Dlaczego z mojej lodówki wycieka woda na podłogę? 3 zaskakujące powody!

Następnie pojawia się pytanie: dlaczego z mojej lodówki wycieka woda na podłogę? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Wilgoć wytworzona przez stopiony szron lub lód w odpowiedzi na rozmrażanie jest gromadzona w odpływie wewnątrz lodówki.

Chodaki są powszechne w rurze spustowej odszraniania. Zwykle jest to spowodowane kawałkami jedzenia, które zostały w nim zawarte. Ten wąż nie zabrałby wody, która stopiła się z lodu wewnątrz zamrażarki, gdyby się zatkała. W wyniku tego woda wycieka na podłogę lodówki.

Dlaczego z mojej lodówki wycieka woda na podłogę? 3 zaskakujące powody!

Dopuszczenie do gromadzenia się wody w urządzeniu spowoduje kosztowny bałagan. Spłukanie całego odpływu jest najskuteczniejszym sposobem uniknięcia tego. Wyciekająca woda nie jest dobrą rzeczą, a także sprawia, że ​​podłoga jest śliska i nieczysta. Czytaj dalej ten artykuł, aby naprawić wyciek wody.

Powody, dla których woda wycieka z mojej lodówki na podłogę

Większość osób zakłada, że ​​Twoja lodówka jest w doskonałym stanie. Oczekujemy, że utrzyma on przedmioty w odpowiedniej temperaturze lub będzie działał poprawnie. Zauważenie kałuży pod lodówką może być denerwujące. Oto kilka powodów, które pomogą Ci dowiedzieć się, dlaczego woda wycieka z mojej lodówki na podłogę.

#1. Linia wodna jest zablokowana

Podłączenie wody do lodówki znajduje się w kilku typach lodówek i dostarcza wodę i lód. Woda może przedostać się pod lodówkę, jeśli ta rura zostanie zatkana. Zatkana rura wodna może również uniemożliwić kostkarce wytwarzanie wystarczającej ilości lodu. Może się okazać, że dystrybutor wody nie działa prawidłowo, jeśli zatkane są rury wodne.

#2. Zablokowany spust odszraniania

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wycieku wody z lodówki jest rzeczywiście zatkany odpływ odszraniania. Odpływ rozmrażania zapobiega zbytniemu wystygnięciu lodówki. Lodówka rozmraża się automatycznie i kapie płyn na patelnię. Ziarna lub nawet inne materiały mogą czasami zatkać odpływ odszraniania. Drewniaki mogą powodować gromadzenie się lodu.

#3. Nierówna lodówka

Lodówka nie musi być idealnie wypoziomowana. W rzeczywistości, aby chłodziwo mogło prawidłowo krążyć, przednią część lodówki należy podnieść nieco wyżej. Wilgoć może gromadzić się i tworzyć kałuże pod lodówką, jeśli płyn chłodzący nie może płynąć idealnie. Problemy z niewyważoną lodówką są znacznie bardziej prawdopodobne, gdy lodówka jest kupowana na początku lub po przeniesieniu.

Wskazówki dotyczące naprawy wyciekającej wody z lodówki na podłodze

Nie możesz przeoczyć przeciekającej lodówki, ponieważ wszelkie możliwe uszkodzenia spowodowane przez wodę obciążą Cię dodatkową opłatą za renowację podłogi i inne wydatki. Na szczęście wykrycie nieszczelnej lodówki jest proste, jeśli wiesz, jak patrzeć. Rozwiązanie może być tak proste, jak dostosowanie poziomu lodówki lub udrożnienie zatkanych rur. Wszystko, co musisz wiedzieć, to jak dostać się do tych linii. Aby zrozumieć, jak i gdzie naprawić przeciekającą lodówkę, zacznij od zrozumienia najczęstszych przyczyn.

#1.Sprawdź podłączenie wody

Wadliwe rury doprowadzające wodę i zawory wejściowe powodują nieszczelności lodówki. Jeśli dystrybutor wody nie wytwarza wystarczającej ilości lodu lub nie płynie prawidłowo, sprawdź przewód doprowadzający wodę. Odłącz lodówkę i zlokalizuj miejsce do przechowywania łatwo psujących się przedmiotów, zanim przejdziesz dalej. Zdejmij lodówkę ze ścian, a następnie poszukaj plastikowego przewodu łączącego maszynę do lodu i filtr wody. Napraw wąż, jeśli kapie z niego woda, ponieważ jest to wyciek. Wyłącz źródło zasilania podczas wymiany węża, jeśli robisz to sam.

#2. Sprawdź, czy lodówka jest wyważona

Innym łatwym rozwiązaniem jest upewnienie się, że lodówka jest zrównoważona. Jeśli w jakiś sposób lodówka nie jest wypoziomowana, woda może wypłynąć z miski odpływowej. Można go wypoziomować, przechylając go do tyłu i balansując z boku na bok. Upewnij się, że bąbelki znajdują się w środku na poziomie. Podnoszenie lub podnoszenie regulowanych śrub może również wypoziomować lodówkę. Będziesz musiał zdjąć przednią osłonę, aby dostać się do śrub.

#3. Sprawdź miskę na skropliny pod kątem uszkodzeń.

Ponieważ woda, która zwykle rozprasza się w misce, przedostaje się przez szczelinę, pęknięta miska ściekowa może czasami powodować nieszczelności. Ta miska odpływowa znajduje się pod lodówką i zazwyczaj zawiera trochę wody, nie martw się, jeśli jest jakaś, gdy ją wyjmiesz.

#4. Sprawdź spust odszraniania

Spust odszraniania zwykle znajduje się z tyłu lodówki i dlatego może szybko się zatkać, jeśli lodówka jest przepełniona. Kiedy odpływ zostanie zatkany, cewki muszą pracować ciężej, przyczyniając się do wilgoci. Ta wilgoć skondensowałaby się na podłodze, tworząc kałużę. Zmień układ lodówki, aby odpływ, który nie był już zatkany. Następnie, aby usunąć wszelkie przeszkody, wlej ciepłą wodę do odpływu.

#5.Zbadaj kostkarkę

Jeśli rura wejściowa do kostkarki do lodu zostanie zablokowana, może to spowodować przeciekanie lodówki. Podczas odinstalowywania kostkarki do lodu upewnij się, że lodówka jest odłączona. Odkręć łączniki, a następnie odczep połączenie przewodów, aby je sprawdzić. Użyj suszarki do włosów, aby usunąć lód z rurki wejściowej, gdy nie kapie już z niej woda. Możesz również zainteresować się rozwiązywaniem problemów z kostkarką do lodu i ich rozwiązaniami.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego woda wycieka z mojej lodówki na podłogę. Przeciekająca lodówka sprawia Ci wiele kłopotów i lepiej zbadać powody wymienione powyżej i naprawić je, aby prawidłowo korzystać z lodówki. Możesz również przeczytać o tym, ile kosztuje lodówka w eksploatacji i dlaczego lodówka nie chłodzi.