Dlaczego z mojej suszarki wycieka woda? 5 zaskakujących powodów!

Czy właśnie wszedłeś do swojej pralni i znalazłeś kałużę wody pod suszarką, wpadłeś w panikę i zapytałeś, dlaczego moja suszarka przecieka? Nie musisz się martwić. W tym artykule omówimy wszystkie przyczyny wycieku z suszarki. Dodatkowo w tym artykule przedstawimy możliwe rozwiązanie wszystkich przyczyn.

Suszarka to niezbędne urządzenie każdego gospodarstwa domowego. Oszczędza energię, czas i miejsce. Z łatwością wypierz i wysusz swoje poduszki, dywany, ręczniki, wygody, nie martwiąc się o miejsce ich wysuszenia.

Dlaczego z mojej suszarki wycieka woda? 5 zaskakujących powodów!

Ponadto prasowanie ubrań jest bezproblemowe, gdy suszysz je w suszarce. Jednak każde urządzenie ma swój własny zestaw problemów, ale dobra konserwacja i natychmiastowa naprawa mogą uchronić Cię przed wieloma problemami. Na przykład wyciek wody jest jednym z problemów, które mogą wystąpić w każdej suszarce. Woda wyciekająca z suszarki może spowodować wiele zagrożeń, w tym porażenie prądem i wybuch pożaru. Dlatego pierwszym krokiem powinno być natychmiastowe wyłączenie urządzenia. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Dlaczego Twoja suszarka przecieka?

Odpowiedzmy na Twoje pytanie: dlaczego moja suszarka przecieka? Oto następujące powody:

Powód nr 1. Zablokowany odpowietrznik suszarki

Najczęstszą przyczyną wycieku wody z suszarki jest zablokowany lub zacięty otwór wentylacyjny. Funkcją nawiewnika w Twojej suszarce jest utrzymanie przepływu powietrza. Cała wilgoć wchłonięta z prania w suszarce jest usuwana do otoczenia przez okap. Okap suszarki eliminuje również wszystkie gazy będące produktami ubocznymi, powstające przy spalaniu gazu ziemnego lub nafty. Czyszczenie otworu wentylacyjnego jest niezbędne, ponieważ może zostać zablokowane przez brud, zwykle zanieczyszczenia, kłaczki, a czasem przez szkodniki. Dlatego zaleca się czyszczenie otworu wentylacyjnego co najmniej raz na sześć miesięcy. Czyszczenie zależy od sposobu użytkowania.

Na przykład, jeśli jest pięciu członków rodziny, w tym dzieci, może być konieczne czyszczenie otworu wentylacyjnego raz na trzy lub cztery miesiące. Filtr kłaczków jest często przymocowany do otworu wentylacyjnego. Możesz go wyczyścić lub wymienić w zależności od stanu. Jeśli jest stary lub zużyty, sugerujemy jego natychmiastową wymianę. Będziesz potrzebować odkurzacza i zestawu do czyszczenia otworów wentylacyjnych. Zlokalizuj wylot otworu wentylacyjnego suszarki i delikatnie go wyciągnij. Po odsłonięciu otworu wyczyść go odkurzaczem lub szczotką dołączoną do zestawu do czyszczenia. Nigdy nie zapomnij wyczyścić okapu, ponieważ nagromadziły się na nim kłaczki i brud. Najlepiej też wiedzieć, jak stwierdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Powód 2. Umiejscowienie odpowietrznika

Nieprawidłowa regulacja układu wydechowego suszarki może mieć wpływ na odpowiednią wentylację. Tak więc wilgoć może gromadzić się w otworze wentylacyjnym suszarki. Okap suszarki powinien być prawidłowo umieszczony. Powinien być czysty i pionowy, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza. Suszarka musi mieć odpowiednią temperaturę. Dzięki temu może równomiernie rozprowadzić się po całym praniu. Wiele skręceń i krzywizn w suszarce zapewni przestrzeń dla wilgoci i gromadzenia się kłaczków. Ta akumulacja może zablokować rurę i żadne powietrze nie będzie mogło wpływać do lub z suszarki. Wilgoć w otworze wentylacyjnym skropli się i powróci do bębna, który w końcu zacznie wyciekać z suszarki. Aby zapobiec wyciekom wody, ustaw suszarkę prosto i pionowo. Upewnij się, że nie ma w nim żadnej krzywej. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak często czyścić odpowietrznik suszarki.

Powód nr 3. Uszkodzona rura wentylacyjna

Uszkodzony przewód wentylacyjny może spowodować wyciek z suszarki. Wilgoć lub skondensowana woda może dostać się do bębna suszarki przez otwór w otworze wentylacyjnym. Będziesz musiał wyciągnąć rurę z okapu, aby znaleźć uszkodzenie w rurze odpowietrzającej. Będziesz musiał zakleić każde małe pęknięcie taśmą. Upewnij się, że zamknąłeś otwór kilkoma warstwami taśmy. Najlepszą opcją jest natychmiastowa wymiana węża odpowietrzającego, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia wycieku.

Powód nr 4. Uszkodzona klapa okapu

Twoja suszarka może przeciekać z powodu uszkodzonego okapu. Okap jest podłączony do systemu wentylacji suszarki. Posiada klapkę, która otwiera się, gdy powietrze z suszarki musi zostać wyrzucone na zewnątrz. Ta klapka chroni obce substancje z zewnątrz przed dostaniem się do otworu wentylacyjnego. Gdy okap ulegnie uszkodzeniu, klapa może pozostać otwarta. Powoduje to przedostawanie się deszczu lub śniegu do okapu i zalewanie suszarki. Kiedy klapa okapu nie otwiera się, odpowietrznik jest zatkany. Co powoduje gromadzenie się wilgoci w otworze wentylacyjnym i powrót skroplin do suszarki. Będziesz musiał sprawdzić swój okap i jeśli jest uszkodzony, natychmiast go wymień. Nie uruchamiaj pralki, gdy klapa okapu jest uszkodzona.

Powód nr 5. Materiał odpowietrznika

Materiał wentylacyjny odgrywa kluczową rolę w systemie wentylacji suszarki. Rura wentylacyjna powinna być solidna i sztywna. Unikaj kupowania rur żebrowanych, ponieważ zapewnią one więcej miejsca na gromadzenie się kłaczków. Większa akumulacja kłaczków oznacza duże prawdopodobieństwo kondensacji i pożaru. Zamiast tego możesz użyć rury aluminiowej lub stalowej ocynkowanej.

To okładka!

Więc odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie: dlaczego moja suszarka przecieka? Aby zapobiec wyciekaniu wody z suszarki, upewnij się, że system wentylacyjny suszarki jest solidny i wytrzymały. Niezbędna jest również dobra konserwacja odpowietrznika. Wyczyść kłaczki z suszarki co najmniej raz na kilka miesięcy. Nie tylko zapobiegnie wyciekaniu wody z suszarki, ale także ochroni ją przed zagrożeniami pożarowymi. Zakup dobrej rury wentylacyjnej jest niezbędny. Myślę, że warto przeczytać o najlepszej kompaktowej pralce i suszarce.