Dlaczego z mojej myjki ciśnieniowej wycieka woda od dołu? 5 zaskakujących powodów!

Szukasz, dlaczego z mojej myjki ciśnieniowej wycieka woda z dna? Jeśli zauważyłeś, że woda wycieka bezpośrednio z pompy myjki ciśnieniowej, a pompa nie ma widocznych wad (w tym pęknięcie), to najprawdopodobniej uszkodzone lub pęknięte są uszczelki wewnętrzne tłoka.

Nieszczelna pompa wskazuje, że jedna lub więcej uszczelek tłoka pękło lub uległo pogorszeniu, umożliwiając przepływ wody.

Dlaczego z mojej myjki ciśnieniowej wycieka woda od dołu? 5 zaskakujących powodów!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Należy pamiętać, że każdy wyciek z myjki elektrycznej powoduje również poważne obrażenia ciała. Dlatego tak ważne jest zbadanie problemu, naprawienie tego problemu. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się szczegółowo, dlaczego z myjki ciśnieniowej wycieka woda, kontynuuj czytanie tego artykułu na końcu. Poniżej wymieniliśmy przyczyny i rozwiązanie tego problemu. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Co powoduje wyciekanie wody z myjki ciśnieniowej od dołu?

Przestań myśleć, dlaczego z mojej myjki ciśnieniowej wycieka woda od spodu? Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu. Zacznijmy imprezę!

#1. Uszkodzona uszczelka wlotu

Zadaniem uszczelek wlotu jest uszczelnienie wlotu wody. Jeśli wąż jest podłączony, jest mocniej dokręcony do złączki wlotowej, zabezpieczając wąż i zapobiegając wyciekaniu wody. To łącze (a także jego pieczęć) może z czasem pęknąć lub pęknąć. Jeśli płyn wycieka z połączenia między wlotem a wężami myjki, prawdopodobnie uszkodzone zostało uszczelnienie i być może połączenie tuż na wlocie i należy je wymienić. Naprawa i wymiana uszczelki lub związku będzie dość prosta.

#2. Uszczelnienie tłoka

Uszczelki wewnętrzne tłoka są często poważnie uszkodzone, jeśli myjka ciśnieniowa zaczyna tracić wodę bezpośrednio z pompy, ponieważ nie ma widocznego pęknięcia (w tym pęknięcia). Aby wyciągnąć wodę z wlotu, wypchnij ją na zewnątrz wylotu. Pompa zawiera tłoki, które zapewniają ciśnienie. Takie tłoki powinny pozostać szczelne, aby pompy odpowiednio zwiększały ciśnienie wody. Nieszczelna pompa oznacza, że ​​jedna lub wszystkie uszczelki tłoka uległy uszkodzeniu lub uszkodzeniu, powodując wypływ wody.

W takiej sytuacji odłącz pompę od obudowy i sprawdź oringi lub tłoki zakrywające tłoki. Jeśli niektóre oringi są zepsute, stare, a nawet przestarzałe, wymień je lub napraw, gdy będą w dobrym stanie.

Oto objawy uszkodzonych pierścieni tłokowych.

#3. Pęknięta pompa

Jeśli woda pozostanie w pompie myjki elektrycznej i ostygnie, pompa może pęknąć. Zimna woda rozprzestrzenia się, uszkadzając uszczelkę pompy i skłonność do przepełnienia wodą. Może zajść konieczność wymiany pompy pralki, jeśli wydaje się, że jest pęknięta. Pękniętą pompę należy wymienić zamiast tracić czas na naprawę uszkodzonej pompy. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej i jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej.

#4. Uszkodzony wylot

Uszczelka wylotu zabezpiecza połączenie pomiędzy pompą a wężem wysokociśnieniowym, który rozprowadza wodę do rączki spustu. Woda najprawdopodobniej wycieknie bezpośrednio z połączenia węża, jeśli uszczelka wylotu jest naruszona. Całe złącze należy wymienić, jeśli złącze wylotu jest uszkodzone lub pęknięte. Jeśli zauważysz, że kołnierz nadal działa, problem należy rozwiązać, wymieniając w nim o-ring. Nowy o-ring to dość szybka i tania naprawa.

#5. Wadliwy termiczny zawór spustowy

Jedną z najczęstszych przyczyn wycieku wody z dna myjki ciśnieniowej jest wadliwy termiczny zawór spustowy, który uniemożliwia rozwiązanie w pompie w umiarkowanym zakresie grzania, aby uniknąć przegrzania, które może być wytwarzane przez wodę obiegową pompy. woda nie jest uwalniana z myjki ciśnieniowej, woda jest recyrkulowana wewnątrz układu pompy w celu utrzymania ciśnienia, które podgrzewa wodę. Dopuszczenie do nagrzania się wody wewnątrz pompy może osłabić uszczelnienie w pompie, powodując katastrofalne obrażenia.

Termiczny zawór spustowy znajduje się w układzie pompy w dolnej części większości myjek elektrycznych i służy do odprowadzania wody z układu pompy, gdy stanie się zbyt gorąca. Jeśli uszczelka termicznych zaworów spustowych jest osłabiona, wilgoć może stale uciekać, powodując, że myjka ciśnieniowa zmniejszy strumień wody pod ciśnieniem. Ze względu na regularne stosowanie termicznego zaworu spustowego może on ulec uszkodzeniu i spowodować wyciek wody z myjki ciśnieniowej od spodu. Gdy wystąpi ten problem, nadszedł czas, aby go wymienić zamiast go naprawiać.

Być może zainteresuje Cię również sposób regulacji zaworu odciążającego na myjce ciśnieniowej.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda, a z tego postu wszyscy dowiecie się, dlaczego moja myjka ciśnieniowa przecieka z dna? Powyżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu. Naprawiając te przyczyny, możesz szybko rozwiązać ten problem w domu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu i nie zapomnijcie podzielić się nim ze znajomymi, jeśli podoba wam się ten artykuł.