Dlaczego suszarka miałaby przeciekać wodę? 5 ciekawych powodów!

Czy wiesz, dlaczego suszarka miałaby przeciekać wodę? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się; trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Kiedy z suszarki wycieka woda, może to prowadzić do utraty wody, pleśni i pleśni w twoim domu. To bardziej powszechna kwestia, niż mogłoby się wydawać, i dotyczy ona w pewnym momencie praktycznie każdego, kto posiada suszarkę do ubrań.

Kiedy mamy do czynienia z nieszczelną suszarką, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zatkany układ wydechowy, zablokowana wentylacja, skondensowana woda i nieprawidłowe odprowadzanie wody, co powoduje przeciekanie suszarek do ubrań.

Dlaczego suszarka miałaby przeciekać wodę? 5 ciekawych powodów!

Woda może wypływać z zewnętrznego otworu wentylacyjnego suszarki, a wewnątrz bębna może gromadzić się kondensacja z powodu każdego z tych problemów. Zaleca się wyłączenie suszarki, gdy zauważysz, że wycieka z niej woda, i nie uruchamiaj suszarki, dopóki nie rozwiążesz problemu. Omówimy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu i sposoby ich rozwiązania. Więc zacznijmy!

Dlaczego z suszarki wycieka woda?

Po praniu ubrania przeznaczone są do suszenia w suszarce. Być może zauważyłeś jednak, że Twoja suszarka przecieka, ale nie rozumiesz, dlaczego suszarka miałaby przeciekać wodę? Nie martw się! Przeciekanie suszarki jest bardzo rzadkie; jednak na szczęście kilka prostych środków może pomóc w rozwiązaniu problemów.

#1. Zablokowana wentylacja

Zatkany otwór wentylacyjny jest często przyczyną nieszczelności suszarki. Twoja suszarka suszy odzież, ogrzewając powietrze i rozpraszając je na bębnie. Natomiast jeśli nie jest w stanie wydalić ogrzanego powietrza, skrapla się, powodując gromadzenie się wody. Poszukaj nieszczelności w wężu wentylacyjnym suszarki. Sprawdź, czy nie ma skrętów, które mogłyby utrudniać przepływ powietrza. Sprawdź filtr kłaczków połączony z rurą wentylacyjną w niektórych suszarkach pod kątem przeszkód w postaci pyłu. Zwykle przeszkodą są luźne kłaczki i włókna w otworze wentylacyjnym, które w połączeniu z mokrym powietrzem prowadzą do powstawania skrzepów.

Możesz sprawdzić, czy nie występują przeszkody wentylacyjne, podnosząc dłoń do zewnętrznego otworu wentylacyjnego i sprawdzając cyrkulację powietrza. Aby zminimalizować przeszkody, dobrym pomysłem jest czyszczenie systemu wentylacji suszarki raz w roku. Problem można rozwiązać, odłączając przewód wentylacyjny suszarki i odkażając to miejsce. Można nawet zastosować przystawkę próżniową lub zestaw do czyszczenia otworu suszarki można nabyć w sklepie ze sprzętem. Możliwe jest również zdjęcie panelu, do którego wchodzi wąż wentylacyjny suszarki. Należy pamiętać, że suszarka jest wyłączona przed zdjęciem panelu. Sprawdź, czy w wężu wylotowym nie ma żadnych załamań lub krzywizn przed ponownym podłączeniem.

#2. Izolacja kanałów wentylacyjnych

Ponieważ nie ma wystarczającej izolacji otaczającej kanał wylotowy suszarki, może gromadzić się wilgoć lub lód, powodując nieszczelność suszarki. W chłodniejszych obszarach problem jest bardziej powszechny, ponieważ gorące powietrze z suszarki jest znacznie bardziej podatne na uszkodzenie przez chłodniejsze powietrze z zewnątrz. Ten problem może być również spowodowany przez kanały wentylacyjne, które nie są odpowiednio izolowane i przechodzą przez obszar chłodny, w tym piwnicę. Należy pamiętać, że kanał wylotowy suszarki jest odpowiednio zaizolowany, aby uniknąć tworzenia się wilgoci lub lodu.

#3. Uszkodzona klapa wentylacyjna

W większości modeli w pobliżu wylotu kanału wentylacyjnego suszarki znajduje się klapka wentylacyjna. Zapobiega przedostawaniu się wody deszczowej, mrozu i gałązek do systemu wentylacyjnego. Klapa otwiera się, gdy trzeba wypuścić powietrze; w przeciwnym razie to musi pozostać zamknięte. Jeśli klapka wentylacyjna jest uszkodzona, deszcz, lód lub śnieg mogą dostać się do rury wentylacyjnej, zalewając suszarkę. Jeśli odpowietrznik się nie otworzy, prawdopodobnie w rurze nagromadzi się kondensacja, być może dlatego, że jest zatkany. Sprawdź, czy zewnętrzny otwór wentylacyjny otwiera się i nie jest zablokowany, jeśli masz dostęp. Wymień klapkę, jeśli jest uszkodzona. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak zainstalować odpowietrznik suszarki.

#4. Otwory kanału wentylacyjnego

Możliwe, że z suszarki przecieka woda z powodu szczelin lub dziur w systemie wentylacyjnym. Kondensacja może przedostawać się przez uszkodzony system rur i gromadzić się w maszynie. Powinieneś wymienić kanał, jeśli znajdziesz pęknięcie lub pęknięcie. Natomiast jeśli dziura jest niewielka, możesz ją naprawić za pomocą taśmy grzewczej i wydajnego chłodzenia, aby rozwiązać ten problem.

#5. Problem z systemem skraplacza

Jeśli nie możesz podłączyć suszarki do zewnętrznego kanału, suszarki kondensacyjne są fantastyczną opcją. Suszarki kondensacyjne pobierają wilgoć z gorącego powietrza i przechowują ją w zbiorniku, a nie w otworze wentylacyjnym. Problem z systemem skraplacza może spowodować wyciek z osuszacza kondensacyjnego. Poszukaj niewypełnionego lub nieszczelnego zbiornika skraplacza. Następnie poszukaj uszkodzeń węży skroplin i pompy. Należy pamiętać, że suszarka jest odłączona przed demontażem pompy. Możesz sprawdzić pompę pod kątem ciągłości i naprawić ją w razie potrzeby, jeśli uważasz, że uszkodzona pompa jest źródłem wycieku wody.

To okładka!

Cieszymy się, że wszyscy dowiedzieliście się, dlaczego suszarka miałaby przeciekać wodę. Istnieje wiele przyczyn tego problemu, które omówiliśmy powyżej, a czytając to, naprawisz je. Przeczytaj uważnie artykuł, aby w pełni go zrozumieć. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, co to jest suszarka wirowa i jak długo trwa suszenie ubrań. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!