Dlaczego wnętrze odpowietrznika suszarki jest mokre? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Dlaczego wnętrze odpowietrznika suszarki jest mokre? Nie dostaje wystarczającej ilości powietrza z powodu zatkanego filtra kłaczków lub nieprawidłowego działania wentylatora wyciągowego. Gdy nie dostanie wystarczającej ilości powietrza, nie usunie wilgoci z powietrza, pozostawiając ją w innym miejscu.

A to miejsce może być elementem grzejnym w suszarce, gdzie w urządzeniu znajdują się mokre plamy i gdzie spływa woda. Zatkany filtr kłaczków zapobiega wysychaniu ubrań, ponieważ przepływ powietrza nie jest tak silny.

Dlaczego wnętrze odpowietrznika suszarki jest mokre? Przeczytaj te niesamowite fakty!

najlepiej jest założyć filtr kłaczków z brudu, gdy wyczyścisz go za pomocą szczoteczki do zębów. Niemniej jednak skontaktuj się z profesjonalistą, aby naprawić wadliwy wentylator wyciągowy w suszarce, ponieważ jest to tylko przegląd, więc przeczytaj artykuł dalej!

Powody, dla których woda znajduje się w suszarce i sposoby na zatrzymanie wilgoci w środku

Maszyna działa, ponieważ ogrzewa powietrze i prawidłowo rozprowadza je w bębnie, susząc ubrania. Gdy urządzenie nie jest w stanie wydmuchać ciepłego powietrza, dochodzi do kondensacji pary powodującej gromadzenie się wody w suszarce. Ta blokada jest spowodowana przez tkaninę i zabłąkane kłaczki w wentylacji, zmieszane z wilgotnym powietrzem i powodujące tworzenie się grudek; jeśli chodzi o to, jak zatrzymać wilgoć w suszarce bębnowej, wiedz, że małe pokoje są zwykle bardzo gorące w suszarce bębnowej. Wilgotność powietrza kondensuje na powierzchniach w niższej temperaturze. Problem rozwiązuje prawidłowa wentylacja, ponieważ drzwi lub okna otwierane są w procesie suszenia.

Chwyć latarkę, aby dokładnie zajrzeć do wnętrza suszarki i mieć 100% pewności po włączeniu. Wnętrze, które wydaje się być pokryte kłaczkami, oznaczałoby zatkany filtr. Odpowietrznik suszarki jest mokry z powodu elementu grzejnego i kłaczków. Wyczyść bęben odkurzaczem i szczotką, usuwając nadmiar kłaczków i załóż szmatkę lub wilgotną szmatkę, jak stary t-shirt.

Niemniej jednak kłaczki mogą gromadzić się na elemencie grzewczym, którego można pozbyć się za pomocą odkurzacza lub szczotki. Zachowaj ostrożność, gdy to robisz z powodu gorącego elementu; odłączyć suszarkę przed przystąpieniem do czyszczenia. Wentylacja mokrej suszarki może w jakiś sposób oznaczać gromadzenie się kłaczków, zatkany filtr i uszkodzony wentylator wyciągowy. Zwróć się więc o pomoc do fachowca, ponieważ w suszarce dzieje się coś złego, co wymaga naprawy.

Sposoby czyszczenia otworów wentylacyjnych suszarki, aby nie zamoczyć

Jaki jest koszt czyszczenia odpowietrznika suszarki? Może to zająć średnio od 100 do 220 USD, podczas gdy większość ludzi płaci 145 USD, więc właściciele mogą wyczyścić zatkany otwór wentylacyjny suszarki na pierwszym piętrze, ponieważ odbywa się to również po obrocie o dziewięćdziesiąt stopni. A przy czyszczeniu otworu wentylacyjnego suszarki niezbędna jest dmuchawa do liści. Włóż go na początku miejsca odpowietrznika suszarki i pozwól powietrzu pozbyć się kłaczków, co zajmuje kilka minut.

Podczas usuwania kłaczków wewnątrz kanału użyj dłoni do odkurzenia wnętrza kanału. Jeśli to możliwe, użyj przedłużek podczas odkurzania wielu kanałów. Wyjdź z domu, aby pozbyć się pokrywy wentylacyjnej. Usuń odpowietrznik, zaczynając od zewnątrz za pomocą odkurzacza. Niemniej jednak możesz poprosić o więcej sposobów filtrowania powietrza, odprowadzania go do domu w sezonie zimowym, który je ogrzewa i nawilża.

Odpowiedzią na to jest to, że suszarka może odprowadzać wodę w 2 i 3 galonach w zwykłym cyklu, kończąc ładowanie mokrego prania. Woda odparowuje w suszarce, jeśli rura suszarki znajduje się w zimnej przestrzeni. Woda skrapla się w rurze odpowietrzającej. Rura wentylacyjna w suszarce nie może przekraczać 25 stóp, wzdłuż zakrętów lub skrętów, które muszą wykonać instalatorzy, dzięki czemu rura zostanie umieszczona na zewnątrz domu. Różni producenci mieliby wiele specyfikacji produktów. Co więcej, kolano lub obrót o dziewięćdziesiąt stopni, który instalujesz w rurze odpowietrzającej, oznacza ograniczenie do 5 stóp. Dlatego wymaga obliczenia całkowitej długości rury. Ale kolano w 45-stopniach równa się rurom o długości dwóch i ½ stopy.

Problem polega na tym, że wielu właścicieli domów nie ma bezpośredniej i poziomej trasy z zewnętrzną stroną domu i suszarką, dlatego instalowane są pionowe rury i kolanka. Ciepłe i wilgotne powietrze w rurze wentylacyjnej musi dotrzeć do powietrza na poddaszu. Następnie skrapla się do cieczy, która płynie rurą odpowietrzającą z powrotem do podstawy suszarki.

Najprostszym rozwiązaniem problemu „dlaczego wnętrze mojej suszarki jest mokre” jest zaizolowanie wnętrza odsłoniętej rury na poddaszu. Wywierć otwór 3/8 cala w fundamencie rury przed wejściem do wnęki ściennej pralni. Do zbierania wody zainstalowano system odpływowy lub miskowy. Być może zainteresuje Cię również instalacja i modernizacja odpowietrznika suszarki.

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego otwór wentylacyjny mojej suszarki jest mokry. Pamiętaj więc o przyczynach jego istnienia. Postępuj zgodnie ze sposobami, aby zatrzymać wilgoć w środku. W ten sposób rozwiążesz problem i uwolnisz się od stresu. Możesz również przeczytać o tym, jak przełączyć się z suszarki gazowej na elektryczną i dlaczego moja suszarka Maytag się nie uruchamia.