Dlaczego nosisz coś niebieskiego w dniu ślubu?

Jeśli jesteś ciekaw, dlaczego nosisz coś niebieskiego w dniu ślubu, możesz użyć samego koloru jako wskazówki. Noszenie przez pannę młodą czegoś niebieskiego jest popularną tradycją małżeńską, ponieważ reprezentuje ochronę i czystość.

Porozmawiamy również o tym, co możesz wykorzystać jako coś niebieskiego na dzień ślubu i kto musi dać pannie młodej coś niebieskiego. Dodatkowo przeczytaj, co oznacza niebieska suknia ślubna, jeśli chcesz dosłownie nosić coś niebieskiego w dniu ślubu.

Dlaczego nosisz coś niebieskiego w dniu ślubu?

Dlaczego nosisz coś niebieskiego w dniu ślubu?

Noszenie czegoś niebieskiego w dniu ślubu to zwyczaj, który wszyscy znamy i często prosimy nas, abyśmy ćwiczyli w naszym wielkim dniu. Pochodzenie tej tradycji wywodzi się z przekonania, że ​​noszenie „czegoś niebieskiego” oznacza czystość i wierność.

Pamiętaj, że cokolwiek ubrana jest panna młoda i jak wygląda na swoim ślubie, ma być lojalne i czyste. Te dwie cechy mogą również reprezentować miłość i wierność, których oczekuje się od małżeństwa.

Innym powodem, dla którego panna młoda nosi na ślubie coś niebieskiego, jest to, że niebieski jest kolorem, który uważa się za odstraszający złe oko i złe duchy. Zagwarantuje to szczęśliwy ślub i małżeństwo, a i tak nie masz nic do stracenia, nosząc niebieski przedmiot, więc dlaczego nie podążać za tradycjami?

Jak założyć coś niebieskiego na swój ślub?

Zawsze możesz nosić niebieską suknię ślubną, ponieważ w dzisiejszych czasach panny młode często wychodzą poza schemat i wybierają inny kolor niż biały na to, w co się ubrać. Alternatywnie, niebieski jest kolorem uniwersalnym i możesz wybrać jasny lub ciemny odcień, w zależności od tego, który pasuje do Twojego stylu ślubnego.

Możesz również ukryć coś niebieskiego na swoim stroju, zakładając niebieską podwiązkę lub bieliznę. Niektóre rodziny mają również pamiątki, takie jak broszka lub biżuteria, która jest czymś niebieskim.

Być może twoja mama poda ci broszkę, a ty możesz dodać ją do swojego bukietu. Możesz nawet mieć niebieskie kwiaty na samym bukiecie.

Dlaczego panny młode noszą coś starego, nowego pożyczonego i niebieskiego?

Można prześledzić pochodzenie czegoś starego, czegoś nowego, czegoś zapożyczonego i czegoś niebieskiego z tradycji ze słynnej rymowanki. Większość narzeczonych ma tendencję do podążania za wszystkimi tymi rzeczami, ponieważ mogą być zabawne i sentymentalne.

Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że noszenie tych przedmiotów gwarantuje szczęście w dniu ślubu i samego ślubu. A oprócz tych czterech, w buty panny młodej zwykle wkładano również sześciopensówkę dla dobrobytu.

Coś starego

Ale dla znaczenia każdego z nich coś starego reprezentuje przeszłość i twój związek z nią. Coś starego może oznaczać twoją rodzinę, więc możesz nawet nosić medalion ze zmarłym członkiem rodziny, aby go uhonorować.

Jeśli rodzic zmarł, możesz przeczytać, jak uhonorować zmarłego rodzica na weselu.

Coś nowego i coś pożyczonego

Z drugiej strony coś nowego symbolizuje Twój optymizm na przyszłość, podczas gdy coś pożyczonego to zazwyczaj przedmiot od osoby szczęśliwie zamężnej. Uważa się, że szczęście ich małżeństwa przekazuje twojemu związkowi.

Coś niebieskiego

I wreszcie, coś niebieskiego ma odpędzić złe oko i szkodliwe duchy, które mogą spowodować pecha na twoim ślubie. Reprezentuje również lojalność, miłość i czystość, które są cechami ważnymi dla trwałego małżeństwa.

Czy musisz nosić coś niebieskiego w dniu ślubu?

Niektóre panny młode mogą narzekać, że „nie mogą znaleźć sposobu, aby ubrać się na niebiesko w dniu mojego ślubu”. Ale jak większość tradycji, możesz podążać za tym, co chcesz w dniu ślubu.

Na przykład możesz po prostu dostać coś starego, nowego lub pożyczonego. Coś niebieskiego może być również przedmiotem, którego nie nosisz, i możesz po prostu włączyć to do miejsca ślubu.

A jeśli nie możesz znaleźć czegoś niebieskiego, pamiętaj, że czasami jest to prezent od rodziny. Jeśli jest to pamiątka, która została ci przekazana, możesz ją nosić tylko w swój wielki dzień.

Kto daje pannie młodej coś niebieskiego?

Nie ma żadnych zasad, kto musi sprawić pannie młodej coś niebieskiego. Może to być prezent od członka rodziny lub pamiątka, która również została im przekazana.

Twoja druhna lub pan młody może również dać ci coś niebieskiego w prezencie. Ale w przeciwieństwie do czegoś pożyczonego, co powinno pochodzić od osoby w szczęśliwym małżeństwie, coś niebieskiego może pochodzić od każdego.

A w dzisiejszych czasach sama panna młoda nie musi nawet nosić czegoś niebieskiego. Druhny mogą nosić swoje bukiety z niebieskimi wstążkami lub kwiatami, a drużbowie mogą nosić niebieskie krawaty.

Last Minute Coś niebieskiego Pomysły

 • Niebieskie paznokcie
 • Niebieska naklejka
 • Dekoracja z niebieskiej wstążki ślubnej
 • Niebieski drobiazg dołączony do bukietu
 • Niebieska farba do recepcji
 • Niebieska biżuteria
 • Niebieskie zabawki
 • Niebieska torba
 • Niebieski but
 • Niebieski krawat
 • Niebieskie cukierki
 • Niebieska podwiązka
 • Niebieska bielizna
 • Niebieska spinka do włosów
 • Niebieska opaska
 • Niebieski długopis

Wniosek

Czy ta dyskusja była pomocna? Podsumowując, dlaczego nosisz coś niebieskiego w dniu ślubu, jest to związane z lojalnością i symbolizuje szczęście.

Niebieski symbolizuje miłość, wierność i czystość, a także uważa się, że odpędza złe duchy i złe oko. A w dzisiejszych czasach panna młoda może nawet zapewnić „coś niebieskiego” na przyjęciu lub weselu, jeśli nie może znaleźć jednego do noszenia.