Dlaczego z lodówki wycieka woda? 4 zaskakujące powody!

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego z lodówki wycieka woda? Najczęstsze przyczyny to problemy związane z blokowaniem i niewłaściwym przepływem wody wewnątrz lodówki. Więc wchodzisz do kuchni i widzisz kałużę wody. Następnie przystąpisz do wycierania go, gubiąc się w myślach, myśląc o tym, gdzie jest źródło.

Zdarza się to jeszcze kilka razy i po całym tym mopowaniu stwierdzasz, że masz już dość. Widząc, że kałuża zawsze pojawia się obok twojej lodówki, używasz swoich umiejętności odliczania poziomu Sherlocka, aby stwierdzić, że to lodówka jest winowajcą.

Dlaczego z lodówki wycieka woda? 4 zaskakujące powody!

Teraz, gdy już wiesz, co powoduje kałuże wody. Następne pytanie brzmi: dlaczego? Pytasz o to, ponieważ czasami zanim rozwiążesz problem, musisz najpierw poznać jego przyczynę. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, masz szczęście. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi, których szukasz. Po prostu przewiń i czytaj dalej.

Dlaczego z Twojej lodówki wycieka woda

Dlaczego więc z lodówki wycieka woda? Kilka rzeczy może spowodować wyciek wody z lodówki. Znając te powody, możesz łatwo zdecydować, jakie działania zamierzasz podjąć. Możesz zadzwonić do fachowca, aby naprawić lodówkę, możesz nawet zrobić to sam. Tak czy inaczej, zaoszczędzisz dużo pieniędzy nie kupując nowej lodówki, jeśli możesz dowiedzieć się, co powoduje te wycieki i coś z tym zrobić.

Przyczyna #1. Zatkana rurka odpływowa

Odpowiemy na nasze główne pytanie: „Dlaczego z Twojej lodówki wycieka woda?” a nawet zawiera kilka wskazówek, co zrobić, aby je powstrzymać. W trakcie cyklu rozmrażania lodówki pozbywają się nagromadzonego lodu i odprowadzają wodę przez rurkę odpływową do miski odpływowej, aby wyparowała.

Tam też trafia woda z kondensatu wewnątrz lodówki. W każdym razie możesz przeczytać o tym, jak naprawić lodówkę kondensacyjną. Większość wycieków wody jest spowodowana zatkaną rurką odpływową. Może to być spowodowane brudem i innymi cząstkami z rzeczy, które wkładasz do lodówki, które spadają, co blokuje spływanie wody do miski odpływowej, powodując jej osadzanie się na dnie lodówki, aż przecieka.

Łatwym rozwiązaniem tego problemu jest wyjęcie rurki spustowej za lodówką i dokładne jej wyczyszczenie, upewniając się, że woda może przez nią prawidłowo przepływać. Jeśli zauważysz, że woda nadal nie przepływa przez rurkę, nawet po upewnieniu się, że nie zatyka się. Następnie możesz sprawdzić otwór prowadzący do rurki spustowej i upewnić się, że nie ma blokad.

Przyczyna #2. Niepoziomowana lodówka

Inną możliwą przyczyną wycieku wody będzie nieprawidłowe wypoziomowanie lodówki. Większość lodówek działa wydajnie, jeśli jest lekko przechylona do tyłu. Oznacza to, że przednie nogi powinny być nieco wyższe niż tylne nogi. Jeśli twoja lodówka jest idealnie równoległa do podłogi lub, co gorsza, przechylona do przodu, woda może nie być w stanie płynąć tam, gdzie powinna być skorygowana.

Aby to naprawić, szybko przesuń przednie nogi tak, aby lodówka była nieco pochylona do tyłu, a nie dokładnie na poziomie podłogi. Dobrą zasadą jest to, że drzwi lodówki zamykają się szybko po naciśnięciu z minimalną siłą.

Przyczyna #3. Uszkodzenie miski ściekowej

Woda może również przeciekać z powodu uszkodzonej miski odpływowej, przez co woda ścieka na podłogę. Pamiętasz rurkę odpływową, o której mówiliśmy wcześniej i jak prowadzi ona do miski odpływowej? Cóż, uszkodzona miska na skropliny jest tak dobra, jak brak miski na skropliny. Więc co powinieneś zrobić, to podejść do tylnej części lodówki, wyjąć miskę ociekową i sprawdzić ją.

Ten jest również łatwy do naprawienia. Po prostu sprawdź i poszukaj uszkodzeń, takich jak pęknięcia lub dziury, z których może wyciekać woda. Jeśli widzisz jakieś uszkodzenia, wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać zamiennik. Jeśli nie możesz uzyskać dokładnie tego samego dla swojego modelu lodówki, bądź kreatywny. Dopóki może pomieścić wodę z lodówki i zmieści się w oryginalnej misce odpływowej, dobrze jest iść.

Przyczyna #4. Problemy z linią wodociągową

Ta część ma zastosowanie tylko wtedy, gdy Twoja lodówka ma wbudowany dystrybutor wody lub kostkarkę do lodu. Dowiedz się tutaj, jak działają kostkarki do lodu, jeśli ich nie znasz. Niezależnie od tego, tego typu lodówki mają podłączone do nich przewody doprowadzające wodę. Najpierw sprawdź, czy przewód doprowadzający wodę za lodówką nie ma wycieków i uszkodzeń.

Jeśli zauważysz wyciek wody, sprawdź, czy wszystko jest dobrze dokręcone lub wymień wąż. Linia doprowadzająca wodę może być również zablokowana przez lód wewnątrz lodówki, uniemożliwiając przepływ wody. Jeśli tak jest, rozmroź lodówkę, upewnij się, że wszystko jest schludne i czyste w środku, a następnie sprawdź, czy nie ma wycieków.

Przyczyna #5. Nieprawidłowy przepływ powietrza

Wyciek wody z lodówki mógł być również spowodowany niewłaściwym przepływem powietrza. Na przykład, co się dzieje, gdy włożysz tyle rzeczy do lodówki. W takim przypadku powietrze nie będzie przepływać we wszystkich obszarach lodówki. W lodówce gromadziłby się wtedy lód i uniemożliwiał prawidłowe odprowadzanie wody na zewnątrz.

Rozwiązaniem jest nie umieszczać tak wielu rzeczy w lodówce i zawsze utrzymywać ją w czystości i porządku, aby powietrze przepływało prawidłowo. Aby pozbyć się nagromadzonego lodu, rozmroź lodówkę i wykorzystaj to jako okazję do uporządkowania jej zawartości i wyczyszczenia.

Pomocne może okazać się zrozumienie, ile kosztuje naprawa lodówki.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu poznałeś powody, dla których z lodówki wycieka woda. Bardzo dziękuję za przeczytanie do końca. Jesteś doceniany! Z drugiej strony, jeśli masz trochę wolnego czasu, możesz przeczytać inne artykuły o tym, jak naprawić wyciek freonu w mini lodówce i jak usunąć rysy z lodówki ze stali nierdzewnej.