Dlaczego oszczędzasz najwyższy poziom tortu weselnego?

Jeśli ciekawi Cię, dlaczego ratujesz najwyższy poziom tortu weselnego, możesz prześledzić to przekonanie, że para urodzi pierwsze dziecko rok po ślubie. Więcej o tej tradycji porozmawiamy poniżej.

Na naszym blogu omawiamy również inne zwariowane i ciekawe praktyki weselne dotyczące tortu weselnego. Na przykład, czy wiesz, kto kroi tort na weselu?

Dlaczego oszczędzasz najwyższy poziom tortu weselnego?

Podobnie jak uratowanie wierzchniej warstwy tortu, krojenie tortu na weselu również ma niebagatelne znaczenie.

Dlaczego oszczędzasz najwyższy poziom tortu weselnego: czy to jeszcze coś?

Dla pierwszego dziecka pary

Ciasta warstwowe sięgają XIX wieku, a nowoczesny rytuał przydzielania warstw do różnych celów rozpoczął się od ciast królewskich. To ciasto ma górną, środkową i dolną warstwę, gdzie górna warstwa jest przechowywana na przyszłą okazję, środkowa warstwa jest krojona i wysyłana dla gości, a dolna warstwa jest serwowana na przyjęciu weselnym.

Potem, w miarę upływu lat, górny poziom tortu weselnego został uratowany, aby uczcić pierwsze dziecko pary. Uważa się, że dziecko urodzi się w ciągu roku po ślubie, a zamiast kupować nowy tort, bardziej praktyczne jest przechowywanie górnej warstwy tortu weselnego do wykorzystania podczas chrztu dziecka.

Z okazji pierwszej rocznicy ślubu

Innym powodem, dla którego górna warstwa tortu weselnego nie jest zjadana, a zamiast tego konserwowana, jest pierwsza rocznica pary. Może nawet symbolizować kamień milowy, jakim jest roczne małżeństwo, co jest bardziej sentymentalne, zwłaszcza gdy tort zjesz w dniu ślubu rok temu.

Ale w dzisiejszych czasach nie trzeba czekać przez rok, aby skonsumować najwyższy poziom. Możesz go mieć tak szybko, jak chcesz, zwłaszcza, że ​​para zazwyczaj dostaje tylko jeden kęs tortu podczas przyjęcia.

Dlaczego rok później jesz kawałek tortu weselnego?

Popularną tradycją weselną jest oszczędzanie górnej warstwy tortu weselnego do konsumpcji rok później. Ale dlaczego musisz czekać tak długo?

Ten czas oczekiwania jest spowodowany tym, że przede wszystkim oszczędzasz najwyższy poziom tortu weselnego. Wtedy uważa się, że pierwsze dziecko pary urodzi się po roku od ślubu.

Bardziej nowoczesne podejście wymaga również, aby para po roku jadła tylko tort weselny, aby świętować swoją pierwszą rocznicę jako mąż i żona. Pamiętaj jednak, że nie musisz czekać tak długo, zwłaszcza jeśli ciasto składa się ze składników, które mają być szybko skonsumowane.

Niektóre pary robią alternatywę, aby ich piekarnia zrobiła dokładnie tort, który jedli w dniu ślubu. W ten sposób dostaniesz coś świeżego, ale nadal niezapomnianego i sentymentalnego.

Jak przechowywać najwyższy poziom tortu weselnego?

 • Porozmawiaj z personelem o chęci uratowania najwyższego poziomu tortu weselnego, aby nie został przypadkowo pokrojony
 • Obsługa powinna wziąć górną warstwę ciasta i umieścić ją w zamrażarce, aby zachować lukier; możesz również wcześniej porozmawiać z piekarzem o jego zaleceniach dotyczących konserwacji warstwy ciasta zgodnie z jego składnikami
 • Po kilku godzinach zewnętrzny lukier powinien zostać zamrożony, a personel luźno, ale bezpiecznie owinie warstwę ciasta plastikową folią, aby zapobiec spaleniu w zamrażarce
 • Warstwa ciasta powinna być umieszczona w pudełku przed włożeniem go do zamrażarki
 • Owiń pudełko z ciastem plastikową folią, aby zapobiec wystawieniu powietrza lub wilgoci wewnątrz zamrażarki
 • Czy możesz zjeść tort weselny po roku?

  Tort weselny powinien być bezpieczny po roku, zwłaszcza jeśli podąża się za tradycją. Miej jednak świadomość ryzyka i obniż swoje oczekiwania, porównując wygląd i smak ciasta z jego kształtem na samym weselu.

  Porozmawiaj ze swoim piekarzem o przewidywanym okresie przydatności do spożycia konkretnego tortu weselnego, który posiadasz. Wspomną również, jak długo może trwać, więc upewnij się, że spożywasz go w tym czasie.

  Niektóre ciasta mają trwać tylko kilka miesięcy, więc odpowiednio je dostosuj. Na przykład, gęste ciastka, takie jak ciastka marchewkowe i migdałowe, wytrzymają dłużej w zamrażarce niż delikatne ciastka, takie jak ciastka z kremem.

  Po roku możesz również poprosić o duplikat ciasta z tej samej piekarni. W ten sposób możesz wspominać chwile i świętować ciastem, które nie narazi Cię na zatrucie pokarmowe.

  Co robisz z topperem po ślubie?

  Możesz zachować nakładkę na tort weselny i ponownie wykorzystać ją jako dekorację w swoim domu. Niektórzy traktują ją nawet jako rodzinną pamiątkę i przekazują ją innym pokoleniom.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, dlaczego ratujecie górny poziom tortu weselnego i można to wywieść z przekonania, że ​​para będzie miała dziecko po roku.

  Ocalone ciasto zostanie następnie zjedzone z okazji chrztu dziecka. Innym powodem jest to, aby mieć tort z okazji pierwszego roku małżeństwa pary.

  Jeśli masz więcej pytań na temat tortu weselnego, przejrzyj nasz blog i poznaj poradniki, jak zamówić tort weselny.