Twoje problemy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, do kogo zadzwonić, aby naprawić podgrzewacz wody!

#1. LJ Kruse Co.

Ta firma zakończyła stulecie w sektorze thumbing i HVAC. LJ Kruse Co. świadczy usługi we wszystkich hrabstwach zatokowych i jest odpowiednią opcją, aby przygotować podgrzewacz wody trzeciej i czwartej generacji, pracujących w tym czasie, aby rozwiązać problemy.

#2. Ekspresowa usługa domowa

Co powiesz na powołanie firmy pracującej od 14 lat, aby poprawić komfort życia swoich klientów, naprawiając ich podgrzewacze wody i klimatyzatory. Gwiazdkowa ocena firmy czyni z nich najbardziej odpowiedniego kandydata do rozwiązywania problemów hydraulicznych. Wreszcie, ich system wsparcia 24/7 nie jest czymś do zignorowania.

Różnica między HVAC a hydrauliką

Przede wszystkim zrozummy najpierw różnicę między nimi. Oto następujące:

HVAC

Firmy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne pomagają swoim klientom w instalacji maszyn i urządzeń służących do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Na przykład kocioł, piec i klimatyzator to główne części systemu HVAC.

Podgrzewacz wody a kocioł

A jeśli myślisz, że bojler też grzeje wodę jak podgrzewacz wody. Dlaczego więc jest różnica między kotłem a grzałką? Również najlepiej wiedzieć, jak działają podgrzewacze wody. Odpowiedź jest taka, że ​​podgrzana woda z bojlera krąży w twoim domu i dzięki temu podnosi temperaturę. Z drugiej strony woda podgrzewana przez podgrzewacz wody nie wpływa na temperaturę w Twoim domu. Ma tylko podgrzewać wodę. Dlatego jest to część instalacji wodno-kanalizacyjnej, a nie HVAC.

Piec (część HVAC)

Piec jest również centralną częścią instalacji HVAC i służy jako odpowiednik kotła. Różnica polega na tym, że piec nie ogrzewa wody jak bojler. Zamiast tego sprawia, że ​​Twój dom jest przytulny i wygodny, ogrzewając powietrze i zajmując mniej czasu. Następnie za pomocą sieci kanałów rozprowadza powietrze równomiernie w całej przestrzeni.

Wodociągi

Instalacja wodno-kanalizacyjna obejmuje doprowadzenie wody, zawory, zlewy, wanny i krany. Dlatego podgrzewacz wody jest jego częścią, ponieważ rozprowadza wodę z głównej linii wody do kranów i głowic prysznicowych. Grzejniki basenowe to kolejny doskonały przykład instalacji wodociągowej.

Kiedy należy wezwać hydraulika?

Natychmiast wezwij hydraulika, jeśli wystąpi którykolwiek z tych problemów z podgrzewaczem wody.

 • Jeśli to zauważysz, zbiornik przecieka, a grzałka wydaje niepokojące dźwięki. To może być efekt narastania osadów. Jedynym rozwiązaniem, aby naprawić nieszczelną grzałkę, jest wymiana, ponieważ sideman powoduje rdzewienie zbiornika, a woda wypływa zardzewiała.
 • Może występować problem z elementem grzejnym lub termostatem, gdy grzejnik nie dostarcza ciepłej wody.
 • Dopływ gazu i grzejnik muszą zostać ponownie sprawdzone przez hydraulika, jeśli kontrolka nadal miga.
 • Naprawienie lub wymiana anody, czyli pręta protektorowego, również wymagało bycia nazywanym ekspertem od instalacji wodociągowych.
 • Kiedy należy zadzwonić do elektryka?

  Elektrycy są również pomocni w rozwiązywaniu problemów z podgrzewaczami wody, zwłaszcza elektrycznymi.

  • Gdy skrzynka bezpieczników podgrzewacza wody przegrzewa się i wybucha.
  • Gdy przerywacz obwodu lub przycisk resetowania na grzejniku wyzwala się z powodu niedopasowanego okablowania.

  Jakie są koszty naprawy podgrzewacza wody?

  Opłaty hydraulika nie są wysokie i wynoszą od 150 do 300 dolarów za naprawę. Ale musisz zwiększyć swój budżet, jeśli grzejnik wymaga wymiany. Cena standardowej grzałki waha się od 1000 do 1500$, wliczając w to opłaty instalacyjne.

  Ale nie musisz się martwić o dodatkowe koszty, jeśli podgrzewacz służył Ci przez prawie 10 do 13 lat, ponieważ jest to średnia żywotność podgrzewacza wody. Co więcej, nowoczesne grzejniki oszczędzają do 20% energii w porównaniu do starych, co skutkuje zmniejszeniem rachunków za media o 700$ rocznie. Jednak pomogłoby, gdybyś musiał wydać trochę dolarów na modernizację systemu wodociągowego zgodnie z lokalnymi przepisami wodociągowymi w twoim domu przed zainstalowaniem nowego podgrzewacza wody. Miska ociekowa lub inny rodzaj mocowania, określone rury zasilające i zaawansowany system wentylacji to dodatkowe koszty. Dobrym pomysłem może być również zapoznanie się z listą kontrolną podgrzewacza wody.

  To okładka!

  Nadszedł czas na westchnienie ulgi, ponieważ zrozumiałeś, do kogo zadzwonić, aby naprawić podgrzewacz wody. Staraliśmy się też oszacować pokrótce koszty hydraulika i jego sposób pracy. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić podgrzewacze wody i jak wymienić element podgrzewacza wody.