Dlaczego suknie ślubne są tak drogie: 5 powodów

Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego suknie ślubne są tak drogie, omówimy kilka czynników. Ale na ostateczną cenę sukni ślubnej wpływają jeszcze cztery czynniki, niż wysiłek i praca przy jej wykonaniu.

Interesują Cię również tradycje związane z suknią ślubną? Przeczytaj, co to jest biały ślub, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego panny młode zwykle wybierają białą suknię ślubną.

Dlaczego suknie ślubne są tak drogie: 5 powodów

Zapraszam do przeglądania naszych blogów w poszukiwaniu wszystkiego, co dotyczy sukien ślubnych i ślubnych.

Dlaczego suknia ślubna kosztuje tak dużo?

Wysiłek i praca

Wykonanie sukni ślubnej nie jest łatwe, głównie przy użyciu skomplikowanego wzoru na trudnych i drogich materiałach. Dlatego nie można oczekiwać, że szczegółowe i dobrze wykonane ubranie będzie dostępne w niskiej cenie.

Koszt robocizny jest jednym z czynników wpływających na ostateczną cenę sukni ślubnej, ponieważ wynagrodzenie za swoją pracę jest sprawiedliwe tylko dla robotników, szwaczek lub krawców. Smutną prawdą jest jednak to, że koszt robocizny nie wpływa nawet znacząco na ostateczną cenę sukni ślubnej.

Upewnij się, że kupujesz sukienkę z renomowanego sklepu, który dobrze wynagradza swoich pracowników. Zawsze możesz poszukać więcej na temat marki lub projektanta.

Ograniczona dostępność

Projekt i wykonanie sukni ślubnej to nie jedyne czynniki decydujące o jej ostatecznym koszcie. Niektóre sukienki są również limitowane lub robione na zamówienie, co oczywiście oznacza, że ​​nie będą w tym samym przedziale cenowym, co inne.

Ten dodatkowy wzrost cen jest oczekiwany w przypadku sukien ślubnych z najwyższej półki, które są tworzone w ograniczonych ilościach. Spodziewaj się, że zapłacisz za to więcej, jeśli spojrzysz również na rzadką i pożądaną sukienkę.

Z drugiej strony w przypadku sukien szytych na miarę musisz wziąć pod uwagę materiały i robociznę potrzebną do ich wyprodukowania w określonym czasie. W związku z tym, aby spełnić oczekiwania klienta/panny młodej, będzie to wymagało dodatkowego czasu i uwagi.

Koszty sprzedawcy

Suknia ślubna może być też droższa, jeśli kupiłaś ją w stacjonarnym butiku. Pamiętaj, że sklep musi pokryć koszty ogólne, takie jak koszty prowadzenia sklepu.

Rzeczy takie jak czynsz w sklepie, rachunki, personel i ubezpieczenie zostaną uwzględnione w cenie sukienki. Tak więc przydatną wskazówką, jeśli chcesz zaoszczędzić więcej przy zakupie sukni, jest rozważenie internetowych sklepów ślubnych.

Eliminując koszty osobistego sklepu, ostateczna cena sukni ślubnej również powinna być niższa. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić recenzje i zasady butiku online, ponieważ przymierzasz sukienkę dopiero po przyjeździe.

Dowiedz się więcej o tym, jak wysłać suknię ślubną i porównaj ten proces ze sposobem, w jaki sklep wysyła Twoje zamówienie. Sukienka powinna dotrzeć bezpiecznie, jeśli jest dobrze zapakowana.

Usługa zakupów

Zakupy sukni ślubnej to doświadczenie, a to doświadczenie zwiększa również ostateczny koszt sukni ślubnej. Butiki oferują fantastyczną obsługę i dbałość o pannę młodą i jej gości, w tym sprzedawcę, który zapewni, że znajdziesz idealną sukienkę.

Jeśli robisz zakupy w butiku, który wymaga umówienia wizyty, spodziewaj się, że zapłacisz za usługę podczas wizyty. Dzieje się tak, ponieważ zasadniczo otrzymujesz spersonalizowane zakupy i związane z nimi usługi.

Na przykład sklepy mogą oferować kieliszki szampana lub przekąski, którymi panna młoda i jej imprezowicz mogą się delektować podczas przymierzania sukienek. Sklep oczywiście doda te dodatkowe koszty do ceny swoich sukienek.

Podatek ślubny

Chociaż podatek ślubny nie jest oczywisty dla wszystkich sklepów z sukniami ślubnymi, może nadal istnieć. Podatek ślubny odnosi się do wzrostu cen, który dostawcy i firmy dodają do kosztów swoich usług lub produktów.

Robią to dla przywileju założenia wesela lub gdy ludzie wspominają, że robią zakupy na wesele. Oczekiwania, że ​​panna młoda będzie wyglądać najlepiej w swojej sukni ślubnej, argumentują, dlaczego nałożenie podatku na suknię ślubną jest uzasadnione.

Butik może też czuć się pod presją, aby suknia spełniała oczekiwania każdego. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektórzy dostawcy i firmy mogą pobierać zawyżone opłaty, mimo że nie wprowadzają żadnych zmian w oferowanym przez siebie doświadczeniu lub produktach.

Ile zwykle wydają panny młode na suknię ślubną?

Panny młode zazwyczaj wydają tysiąc dolarów na suknię ślubną. Nie musisz jednak wydawać średniego kosztu i zawsze możesz przekroczyć lub obniżyć ten przedział cenowy.

Można wydać ponad tysiąc dolarów, ale nie ma też nic złego w sukni ślubnej poniżej 500 lub 300 dolarów. Przeczytaj, jak zmierzyć suknię ślubną, aby uzyskać idealne dopasowanie i wartość zakupu.

Wniosek

I to wszystko! W tym artykule dowiedzieliśmy się, dlaczego suknie ślubne są tak drogie z pięciu czynników.

Praca, rzadkość, koszty ogólne, usługi i podatek ślubny mogą wpłynąć na ostateczną cenę sukni. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci opracować plan, aby dobrze zaoszczędzić na zakupach sukni ślubnych, z którymi rozmawialiśmy.

Zostaw nam pytanie, jeśli nadal je masz.

Chcesz zmienić kolor swojej sukni ślubnej? Dowiedz się, jak ufarbować suknię ślubną samodzielnie lub z pomocą profesjonalisty.