Dlaczego podgrzewacz wody przecieka? 9 ciekawych powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego podgrzewacz wody przecieka? Jest kilka powodów i te rzeczy zrozumiesz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Kiedy podgrzewacz wody w domu przecieka, konsekwencje mogą być katastrofalne. Istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia mienia, jeśli trwa ono przez długi czas.

Dlaczego podgrzewacz wody przecieka? 9 ciekawych powodów!

Wycieki są źródłem frustracji właścicieli domów, ale często trudno je zlokalizować. Ale z drugiej strony właściciele domów mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, mając te informacje. Wiedza, gdzie szukać przecieków, z pewnością może cię uratować. Teraz przeczytajmy ten artykuł dalej!

Powody, dla których Twój podgrzewacz wody przecieka

Dlaczego więc podgrzewacz wody przecieka? Wycieki z podgrzewaczy wody mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym:

#1. Zardzewiałe czołgi są powszechne

Podgrzewacze wody mające ponad 15 lat są bardziej podatne na wycieki. Dzieje się tak, ponieważ starsze systemy są bardziej podatne na przecieki i pogorszenie jakości komponentów. Z biegiem czasu w zbiorniku podgrzewacza wody może gromadzić się rdza, prowadząc do nieszczelności. Co więcej, szczeliny umożliwiają wnikanie wody, co prowadzi do korozji. Niestety, jedyną alternatywą jest wymiana podgrzewacza wody po zakończeniu jego użytkowania.

#2. Zawory spustowe

Hydraulicy i właściciele domów często używają ich do usuwania zawartości zbiornika w celu rutynowej konserwacji i napraw. Do czyszczenia zbiornika właściciele domów używają zaworu spustowego. Z biegiem czasu uszczelnienie zaworu słabnie, umożliwiając przeciekanie wody. Ze względu na brak wodoszczelnego uszczelnienia zawór wydaje się być otwarty. W takim przypadku wymagany jest nowy zawór spustowy. Powinieneś najpierw skonsultować się z hydraulikiem, ale właściciele domów mogą samodzielnie rozwiązać ten problem.

#3. Intensywny nacisk

Bieżąca woda wywiera nacisk na podgrzewacze wody i wszystkie inne urządzenia hydrauliczne. Ciśnienie w podgrzewaczach wody jest powodowane przez parę wytwarzaną, gdy gorąca woda próbuje wypełnić przestrzeń. Kiedy para nie ma dokąd się udać, wytwarza ciśnienie i staje się niewygodna. Ciśnienie wewnątrz grzałki jest uwalniane przez wodę wyciekającą z ewentualnych pęknięć grzałki. Możliwe jest przegrzanie grzałki poprzez podwyższenie temperatury wody lub wprowadzenie do układu wody pod wysokim ciśnieniem.

#4. Zawory upustowe temperatury i ciśnienia są uszkodzone

Wyciek z zaworu upustowo-temperaturowego podgrzewacza wody lub zaworu T&P. Zawór ten można wykorzystać do obniżenia ciśnienia w zbiorniku. W przypadku awarii tego zaworu, w zbiorniku wystąpi zwiększone ciśnienie. Możliwe, że zawór jest luźny i trzeba go ponownie przywiązać. W przypadku uszkodzonych elementów będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe.

#5. Połączenia

Elektryczny podgrzewacz wody posiada dwa przyłącza: wlotowe i wylotowe. Przyłącze wlotowe to miejsce, w którym wpływa zimna woda, a ciepła woda wypływa z podgrzewacza wody przez przyłącze wylotowe. Za pomocą tych kształtek możesz doprowadzić gorącą wodę do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Mogą wystąpić nieszczelności, ponieważ z czasem się rozluźniają. Problemy ze złączem wlotowym i wylotowym są rzadkie.

#6. Zbiorniki wewnętrzne

W wielu przypadkach ocieplenie zbiornika wymaga użycia dwóch pocisków. Powłoka utrzymująca wodę ma zewnętrzną powłokę, która działa jako bariera i izolator przed żywiołami. Obie muszle otrzymują ostatnią warstwę metalu. Wykrycie wewnętrznych wycieków podgrzewacza wody może być trudne, ale są one bardziej powszechne ze względu na normalne zużycie i proces starzenia podgrzewacza wody. Taki zewnętrzny wyciek nie pojawi się na zewnętrznej stronie zbiornika.

#7. Kolekcja piasku i żwiru

Osad gromadzi się z czasem u podstawy podgrzewaczy wody. Jest to rzadkie zjawisko w domach, w których woda ze zbiornika jest rutynowo opróżniana. Aby uniknąć gromadzenia się mułu i pęknięć, należy opróżniać zbiornik i regularnie go czyścić. Przez te dziury może przesączać się woda. W przypadku nieszczelności zbiornika musisz kupić nowy podgrzewacz wody, co może cię kosztować. Dowiedz się, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody i jak usunąć osad z podgrzewacza wody.

#8. Uszkodzenie zbiornika na wodę było rozległe

Niektóre podgrzewacze wody mają wbudowany dodatkowy zbiornik, aby pomieścić więcej wody. Czasami wewnętrzne ściany tych zbiorników są wyłożone warstwą szkła. Niestety, potrzeba czasu, aby minerały gromadziły się i zwapniały na kawałku szkła. Szkło pęka, w wyniku czego wycieka woda. Ponadto w szkle mogą tworzyć się mikropęknięcia z powodu rozszerzania, które następuje podczas podgrzewania wody. Oba scenariusze wymagają zakupu zupełnie nowych części.

#9. Pręt do anodowania do użycia w procesie

Elementem protektorowym grzałki jest pręt anodowy. Ponieważ przyciąga materiały korozyjne, podgrzewacz wody jest chroniony przed uszkodzeniami. Niestety pręt anodowy w podgrzewaczu wody jest skorodowany, co powoduje nieszczelności. Poprzednie położenie pręta anodowego to punkt przecieku. Wystarczy prosta wymiana, aby naprawić ewentualne nieszczelności. Warto wiedzieć, kiedy należy wymienić podgrzewacz wody.

To okładka!

Istnieje wiele przyczyn przecieków podgrzewacza wody. Przeciętny właściciel domu radzi sobie z drobnymi problemami. Jednak z powodu tych i innych problemów może być wymagane posiadanie nowego. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z hydraulikiem, który pomoże Ci zidentyfikować problemy i podjąć właściwe działania.