Dlaczego rzeczy zamarzają w mojej lodówce? 5 niesamowitych powodów!

Jeśli Twoja lodówka zamraża Twoje przedmioty, istnieje wiele przyczyn tych problemów i jak je rozwiązać, ale dlaczego rzeczy zamarzają w mojej lodówce? To częsty problem, z którym boryka się praktycznie każdy właściciel lodówki. Zablokowane otwory wentylacyjne, nieszczelna uszczelka drzwi, wadliwy termostat i brudna cewka skraplacza to przyczyny. A sytuacja tej rangi wymaga szybkiego działania.

Jest to problem, z którym borykają się prawie wszyscy właściciele lodówek. Testowanie kabla zasilającego i otworów wentylacyjnych lodówki to dwie opcje. Te opcje mogą jednak nie być odpowiednie dla wszystkich.

Dlaczego rzeczy zamarzają w mojej lodówce? 5 niesamowitych powodów!

Teraz, gdy już się nad tym zastanowiłeś, żywności nie należy zamrażać w lodówce. Jednym z tych problemów może być zamrażanie żywności w lodówce. Przyjrzyjmy się temu. Kilka częstych powodów i sposobów ich rozwiązywania

Powody, dla których rzeczy zamarzają w Twojej lodówce

Oczekuje się, że Twoja lodówka czasami zamraża wszystkie przedmioty, które do niej wkładasz. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego rzeczy zamarzają w mojej lodówce? Oto kilka powodów:

#1. Zablokowane otwory wentylacyjne

Trzymaj lodówkę zimną! Utrzymanie odpowiedniej temperatury w tych urządzeniach może być skomplikowane nawet przy współczesnej technologii. Otwory wentylacyjne pomagają w utrzymaniu chłodu lodówki, umożliwiając cyrkulację powietrza. Ale jak to się uda? Utrzymują niską temperaturę lodówki, ale ostrzegają również, gdy temperatura jest niska lub zbyt wysoka.

Możliwe, że w Twojej lodówce było za dużo żywności, zatykając otwory wentylacyjne. Jeśli o to chodzi, określone jedzenie mogło zostać zamrożone z powodu zwiększonej ekspozycji na zimne powietrze. Aby to naprawić, wyjmij trochę jedzenia z lodówki. Inną przyczyną może być konieczność uzupełnienia lodówki. Upewnij się również, że lodówka jest napełniona, ponieważ pomoże to w pochłanianiu zimnego powietrza.

#2. Uszczelki drzwi

Sprawdź uszczelki w swoich lodówkach. Aby zatrzymać zimne powietrze, lodówki i zamrażarki muszą być szczelnie zamknięte. Wpuszczają mroźne powietrze! Jeśli wyciek jest widoczny, lodówka będzie pracować jeszcze ciężej, aby utrzymać stałą temperaturę. Może to prowadzić do zamrażania lub zbyt zimnej lodówki. Uszkodzona plomba lodówki nie jest idealna. Sprawi to, że Twoja lodówka będzie próbowała dłużej, a przedmioty w pobliżu otworów wentylacyjnych staną się niesamowicie zimne i od czasu do czasu zamarzną!

Twoja lodówka pracuje częściej, aby utrzymać określoną temperaturę, a także uwalnia chłodne powietrze. Przenoszenie posiłków z dala od miejsca może służyć jako tymczasowy środek zaradczy. Ponieważ uszczelka drzwi uległa uszkodzeniu, będziesz musiał ją naprawić. Powinieneś również zwrócić większą uwagę na tę część lodówki, ponieważ zwiększy to koszty energii i uszkodzi lodówkę, aby wcześnie się zepsuć z powodu częstego uruchamiania.

#3. Wężownice skraplacza są brudne

Czy słyszysz, że brudna cewka skraplacza może powodować zamarzanie rzeczy w Twojej lodówce? Cewki w dolnej i tylnej części lodówki odpowiadają za odprowadzanie ciepła. Jednak brud i sierść psa zwalniają je, przez co cewka potrzebuje więcej czasu na uwolnienie ciepłego powietrza. Cewki te zwiększają wydatki na energię i sprawiają, że lodówka jest zbyt chłodna.

Mogą również umożliwić szybkie zamrażanie i rozmrażanie posiłków. Jeśli zahaczysz o brudne cewki krótko po tym, jak lodówka uruchomi cykl, prawie zawsze odkryjesz zamrożoną żywność. Zamrożona żywność zostanie całkowicie rozmrożona, jeśli zostanie przez jakiś czas pozostawiona sama. Oczyszczenie wężownic skraplacza powinno zająć tylko kilka minut. Być może będziesz musiał podnieść pokrycie, aby do nich dotrzeć, ale brud, sierść zwierząt lub inny materiał można po prostu usunąć. Zamiatanie powinno odbywać się delikatnie, aby zapobiec uszkodzeniu cewek i generowaniu poważniejszych problemów.

#4. Awaria termostatu

Niektóre czynniki mogą spowodować nieprawidłowe działanie lodówki. Jeśli zmiana cyklu termicznego nie pomaga, problem powinien dotyczyć termostatów. Gdy lodówka zbytnio się nagrzeje, ta porcja ma rozpocząć cykl chłodzenia. Za każdym razem, gdy twój termostat ulegnie awarii, może nie zainicjować chłodzenia, co prowadzi do nieprzyjemnej atmosfery, która sprawia, że ​​jedzenie jest zamarznięte i zimne. Jaki jest najlepszy sposób na zlokalizowanie termostatu? Odpowiedź będzie zróżnicowana w zależności od typu posiadanego urządzenia. Znajduje się z tyłu jednostki obok siebie i na dole jednostki nad-pod. Poradnik właściciela skieruje Cię do odpowiedniej lokalizacji.

#5. Przepustnica sterująca

Ponieważ klapa w lodówce jest zacięta, żywność może zamarzać. Przepustnica podnosi się i zamyka, aby umożliwić dopływ powietrza z zamrażarki w celu dostosowania temperatury lodówki. Jeśli taki system pozostanie otwarty, do komory na owoce i warzywa zostanie wpuszczone zbyt zimne powietrze.

Zawsze, gdy Twoje jedzenie zamarza, porcja świeżej żywności jest zbyt chłodna. Przepustnica znajduje się na górze lodówki side-by-side lub pośrodku lodówki górnej. Przepływ powietrza wchodzący do sekcji świeżych owoców i warzyw jest kontrolowany przez tę przepustnicę. Możesz również zainteresować się zablokowanym amortyzatorem między lodówką a zamrażarką.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu dowiesz się, dlaczego rzeczy zamarzają w mojej lodówce – wszystkie rzeczy omówione powyżej. Przeczytaj uważnie artykuł, aby lepiej go zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, ile wzmacniaczy zużywa mała lodówka i jak poddać ją recyklingowi.