Dlaczego w wylocie suszarki jest woda? 6 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego w otworze wentylacyjnym mojej suszarki jest woda? Uszkodzone klapki, pęknięcia w otworze wentylacyjnym suszarki, kondensacja i zatkany otwór wentylacyjny to główne przyczyny tego problemu. Uszkodzenia pleśni, pleśni i wody mogą być spowodowane nieszczelnym otworem wentylacyjnym suszarki w twoim domu.

Jest to powszechny problem, który w pewnym momencie dotyka prawie każdego gospodarstwa domowego. Kiedy odkryjesz, że otwór wentylacyjny suszarki jest nieszczelny, istnieje wiele opcji do rozważenia.

Dlaczego w wylocie suszarki jest woda? 6 zaskakujących powodów!

Wilgoć w otworze wentylacyjnym suszarki jest częstym zjawiskiem. W końcu nikt nie przewiduje problemu z zawilgoceniem sprzętu suszącego. Jednak jest to bardziej rozpowszechnione, niż możesz sobie wyobrazić. Istnieje tylko kilka prawdopodobnych powodów, dla których woda w otworze wentylacyjnym suszarki, ale w miarę zagłębiania się w ten artykuł uzyskasz wszystkie możliwe rozwiązania tych problemów. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego w otworze wentylacyjnym mojej suszarki jest woda!

Powody, dla których w suszarce jest woda

Wilgoć ze świeżo upranych ubrań jest usuwana przez suszarki i przenoszona na zewnątrz. Ponieważ suszarki działają z wodą, mogą wystąpić wycieki, co prowadzi do uszkodzenia domu lub mienia przez wodę. Mając świadomość najczęstszych przyczyn nieszczelnego otworu wentylacyjnego suszarki, możesz być w stanie jak najszybciej wykryć wyciek i zapobiec niepotrzebnym incydenty. Więc przestań myśleć więcej o tym, dlaczego woda jest w otworze wentylacyjnym mojej suszarki. Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny, zacznijmy!

#1. Zablokowany odpowietrznik suszarki

Zatkany otwór wentylacyjny często powoduje wycieki z odpowietrznika suszarki. Z biegiem czasu w otworze wentylacyjnym mogą gromadzić się tkaniny i zabłąkane kłaczki. To blokuje rurę, uniemożliwiając ruch powietrza. Wilgotne, gorące powietrze, które wydmuchuje z suszarki, przedostaje się gdziekolwiek indziej. To może się skondensować; w wyniku czego dochodzi do wycieku wody z odpowietrznika suszarki.

Czyszczenie rury odpowietrzającej suszarki za pomocą miękkiej szczotki z włosia w celu usunięcia całego nagromadzonego brudu, gruzu i innych odpadów pomoże w rozwiązaniu tego problemu. Ułatwi to przepływ gorącego powietrza.

Dowiedz się, jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

#2. Kondensacja

W chłodniejszych regionach problemem jest kondensacja głównie na przewodach suszarniczych. Przegrzana para z suszarki powinna być chroniona przed chłodnymi temperaturami otoczenia, ponieważ jest uwalniana do atmosfery na zewnątrz.

Kiedy powietrze wypuszczane na zewnątrz będzie dobrze stykać się z przewodami mrożącymi, a przewody wentylacyjne suszarki nie są odpowiednio osłonięte, zmieni się to w opady. Efektem tego procesu jest kondensacja i kapanie wody. Aby rozwiązać problemy, zakryj całą średnicę rury odpowietrzającej osuszacza. Zapobiega to kondensacji na tej rurze wydechowej, zapewniając, że ciepłe powietrze z suszarki nie podlega zmianom temperatury.

#3. Klapa na zewnątrz drzwi jest zepsuta

Zewnętrzna krawędź rur odpowietrzających suszarni jest wyposażona w klapy. Klapa ta może znajdować się na zewnętrznej krawędzi rury, przez którą ucieka ciepłe powietrze. Za każdym razem, gdy konieczne jest odpowietrzenie suszarki, ta klapa otwiera się. W innych momentach musi pozostać szczelnie zamknięta. Jeśli taki zawór nie zamknie się całkowicie, woda, śnieg lub szron z zewnątrz mogą przedostać się do suszarki, powodując nieszczelność. Wyjdź na zewnątrz i sprawdź, czy klapa otwiera się i zamyka odpowiednio, aby to naprawić. Dostaniesz to zmienione, jeśli coś nie zadziała.

#4. Wydechy wentylowane do garażu lub strychu

Wentylację otworów wentylacyjnych suszarni należy wykonać na zewnątrz lub ze strychu. Wywietrzniki suszarni w niektórych domach odprowadzają spaliny na strych lub garaż. Istnieje kilka problemów z tego rodzaju instalacjami. Naprawa zewnętrznej części rury odpowietrzającej pod kątem nieprawidłowości może być kosztowna. Ewakuacja gorącego powietrza do tak małej przestrzeni może powodować problemy z wilgocią. Może to skutkować nieszczelnością otworów wentylacyjnych suszarki oraz gromadzeniem się wilgoci, pleśni i pleśni na budynku.

#5. Kanały nieizolowane

Inną typową przyczyną powstawania wody w otworze wentylacyjnym suszarki jest niewłaściwie zaizolowany kanał suszarki. Jeśli masz długi kanał, który przechodzi przez nietrwałe środowisko, w tym piwnicę lub strych, zmiany temperatury mogą powodować gromadzenie się wody w otworze wentylacyjnym. na wnętrzu. W efekcie w przypadku bezpośredniego kontaktu ciepłego, wilgotnego powietrza z suszarki z suchym, zimnym powietrzem ze strychu może dojść do znacznego nagromadzenia wilgoci wewnątrz wywietrznika suszarki.

#6. Otwory lub pęknięcia wentylacyjne

Źródłem problemu może być nieszczelna rura odpowietrzająca osuszacza. Z powodu wycieku wody lub kondensacji z innych rur w pobliżu rury odpowietrzającej lub na zewnątrz może powodować problemy z wodą. Jesteśmy w stanie ustalić, co powoduje wyciek spalin z suszarki. Ten drobny problem ma kluczowe znaczenie, aby jak najszybciej zidentyfikować i rozwiązać. Dowiedz się, jak czyścić wąż odpowietrzający suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, dlaczego w mojej suszarce jest woda. Powyżej wymieniliśmy wszystkie przyczyny nieszczelności odpowietrznika suszarki. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wszyscy zrozumiecie rozwiązanie tych problemów. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Możesz również przeczytać o tym, jak wyczyścić gumę z suszarki i jak wyczyścić suszarkę LG.