Dlaczego w mojej suszarce nie ma kłaczków? 6 niesamowitych wskazówek, które musisz znać!

Czy wiesz, dlaczego w mojej suszarce nie ma kłaczków? Ten artykuł pomoże Ci się o tym dowiedzieć. Gromadzące się kłaczki tylko na siatce kłaczków i pułapka kłaczków bez kłaczków wskazują na poważniejszy problem.

Może to być wskazówka, że ​​jego kłaczki cofają się w suszarce, gdy nie ma kłaczków na siatce kłaczków po zaledwie fazie suszenia lub czy kłaczki znajdują się po niewłaściwej stronie ekranu. Niedobór kłaczków na tej pułapce i siatce wskazuje również na zatkany otwór wentylacyjny suszarki.

Dlaczego w mojej suszarce nie ma kłaczków? 6 niesamowitych wskazówek

Ciśnienie wsteczne powoduje przegrzanie źródła ciepła, jeśli kłaczki gromadzą się w otworze wentylacyjnym suszarki i komorze suszarki. Te kłaczki uwięzione w suszarce mogą szybko się zapalić, jeśli się przegrzeją. Czyszczenie sita kłaczków podczas każdego cyklu suszenia ma kluczowe znaczenie, podobnie jak sprawdzenie otworu wentylacyjnego, jeśli po jednym procesie suszenia na sicie kłaczków jest bardzo mało kłaczków. Musisz podjąć kilka kroków, aby usunąć kłaczki z suszarki, więc czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego w Twojej suszarce nie ma kłaczków?

Suszarki to proste urządzenia. Urządzenia zabezpieczające zaprojektowane w celu uniknięcia szortów, przegrzania, upadku przy odblokowanych drzwiach i silnego wstrząsu stanowią większość zawiłości. Wszystko jest proste. Element grzejny ogrzewa suszarkę, bęben obraca się, a gorące powietrze (z kłaczkami) ucieka przez otwór wentylacyjny. W wyniku tej procedury ubrania wysychają. Jeśli jednak ubrania nie wysychają, mimo że podzespoły działają (bęben się obraca, a ubrania nagrzewają się), najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zatkanie włókien.

Lint blokuje przepływ ciepłego, wilgotnego powietrza z suszarki, zatrzymując wilgoć i zapobiegając wysychaniu odzieży. Z drugiej strony, chodaki Lint zwykle nie są tak proste do zlokalizowania i rozwiązania, jak mogłoby się wydawać. W suszarce mogą czaić się kłaczki, w tym w miejscach, których nie spodziewałbyś się sprawdzić. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby usunąć kłaczki i dowiedzieć się, dlaczego w mojej suszarce nie ma kłaczków.

#1. Eliminowanie kłaczków

Jednak najpierw należy usunąć siatkę z kłaczków. Można go znaleźć w dolnej części kieszeni drzwi lub z tyłu po prawej stronie górnego panelu nad większością suszarek. Wbrew powszechnemu przekonaniu, Lint wydaje się być problemem w całym systemie odpowietrzania suszarki. Ekran kłaczków to najbardziej fantastyczna opcja usuwania kłaczków z systemu przed problemem ogólnosystemowym. Jeśli kłaczki były wystarczająco grube, aby można je było uznać za tkaninę, czekałeś zbyt długo z ich usunięciem, co może przyczynić się do problemów z wentylacją. Po trzech załadowaniach do suszarki należy wyciągnąć i wytrzeć sitko kłaczków.

#2. Usuń pułapkę na kłaczki

Ta obudowa strzępiająca znajduje się u podstawy otworu w siatce strzępiącej. To rura, która przepuszcza powietrze przez ekran, aby wychwycić kłaczki. Jeśli obudowa kłaczków nie jest odpowiednia lub sitko kłaczków nie jest wystarczająco często czyszczone, obudowa może się zapełnić i zostać zablokowana kłaczkami. W takim przypadku przepływ powietrza z suszarki jest ograniczony, a znacznie więcej kłaczków jest kierowanych przez otwór wentylacyjny, potencjalnie powodując inne trudności. Zaglądaj do wnętrza kłaczków tylko przy wyłączonym ekranie, a jeśli to konieczne, użyj latarki. Będziesz musiał usunąć nagromadzone kłaczki lub przechowywanie, gdy je zobaczysz.

#3. Usuń kanał końca suszarki

Zbadaj przepływ powietrza w suszarce po dokładnym zbadaniu głębin kłaczkowej obudowy. Jeśli wysychanie nadal trwało długo, nadszedł czas, aby zbadać kanał. Rura suszarki to rzeczywiście długa (i krótka) szeroka rura, która biegnie od tyłu suszarki do czegoś w rodzaju otworu wentylacyjnego suszarki. Linia składa się zwykle z prążkowanej giętkiej folii ze zwojami poniżej suszarki. Jeśli w kanale suszarki zgromadzi się wystarczająca ilość kłaczków, aby ją zatkać, będziesz musiał ją wyczyścić.

#4. Usuń kanał od strony odpowietrznika

Po oczyszczeniu jednego końca kanału suszarki przejdź dalej lub usuń inne ograniczenia. Otwór wentylacyjny za, wzdłuż lub nad suszarką jest najprawdopodobniej miejscem, w którym łączy się kanał osuszacza. To tutaj gorące, wilgotne powietrze z suszącej się odzieży ma bezpiecznie wychodzić na zewnątrz. Może zostać zablokowany kłaczkami w kilku miejscach. Dlatego pamiętaj, aby odłączyć przewód suszarki od wydechu i sprawdzić go z obu stron. Usuń wszelkie duże grudki lub osady na ścianach kanału.

#5. Należy wyczyścić wlot wentylacyjny

Kolejnym krokiem było dokładne zidentyfikowanie wlotu powietrza. Sprawdź otwór wentylacyjny, gdy przewód jest odłączony, aby sprawdzić, czy nie jest zatkany kłaczkami. W takim przypadku delikatnie wyciągnij zbite kłaczki lub wyczyść wnętrze nawiewnika. Otwory wentylacyjne suszarki mogą zawierać ekran lub filtr zatrzymujący kłaczki, które należy regularnie czyścić, a nawet sam otwór wentylacyjny może być tak zatkany kłaczkami, że powietrze nie może przez niego przepływać. Możesz również zainteresować się otworami wentylacyjnymi suszarek.

#6. Oczyść otwory wentylacyjne na zewnątrz

Na koniec znajdź umiejscowienie odpowietrznika suszarki na zewnątrz domu. Przewód kominowy ma kluczowe znaczenie dla zarządzania wilgotnością i temperaturą w domu, a ciepłe, wilgotne powietrze suszarki nie może dostać się do domu. . Poszukaj otworu, w którym wychodzi otwór wentylacyjny suszarki, a następnie sprawdź go. Jeśli masz problemy z przepływem powietrza w suszarce po wykonaniu wszystkich poprzednich etapów, kłaczki prawdopodobnie zbudowały się na tym ostatnim elemencie systemu.

Ponieważ kratka generalnie je chroni, zewnętrzny otwór wentylacyjny takiej suszarki jest popularnym miejscem gromadzenia się kłaczków. Kratka utrzymuje małe zwierzęta z dala od domu, ale może utrudniać przepływ kłaczków i ich gromadzenie. Jeśli zauważysz chociaż jedno wystąpienie tego problemu, regularnie czyść zewnętrzny otwór wentylacyjny, ponieważ sugeruje to, że otwór wentylacyjny jest podatny na gromadzenie się kłaczków związanych z rusztem.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego w mojej suszarce nie ma kłaczków. Kiedy nie znajdziesz kłaczków w suszarce, sytuacja ta jest oznaką czegoś strasznego, więc musisz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby usunąć kłaczki z suszarki i wszystko naprawić. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jaka jest najlepsza przenośna suszarka i jak odłączyć suszarkę.