Dlaczego sale weselne są tak drogie: 4 główne powody

Ci, którzy są ciekawi, dlaczego sale weselne są tak drogie, mogą sprawdzić cztery główne powody. W ten sposób możesz również zdecydować, czy cena wybranego przez Ciebie miejsca jest rozsądna i czy uzyskujesz najlepszy stosunek jakości do ceny.

Co więcej, zrozum, że miejsce tak drogie nie musi automatycznie być najlepsze. A jeśli jesteś zainteresowany, oto ile miejsca weselne zarabiają w ciągu roku.

Dlaczego sale weselne są tak drogie?

Przygotowania do ślubów

Pamiętaj, że wesela to nie tylko przestrzeń na wesele. Przygotują również lokalizację, aby była bardziej odpowiednia na wesele.

Różne miejsca zapewniają również wyjątkowe dekoracje weselne, które kosztują więcej niż zwykłe, aby wyróżnić się na tle konkurencji. W ten sposób więcej par chciałoby je zarezerwować zamiast innych.

Ale oprócz dekoracji i przygotowań pamiętaj, że przygotowanie miejsca zajmuje trochę czasu. Więc nawet jeśli wynajmujesz miejsce tylko na swój ślub, miejsce i tak straci od kilku godzin do nawet jednego dnia na jego przygotowanie.

Obejmuje to również czas spędzony podczas komunikacji między parą a właścicielem lokalu, gdzie para może chcieć zmian i losowych próśb. Następnie miejsce będzie koordynować i współpracować z innymi dostawcami i sprzedawcami ślubów, co jest czasochłonne i stresujące.

Jeśli zindywidualizujesz swoje miejsce weselne, przekonasz się, jak trudno jest zarezerwować różnych dostawców, a także koordynować z nimi przed ślubem. Dlatego rozsądne jest, aby miejsca pobierały wysokie opłaty, ponieważ nie będziesz robić żadnej z tych rzeczy.

Urządzenia do prowadzenia obiektu

Udogodnienia również znacząco dyktują średnie koszty miejsca weselnego, aby było ono funkcjonalne. Miejsce może być wyzwaniem dla początkujących, gdy właściciel musi zacząć od zera.

Właściciel obiektu przeznaczył większość swojego budżetu na stworzenie przyjaznego parkingu oraz zapewnienie kanalizacji, elektryczności i innych udogodnień, aby miejsce było odpowiednie na wesele. I oczywiście te udogodnienia będą używane przez cały okres wynajmu.

Miejsce to często zapewnia również namioty, stoły, krzesła, scenę, światła, a czasem nawet sprzęt DJ, zespół lub MC. Wszystkie są drogie do wynajęcia osobno, więc wystarczy, że podniosą całkowitą opłatę za wynajem miejsca weselnego.

I wreszcie, miejsce weselne przewiduje pewne zużycie swoich obiektów i udogodnień. Naprawa potrzebna do ich naprawy i konserwacji będzie kosztowna, w tym zużycie energii elektrycznej i wody podczas ślubu.

Sprzątanie miejsca

W konsultacjach z miejscem wesela wyjaśnij, kto sprząta po weselu. Niektóre miejsca zapewnią ekipę sprzątającą same, podczas gdy będziesz musiał zatrudnić ich oddzielnie od innych.

Jeśli są zawarte w pakiecie, jest to jeden z powodów, dla których opłata jest wysoka, ponieważ sprzątanie po każdym ważnym wydarzeniu wymaga czasu i wysiłku. To nie tylko wywóz śmieci, ale także załoga wymieni i naprawi rzeczy wokół miejsca, aby przywrócić go do poprzedniego stanu.

Innym powodem, dla którego sprzątanie po ślubie powinno być dobrze płatne, jest to, że czasami trzeba to zrobić szybko, ale skutecznie. Pamiętaj, że dwa wydarzenia w ciągu dnia mogą zarezerwować miejsca.

Firmy ślubne muszą zarabiać

I wreszcie, jak każda inna firma ślubna lub sprzedawca, miejsca weselne muszą zarabiać. Tak więc cały wysiłek, jaki wkładają, aby ich miejsce spełniało prośby i spełniało marzenia pary, musi zostać zrekompensowane.

Co więcej, miejsca nie są rezerwowane codziennie, ponieważ nie każdego dnia jest szczyt sezonu weselnego. Aby firma mogła działać, musi być więc trochę zysku.

Jeśli przeczytasz, jak założyć miejsce weselne, zrozumiesz, dlaczego jest to trudne, ale satysfakcjonujące przedsięwzięcie biznesowe.

Ile przeciętna osoba wydaje na wesele?

Pary są gotowe wydać ponad 10 000 USD na miejsce wesela. W końcu większość budżetu weselnego jest przeznaczona na miejsce, a nawet oczekuje się, że będzie to najwyższy procent.

Oczekuje się, że zapewni od 40 do 50% całkowitego budżetu weselnego na samo miejsce. Możesz nawet rozważyć pominięcie takich elementów, jak przysługi ślubne, jeśli wiesz, że zapewniasz najlepsze wrażenia podczas przyjęcia.

Jednak nie zmuszaj się do zdobycia drogiego miejsca na ślub, jeśli finanse cię ograniczają. Jest całkowicie w porządku, jeśli wybierzesz proste miejsce lub zarezerwujesz je tylko na krótki okres.

Niektóre pary decydują się nawet nie organizować przyjęcia, ale zamiast tego mają intymne spotkanie po ceremonii.

Średni koszt wynajmu sali weselnej

Ci, którzy uważają, że miejsce na wesele jest zbyt drogie, powinni zdać sobie sprawę, że średni koszt wynajmu sali wynosi 5000 USD. Oczywiście można znaleźć miejsce w niższej cenie, ale powinien to być Twój oczekiwany koszt przy planowaniu ślubu.

Ale jeśli masz mało budżetu, zawsze możesz rozważyć ślub w ogrodzie. Oto, ile kosztuje ślub na podwórku, aby dać ci pomysł.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, dlaczego miejsca weselne są tak drogie ze względu na przygotowanie, konserwację, sprzątanie i model biznesowy każdego miejsca.

Co więcej, spodziewaj się, że wydasz co najmniej 40% swojego budżetu weselnego na samo miejsce. Aby mieć pewność, że dobrze zarządzasz finansami ślubu, zacznij od znalezienia odpowiedniego miejsca dla swoich możliwości finansowych.