Dlaczego suszarka dmucha zimne powietrze? Przeczytaj te 3 zaskakujące powody!

Martwisz się, dlaczego suszarka dmucha zimne powietrze? Najczęstszą przyczyną wydmuchiwania przez suszarkę zimnego powietrza, a nie gorącego, jest przegrzany lub czasami uszkodzony termostat. Jeśli suszarka nie ma przycisku resetowania, wówczas najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana termostatu i wyłącznika termicznego (TOC).

Wyłącznik przeciążenia termicznego odgrywa kluczową rolę w suszarce i został zaprojektowany w celu automatycznego zatrzymania suszarki, gdy stanie się ona nadmiernie gorąca. Firmy są prawnie zobowiązane do gwarantowania, kiedy suszarka się przegrzeje, i może ona mieć specjalny rodzaj zabezpieczenia, aby zapobiec jej spaleniu.

Dlaczego suszarka dmucha zimne powietrze? Przeczytaj te 3 zaskakujące powody!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Więc jeśli jesteś zainteresowany tym artykułem i chcesz dowiedzieć się więcej na końcu, czytaj dalej ten artykuł. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, co jest nie tak z Twoją suszarką do ubrań, a także jak rozwiązać problemy. Poniżej szczegółowo omówiliśmy, dlaczego suszarka oddaje zimne powietrze. Więc przyjrzyjmy się temu głęboko!

Co powoduje, że suszarka wydmuchuje zimne powietrze?

Dlaczego więc suszarka dmucha zimne powietrze? Bardziej typowe problemy z suszarkami zasilanymi elektrycznie to wadliwe otwarte elementy grzejne lub termostaty. W obwodzie grzałki suszarki znajdują się co najmniej dwa termostaty: termostat cykliczny lub termostat ograniczający temperaturę w zależności od typu.

Termostat cykliczny zazwyczaj włącza lub wyłącza wężownice grzewcze. Suszarka wytwarza zimne powietrze, jeśli termostat cykliczny zostanie zablokowany w otwartej przestrzeni. Termostat wysokiego limitu to funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega przekroczeniu przez suszarkę ekstremalnych temperatur, jeśli termostat cykliczny nie zadziała w żądanej temperaturze.

Termostat wysokiego limitu jest często bezpiecznikiem termicznym; jeśli taki bezpiecznik termiczny wypali się, suszarka wydmuchnie zimne powietrze. Bezpieczniki termiczne nie są resetowalne i muszą zostać wymienione.

To świetny pomysł, aby kupić termostat cykliczny razem z bezpiecznikiem termicznym, ponieważ prawdopodobnie utknął w pozycji spoczynkowej, umożliwiając suszarce przekroczenie niebezpiecznych poziomów. Jeśli zauważysz, że termostaty wydają się być w dobrym stanie, sprawdź elementy grzejne pod kątem trwałości.

Ze względu na kurczenie się i rozszerzanie, kabel elementu z materiału przewodzącego może z czasem ulec pogorszeniu i pęknięciu. Ponadto, jeśli suszarka nagrzewa się do takich poziomów czasowych, ale wydmuchuje zimne powietrze na inne, zegary suszarki do ubrań pogarszają awarię. Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja suszarka schnie tak długo.

Dlaczego suszarka staje się zbyt gorąca?

Jak wspomniano wcześniej, przegrzanie suszarki powoduje, że suszarka uwalnia zimne powietrze. Poniżej napisaliśmy, dlaczego suszarka przegrzewa się i powoduje wydmuchiwanie przez suszarkę zimnego powietrza zamiast gorącego.

#1. Zatkany filtr

Filtr nie był regularnie czyszczony. Brud może się gromadzić i ograniczać ruch powietrza, jeśli ekrany nie są czyszczone po każdym użyciu. Cyrkulacja powietrza wciąga zimne powietrze do środka, aby zatrzymać ciepło podczas pracy suszarki. Przeszkody stanowią ryzyko pożaru, ale prawie zawsze prowadzą do przegrzania i wyłączenia suszarki. Jeśli suszarka może nie mieć przycisku restartu, przywrócenie jej do działania nie będzie tak łatwe, jak wyczyszczenie jej, gdy wyłącznik się przepalił. Będziesz musiał wymienić elementy grzewcze. Oto jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

#2. Otwarcie drzwi w środku cyklu

Suszarki bębnowe potrzebują trochę czasu na ostygnięcie, kończąc cykl wirowania. Za każdym razem, gdy odblokujesz drzwi, upewnij się, że będzie to możliwe. Ryzykujesz wyzwolenie TOC, jeśli nie poczekasz nawet kilku sekund po wyjęciu ubrania z suszarki. Zamiast otwierać suszarkę bębnową w trakcie procesu lub tuż po jego zakończeniu, postępuj zgodnie z zegarami, a następnie poczekaj, aż się uspokoi. Dowiedz się, jak wybrać właściwy cykl suszenia.

#3. Przeciążona suszarka

Jeśli nadmiernie wepchniesz do suszarki, krążenie będzie utrudnione, co spowoduje wzrost ciepła i być może przegrzanie. Chociaż w podręczniku użytkownika należy podać limit znamionowy, pomocną wskazówką jest to, że bęben musi być wypełniony w 50%. Założenie, że wiele elementów kosztuje wystarczająco dużo energii, jest typową przyczyną przeładowania suszarki.

Co to jest spis treści i jego funkcja?

Termostat monitoruje temperaturę suszarki. Jest połączony z elementem grzejnym i rozwija połączenie, podnosząc i obniżając temp. Za każdym razem, gdy termostat wykryje, że element wydaje się zbyt ciepły, powinno to dobrze zamknąć obwody z elementem. Termiczny wyłącznik przeciążeniowy lub osłony TOC zapobiegają przegrzaniu, uruchamiając wyłącznik i zapobiegając nagrzewaniu się suszarki. Często można to zmienić, a częściej niż TOC i statystyki będą musiały zostać zmienione.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Was po prostu frajda, a po jego przeczytaniu wszyscy dowiecie się, dlaczego suszarka wieje zimne powietrze. Powyżej wymieniliśmy podstawowe przyczyny tego problemu. Najczęstszym więc jest przegrzewanie się suszarki. Ponadto napisaliśmy, co spowodowało przegrzanie suszarki. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami. Nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli Ci się spodoba!