Dlaczego woda wycieka z dna mojego podgrzewacza wody? 4 niesamowite powody!

Pytanie brzmi: dlaczego woda wycieka z dna mojego podgrzewacza wody? Może to być spowodowane kilkoma przyczynami, takimi jak wyciek zaworu spustowego, wyciek zaworu nadmiarowego ciśnienia, wyciek ze zbiornika i kondensacja.

Ale najpierw należy sprawdzić, czy wyciek znajduje się pod podgrzewaczem wody, szczególnie pod zaworem ciśnieniowym i temperaturowym oraz zaworem spustowym.

Dlaczego woda wycieka z dna mojego podgrzewacza wody? 4 niesamowite powody!

Wyciek znajduje się nad urządzeniem i spływa w korpusie grzejnika, zanim ostatecznie ucieknie na niższy poziom. Poszukaj możliwych oznak wycieku nad podgrzewaczem wody, w tym wszystkich rur prowadzących do podgrzewacza. Co więcej, zdejmij panele dostępowe modeli elektrycznych podczas sprawdzania wilgotności izolacji. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Dlaczego woda wycieka z dna podgrzewacza wody?

Poniżej powody, dla których woda wycieka z dna mojego podgrzewacza wody.

#1. Wyciek z zaworu bezpieczeństwa

Zawór T&P jest istotnym środkiem bezpieczeństwa w urządzeniu, które zmniejsza nadciśnienie po zagotowaniu. Zawór znajduje się nad urządzeniem z dołączoną rurką, kierując wodę na podłogę. W momencie wystąpienia wycieku problem tkwi na dnie zbiornika, a pod nim znajduje się rura przelewowa odprowadzająca wydaloną wodę. Co więcej, zawór T&P umożliwia uwolnienie wody ze zbiornika, więc monitoruj ustawienie termostatu, upewniając się, że nie podkręcasz go zbyt mocno. Niemniej jednak wymień zawór na bardziej akceptowalną temperaturę.

#2. Wyciek ze zbiornika

Osady gromadzą się w zbiorniku, gdy nie czyścisz podgrzewacza wody. Chemikalia i sól mogą powodować korozję lub przedwczesne rdzewienie podgrzewacza wody, powodując dalsze nieszczelności. Ciśnienie wody w zbiorniku wymusza otwarcie po wycieku z otworka, co z czasem powoduje wyciek. Rozwiązaniem jest wymiana zbiornika w nowej jednostce, w której nieszczelny zbiornik jest jednym z oczywistych problemów.

Pomoc profesjonalisty jest niezbędna, gdy chcesz wymienić podgrzewacz wody, ale jako majsterkowicz zrób to sam. W innych modelach usuń przewody pionowe w urządzeniu i odłącz zasilanie w panelu dostępu. Następnie należy wyłączyć przewód gazowy w gazowym podgrzewaczu wody, przejść dalej z urządzeniem i odłączyć kabel po wejściu do zbiornika. Podłącz ponownie zasilanie i rury po wymianie nowego podgrzewacza wody na stary.

#3. Wyciek zaworu spustowego

Spust znajduje się pod urządzeniem, aby opróżnić zbiornik podczas rutynowego czyszczenia. Wyciek z zaworu spustowego najlepiej jest identyfikować z kapiącą wodą lub wilgocią, zarówno wokół zaworu spustowego, jak i otworu spustowego. Pamiętaj, aby sprawdzić zawór pod spodem, gdy całkowicie się zamyka; w ten sposób obróć pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Sprawdź również, czy całkowicie zamknąłeś dolny zawór po przekręceniu go zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po wykonaniu tej czynności wymień zawór, jeśli nadal nie rozwiąże problemu. Uzyskaj wymianę zaworu na podgrzewacz wody w sklepach ze sprzętem, który możesz zwrócić za pomocą klucza. Następnie przekręć poprzedni zawór w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, usuwając go. Owiń zawór spustowy zastąpiony masą szpachlową lub taśmą teflonową i wkręć kolejny w otwór, aż będzie szczelny. Dokręć go na pół po kolei i użyj klucza, lub do momentu dokręcenia odpływu na miejscu. Możesz być również zainteresowany tym, jak wymienić nieszczelny zawór spustowy podgrzewacza wody.

#4. Kondensacja

Kondensacja w zbiorniku wody jest najczęściej spotykana w podgrzewaczu wody, często obserwowana również w starych podgrzewaczach wody. Może jednak wystąpić w nowszym zbiorniku po uszkodzeniu izolacji lub termostacie. Pozostaw zbiornik bezczynny przez kilka godzin po wyłączeniu gazu lub wyłączeniu zasilania. Gdy wyciek ustaje, kondensacja jest często spotykaną wskazówką.

Dlatego wyłącz termostat, czekając na przywrócenie zasilania urządzenia. Następnie należy wymienić zbiornik na model izolowany, gdy problem wystąpi ponownie. Zobacz listę zalecanych podgrzewaczy wody, aby zobaczyć, jak chronione są obecne modele. Po zamontowaniu podgrzewacza wody często dochodzi do chwilowej kondensacji, a zimna woda napełnia się do zbiornika i nie jest jeszcze podgrzana. Różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz zbiornika często powoduje kondensację.

Sposoby zapobiegania wyciekom wody w dnie podgrzewacza wody

Poniżej znajdują się sposoby zapobiegania wyciekaniu wody do dna podgrzewacza wody:

  • Opróżnij urządzenie, aby uniknąć pęknięć i rdzy w metalowych i stalowych elementach wewnętrznego zbiornika.
  • Sprawdź, czy w zbiorniku nie ma nagromadzeń podczas odkręcania pręta anody. Wymień go, jeśli zauważysz poważne nagromadzenie.
  • Opróżnij podgrzewacz wody, umieszczając puste wiadro pod zaworem. Zdobądź wąż i podłącz go bezpośrednio do zaworu.
  • Zwróć uwagę na ciśnienie wody i temperaturę zbiornika, aby uniknąć wycieku podgrzewacza wody pod spodem. Temperatura zbiornika i ciśnienie wody są zależne od zbiornika, ponieważ zużywa się i rozdziera. Zwróć szczególną uwagę na te czynniki, aby jak najlepiej określić długość życia.

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego woda wycieka z dna mojego podgrzewacza wody, więc zwróć uwagę na kondensację, wyciek z zaworu spustowego, wyciek z zaworu nadmiarowego ciśnienia i wyciek ze zbiornika. Postępuj zgodnie z wymienionymi sposobami, aby zapobiec wyciekowi wody na dnie podgrzewacza wody! Możesz również przeczytać o tym, jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny i jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody.