Dlaczego suszarka brzydko pachnie podczas biegania? 3 najlepsze powody!

Zastanawiasz się, dlaczego suszarka brzydko pachnie podczas pracy? Dzieje się tak z kilku powodów, takich jak nagromadzenie kłaczków w wyczerpującym otworze wentylacyjnym, śmierdząca odzież lub szkodniki, które przenikają do tej części. Taka śmierdząca suszarka jest nie tylko nieprzyjemna, ale również przenosi zapach na czyste ubrania.

Nakładające się kłaczki ograniczają przepływ powietrza i sprzyjają rozwojowi pleśni. Dokładne czyszczenie pomaga usunąć nagromadzony brud, jednocześnie rozwiązując problem, więc postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów, które eliminują, identyfikują i unikają nieprzyjemnego zapachu w suszarce.

Dlaczego suszarka brzydko pachnie podczas biegania? 3 najlepsze powody!

W tym przypadku określenie zapachu suszarki jest tajemnicą, ale tylko zrozumienie najczęstszych przyczyn doprowadzi do konkretnych rozwiązań. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Powody, dla których Twoja suszarka brzydko pachnie podczas pracy

Poniżej podajemy powody, dla których suszarka brzydko pachnie podczas pracy:

#1. Nagromadzenie kłaczków w otworze wentylacyjnym

Nigdy nie pomijaj corocznego czyszczenia otworu wentylacyjnego suszarki, ponieważ kłaczki mogą gromadzić się w otworze wentylacyjnym wyciągowym, ponieważ ogranicza to również przepływ powietrza. Przy słabej cyrkulacji rozwija się pleśń i pleśń, a suszarka nie wysycha tak dobrze z powodu niewystarczającego przepływu powietrza.

#2. Infiltracja szkodników

Zastanawiasz się, dlaczego suszarka śmierdzi, jakby coś w niej umarło? Dzieje się tak dlatego, że zwierzęta dostają się do otworu wentylacyjnego za pomocą zewnętrznego otworu wentylacyjnego, który tworzy gniazdo w jego obudowie.

#3. Śmierdząca odzież

Spocone rzeczy lub ubrania z śmierdzącą plamą nie zawsze są czyste w pralce. Oznacza to, że wydzielają swój zapach w suszarce, co sprawia, że ​​pachnie okropnie podczas pracy, ponieważ podgrzany strumień powietrza jest nośnikiem zapachu.

Inne zapachy w suszarce i ich przyczyny

Nic nie może się równać z uczuciem przebierania się w czystsze ubrania i sięgania do łóżka ze świeżą pościelą. Ale to poważny problem, gdy ubrania pachną prześcieradłem lub benzyną. Wiele osób zrzuciłoby winę na pralkę za śmierdzące ubrania. Poniżej przedstawiamy inne zapachy w suszarce i ich przyczyny.

#1. Spalona guma

Przypalenie gumy ma dwie przyczyny: niezbędne są instrukcje dotyczące pielęgnacji. Łatwo wrzucić ubrania do środka, myśląc, że wszystko jest w porządku. Niemniej jednak jednym z ładowanych elementów jest tkanina syntetyczna, ponieważ nie toleruje wysokiej temperatury, podobnie jak inne tkaniny. Po prostu powieś go do sucha lub obniż temperaturę w suszarce zgodnie z instrukcją pielęgnacji i możesz już iść. Suszarka nie wydziela również zapachu spalenizny, jak guma, ponieważ przewód jest krótki.

Dlatego sprawdź przewód zasilający w suszarce pod kątem ewentualnych usterek. Odsłonięty lub postrzępiony drut może pozostawić otaczającą go gumę. Przewód zasilający wymaga kolejnej wymiany, więc zachowaj szczególną ostrożność. Unikaj porażenia prądem podczas wyłączania suszarki.

#2. Pleśń

Po otwarciu drzwi suszarki natychmiast pojawia się wilgotny i spleśniały zapach. Chodzi o to, że istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Zapach jest zwykle spowodowany mokrymi ubraniami pozostawionymi w suszarce przez dłuższy czas przed jej uruchomieniem. Kluczem jest tutaj utrzymanie urządzenia w ruchu, aby ponowne włączenie go zajęło tylko kilka sekund. Może jednak powodować bóle głowy, lecząc śmierdzącą suszarkę. Jeśli przez jakiś czas nie zostawiasz mokrych ubrań w suszarce, upewnij się, że nie nagromadziły się kłaczki i spleśniały.

Wyciągnij sitko z kłaczków i wyeliminuj widoczne wokół kłaczki. Wytrzyj ekran suchym ręcznikiem, usuń kłaczki i użyj węża ssącego podczas odkurzania pułapki na kłaczki. Jeszcze jedną profesjonalną sugestią jest szybkie zmoczenie ręczników za pomocą białego octu. Uruchom urządzenie za pomocą ręcznika, ponieważ ten zapach zmniejsza się, co jest łatwym i bezpiecznym rozwiązaniem. Umyj je zaraz po tym, aby nie utknęły jak ocet.

#3. Coś się pali

Dziwny zapach, który pojawia się w suszarce, może być dość niebezpieczny. Jeśli zapach spalenizny pochodzi z suszarki, natychmiast zajmij się problemem. Pozwól profesjonalistom rozwiązać problem, w przeciwnym razie może to spowodować pożar domu. Zadzwoń do ekspertów, aby zaprzestali korzystania z suszarki do czasu ustalenia niebezpiecznego zapachu.

#4. Zapach gazu

Dlaczego suszarka brzydko pachnie podczas pracy z powodu wycieku gazu, zapachu, który może wywołać atak paniki. Ale co więcej, może to być spowodowane problemem z filtrem lub otworem wentylacyjnym. Bez względu na problem, skontaktuj się z wykwalifikowanymi technikami, jeśli nagle poczujesz zapach gazu lub dymu z urządzenia. Zapalnik pogorszy się, jeśli poczujesz gaz w ubraniach.

Problemem może być wyczerpujące naruszenie systemu lub brudny filtr. Jeśli wyczuwasz podobny zapach nafty, gdy urządzenie nie pracuje, może to oznaczać, że zawór gazowy nie zamyka się. Wyłącz gaz w swoim domu i poszukaj najodpowiedniejszych usług. Być może zainteresuje Cię również zapach gazu przy suszarce, ale nie ma wycieku w przewodzie.

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego suszarka brzydko pachnie podczas pracy; może to być gaz, coś się pali, pleśń, infiltracja szkodników, gromadzenie się kłaczków i śmierdząca odzież. Ale pomoc profesjonalisty jest ogromna w ocenie problemu. Umów się od razu na spotkanie, aby rozwiązać problem. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, co to jest bezpiecznik termiczny na suszarce i jaki rozmiar przewodu gazowego do suszarki.