Dlaczego suszarka nie zatrzymuje się po otwarciu drzwi? 4 szokujące powody!

Czy wiesz, dlaczego suszarka nie zatrzymuje się po otwarciu drzwi? Jeśli jeszcze nie, nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wyłącznik bezpieczeństwa drzwi na ogrzewanej gazie lub elektrycznej suszarce do ubrań zostaje uwięziony w stanie zablokowanym, jeśli pozostanie włączony po otwarciu drzwi.

Ponadto, wadliwy termostat cykliczny, zegar przełącznika suszarki i wadliwa główna płyta sterująca są głównymi przyczynami tego problemu. Za każdym razem, gdy suszarka nie wyłącza się, nawet jeśli odblokujesz drzwi, jest to zazwyczaj spowodowane problemem obejmującym jeden lub więcej elementów, które należy naprawić.

Dlaczego suszarka nie zatrzymuje się po otwarciu drzwi? 4 szokujące powody!

Jeśli suszarka nie wyłączy się nawet przy otwartych drzwiczkach, odłącz ją natychmiast i nie używaj, dopóki nie zostanie naprawiona. W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny problemu i sposoby jego rozwiązania. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Powody, dla którychSuszarka nie zatrzymuje się, gdy drzwi są otwarte

Przestań myśleć o tym, dlaczego suszarka nie zatrzymuje się po otwarciu drzwi. Poniżej omówiliśmy główne przyczyny tego problemu. Naprawienie suszarki, która się nie zatrzymuje, jest łatwe w obsłudze, po prostu czytając rozwiązanie tego problemu, możesz to naprawić ręcznie. Zaczynajmy!

#1. Wadliwy przełącznik drzwi

Wadliwy wyłącznik drzwiowy jest pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jako potencjalne źródło problemu. Za każdym razem, gdy zamkniesz lub otworzysz drzwi suszarki, zadziała przełącznik drzwi. Gdy zamkniesz lub otworzysz drzwi suszarki, przełącznik drzwi w większości modeli i marek kliknie.

Sprawdzenie przełącznika drzwi przebiega w następujący sposób:

Pierwszym krokiem jest odblokowanie lub zamknięcie drzwi, nasłuchiwanie kliknięcia, gdy się zamykają. Jeśli usłyszysz ten dźwięk, oznacza to, że nie jest uszkodzony. Użyj multimetru, aby sprawdzić przełącznik drzwi pod kątem spójności, jeśli nie usłyszysz kliknięcia lub chcesz się upewnić, że działa prawidłowo. Odłącz przełącznik drzwi od drzwi przed testowaniem. Za pomocą multimetru sprawdź ciągłość po odłączeniu wyłącznika drzwiowego.

Jeśli rzeczywiście przełącznik ma spójność, jest w idealnym stanie i można go wymienić w drzwiach suszarki przed przejściem do innej części w celu sprawdzenia. Musiałoby to jednak zostać zmienione, jeśli nie ma ciągłości. Sprawdź, czy suszarka działa prawidłowo po wymianie przełącznika w drzwiach.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki Whirlpool i gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki.

#2. Wadliwy termostat cykliczny

Innym powodem tego problemu jest termostat cykliczny. Z pewnością jest to problem z zegarem, jeśli suszarka nie zatrzymuje się po otwarciu drzwi suszarki. W przypadku korzystania z opcji automatycznego suszenia, która jest dostępna w większości współczesnych suszarek, do automatycznej regulacji timera używany jest termostat cykliczny. Chociaż wadliwy timer może nadal być przyczyną, dla której suszarka nie zatrzymuje się podczas automatycznego suszenia, należy również sprawdzić termostat cykliczny. Jeśli to się nie powiedzie, temperatura w bębnie, która informuje licznik czasu, jak długo suszyć ubrania, może nie być skutecznie wykrywana.

Powinieneś także uważać, aby zepsuty termostat cykliczny mógł spowodować całkowite wyłączenie ogrzewania.

Ta część znajduje się w sąsiedztwie bezpiecznika termicznego suszarki obok otworu wentylacyjnego suszarki. Wystarczy poluzować termostat cykliczny i wymienić go po odłączeniu przewodu. Po wymianie termostatu cyklicznego włącz suszarkę, aby sprawdzić, czy działa prawidłowo.

#3. Sprawdź minutnik

Kolejną pozycją, którą należy sprawdzić, jest minutnik. W przypadku awarii timera suszarka może nie wyłączyć się po otwarciu drzwi. Niezwykle rzadko zdarza się, że licznik czasu ulega awarii, chociaż czasami się to zdarza. Po zweryfikowaniu każdej pozycji na liście sprawdź zegar.

Aby sprawdzić minutnik, wykonaj następujące czynności:

Sprawdź, czy prąd suszarki został wyłączony. Znajdź zegar. Aby przetestować timer, weź ze sobą multimetr. Jeśli nie ma przerwy w ciągłości, działa prawidłowo, więc przejdź do następnej części, aby sprawdzić. Będziesz jednak musiał ją wymienić, jeśli całkowicie zawiedzie. Po wymianie timera suszarki nie zapomnij sprawdzić, czy suszarka działa prawidłowo, czy nie.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak zresetować zegar suszarki.

#4. Uszkodzona główna płyta sterująca

Wymień główną płytę sterującą jako ostatni wybór. Często zdarza się, że główna płyta sterująca ulega awarii, ale czasami z powodu nadmiernego użytkowania suszarki nie działa ona prawidłowo. Ponieważ testowanie tablicy kontrolnej jest trudne, będziesz musiał wybrać między jej wymianą a nadzieją, że rozwiąże problem, lub po prostu zakupem nowej suszarki. Twój wybór będzie zależał głównie od wieku Twojej obecnej suszarki i kosztu jej wymiany w stosunku do budżetu tablicy kontrolnej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu lepiej zrozumiesz, dlaczego suszarka nie zatrzymuje się po otwarciu drzwi. Powyżej omówiliśmy 4 powody i ich rozwiązania, z powodu których ten problem występuje. Czytając wszystkie te powody, możesz łatwo rozwiązać ten problem samodzielnie. Pamiętaj, że przełącznik drzwi suszarki jest jedną z najczęstszych przyczyn tego problemu. Dziękuje Wam przyjaciele za to, że jesteście z nami na końcu. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi.