Dlaczego suszarka ma zapach spalenizny? 5 zaskakujących przyczyn!

Czy z Twojej suszarki wydobywa się zapach spalenizny, więc musisz pomyśleć, dlaczego suszarka wydziela zapach spalenizny? To niepokojące i powinieneś natychmiast rozwiązać ten problem. Aby pozbyć się zapachu, musisz zrozumieć przyczynę.

Suszarka to niezbędne urządzenie każdego gospodarstwa domowego. Oszczędza Twój czas i miejsce. Jest to dość korzystne dla osób mieszkających w małych mieszkaniach i nie ma w ogóle miejsca na suszenie powietrzem.

Dlaczego suszarka ma zapach spalenizny? 5 zaskakujących przyczyn!

Suszenie na powietrzu jest opcją, ale zajmuje dużo więcej czasu i jest dość kłopotliwe. Możesz bez wysiłku suszyć duże i nieporęczne przedmioty, takie jak wygoda i koce. Częstym problemem wśród użytkowników jest zapach spalenizny z suszarki. Suszarka wytwarza znaczną ilość ciepła. Suszarka składa się z elementów grzewczych niezbędnych do suszenia ubrań. Jednak nadmiar ciepła jest niebezpieczny. Zazwyczaj suszarka nagrzewa się w przypadku awarii któregokolwiek z podzespołów.

Powoduje zapach spalenizny w suszarce

Poniżej znajduje się sześć powodów, dla których warto odpowiedzieć na twoje pytanie; dlaczego suszarka ma zapach spalenizny. Pierwszym krokiem jest wyłączenie urządzenia, gdy poczujesz zapach spalenizny wydobywający się z suszarki. Następnie wyjmij ubrania z bębna suszarki i sprawdź swoją suszarkę. Nigdy nie uruchamiaj suszarki, gdy wydziela się ostry zapach spalenizny. Ponieważ jest to niebezpieczne i powoduje pożar, zapoznaj się z poniższymi przyczynami, aby zidentyfikować problem z suszarką.

Przyczyna nr 1. Nagromadzenie kłaczków

Najczęstszą przyczyną zapachu spalenizny z suszarki jest gromadzenie się kłaczków. Kłaczki mogą gromadzić się w dwóch głównych częściach suszarni: łapaczu kłaczków i rurze odpowietrzającej. Jeśli przez dłuższy czas zignorujesz czyszczenie filtra kłaczków, kłaczki rozprzestrzenią się na Twoją suszarkę i pralnię. Włókna są łatwopalne i są najczęstszą przyczyną zagrożenia pożarowego suszarki. Gdy kłaczki nagromadzą się w nadmiarze w elementach suszarki, spalą się. Zapach spalenizny w końcu rozprzestrzenia się po pralni. Aby pozbyć się zapachu, będziesz musiał wyczyścić kłaczki z suszarki.

Otwór wentylacyjny zatkany kłaczkami: wentylacja suszarki jest zablokowana. Wilgoć z wilgotnych ubrań nie będzie już mogła wyparować z suszarki. Wilgoć zatrzyma się w środku i ubrania znów będą mokre. Dlatego suszarka będzie wymagała więcej ciepła i czasu, aby wysuszyć ubrania.

Aby rozwiązać ten problem, będziesz musiał usunąć pułapkę na kłaczki i umyć ją mydłem i wodą. Nie zapomnij odkurzyć szczeliny łapacza kłaczków. Następnie będziesz musiał wyciągnąć go z okapu, aby wyczyścić otwór wentylacyjny. Następnie odkurz okap i wnętrze rury wentylacyjnej.

Przyczyna nr 2. Wadliwy pasek suszarki

Suszarka składa się z gumowego pasa napędowego do bębna. Zazwyczaj stare modele suszarni składają się z taśmy suszącej. Gdy pasek ulegnie uszkodzeniu lub przesunie się z miejsca, może zbliżyć się do elementu grzejnego. Gumowa taśma może stopić się pod wpływem ciepła z elementów grzewczych. Dlatego zapach spalenizny rozprzestrzeni się po Twojej pralni.

Otwórz suszarkę i sprawdź gumowy pasek napędowy. Jeśli nie jest na swoim miejscu, owinąć go bezpiecznie wokół bębna. Sprawdź pasek pod kątem uszkodzeń, takich jak suchość, topienie i pękanie. Jeśli pasek jest uszkodzony i nie da się go naprawić, będziesz musiał go wymienić. Upewnij się, że kupujesz gumowy pasek zgodnie z modelem Twojej suszarki.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować pasek na suszarce Maytag i jak wymienić pasek na suszarce GE.

Przyczyna nr 3. Awaria termostatu

Termostat kontroluje temperaturę wewnątrz suszarki. Włącza i wyłącza elementy grzejne wewnątrz suszarki, aby utrzymać temperaturę. Zapobiega również przegrzaniu suszarki poprzez odcięcie dopływu ciepła z elementów grzejnych. W przypadku niesprawnego termostatu suszarka nie będzie kontrolować temperatury wewnątrz.

Temperatura wewnątrz suszarki wzrośnie i nastąpi przegrzanie. Elementy grzejne będą włączone przez długi czas. Przegrzanie elementów suszarki może spowodować stopienie kilku elementów wewnątrz i wywołać zapach spalenizny. Użyj milimetra, aby sprawdzić termostat. Jeśli jest uszkodzony, wymień go.

Przyczyna nr 4. Stary silnik

Silnik jest istotną częścią suszarki. Stary lub zużyty silnik może się palić i powodować zapach spalenizny. Inną oznaką awarii silnika są głośne dźwięki dochodzące z suszarki podczas pracy. Aby wymienić uszkodzony silnik, wezwij fachowca.

Przyczyna nr 5. Awaria elementów grzejnych

Elementy grzejne są podstawowymi elementami suszarki. Sprawiają, że sir w środku jest gorący do suszenia ubrań. Najpierw sprawdź elementy grzejne suszarki pod kątem uszkodzeń lub rdzy. Gdy metalowy przewód cewki pęka, elementy grzejne przestają działać. Gdy elementy grzejne są uszkodzone, należy je wymienić. Oto koszt wymiany elementu grzejnego w suszarce.

To okładka!

W tym momencie powinieneś wiedzieć, dlaczego suszarka ma zapach spalenizny. Jeśli nie możesz naprawić suszarki, najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Pierwszym krokiem powinno być wyczyszczenie kłaczków z suszarki. Następnie sprawdź pozostałe elementy. Pamiętaj, że suszarka wymaga dobrej pielęgnacji i konserwacji.