Dlaczego nie możesz nosić czerni na wesele: etykieta gościa

Ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego nie możesz ubrać się na czarno na ślub, więc przeczytaj dwa najważniejsze powody. Następnie w tym artykule porozmawiamy o tym, dlaczego goście weselni muszą starannie rozważyć noszenie czerni.

Omówimy również przypadki, w których dopuszczalny jest czarny strój dla gości weselnych. A ponieważ jesteśmy przy temacie etykiety gości, zalecamy zapoznanie się również z tym, dlaczego nie możesz nosić czerwonego na wesele.

Dlaczego nie możesz nosić czerni na wesele: etykieta gościa

Dlaczego nie możesz nosić czerni na wesele: etykieta stroju gościa weselnego

Różne zwyczaje i tradycje ślubne

Jeśli w zaproszeniu na ślub nie ma wskazanych kolorów, najlepiej zapytać kogoś bliskiego parze o zamiar noszenia czerni. Ma to na celu upewnienie się, że kolor nie zostanie potencjalnie błędnie zinterpretowany, ponieważ nie szanujesz kultury pary.

Na niektórych weselach zazwyczaj kolor czarny kojarzy się z żałobą. Dlatego innym gościom na weselu może być niesmaczne, jeśli zobaczą osobę ubraną na czarno na imprezę, która ma uczcić dwie osoby.

Innym powodem, dla którego czerń nie jest akceptowana w innych kulturach podczas wydarzeń takich jak śluby, jest to, że czerń symbolizuje pecha. Może się wydawać, że spodziewasz się nieudanego małżeństwa między panną młodą i panem młodym, jeśli założysz ten kolor na ich ślubie.

Preferencje pary

Koniecznie sprawdź, czy chcesz nosić czerń na wesele, ponieważ niektórzy ludzie po prostu nie wolą tego koloru na swoją okazję. Na przykład, może para chce jasnej palety kolorów i nie chciałaby mieć na swoim ślubie nudnych i ciemnych kolorów.

Ty też nie chcesz się wyróżniać, zwłaszcza jeśli zaproszenie na ślub wskazuje na paletę kolorów. Na przykład, jeśli jest to ślub w pastelowych kolorach, czerń będzie zbyt zauważalna w tłumie.

Czerń może być nawet zarezerwowana dla wesela lub samej pary w niektórych wydarzeniach. Być może drużbowie mają nosić czarne garnitury, więc jako gość płci męskiej musisz wybrać inny kolor garnituru jako podstawową etykietę.

Zasady noszenia czerni na wesele

Zanim założysz czerń na wesele, porozmawiaj z parą lub kimś z wesela. Wyjaśnij, czy czerń nie kojarzy się z żadną negatywną symboliką, czy jest to kolor, którego para nie lubi na swoim ślubie.

Oto kilka innych wskazówek i wskazówek dotyczących etykiety dla gości weselnych dotyczących czarnej odzieży:

 • Czarny krawat i formalne wesela zazwyczaj wymagają czarnych strojów; dlatego możesz nosić czarny garnitur lub sukienkę, o ile nie jest to całkowicie czarny strój, aby uniknąć wyróżniania się
 • Wieczorowe wesela wymagają ciemnych strojów, w tym czarnych; tylko upewnij się, że nie masz na sobie czegoś zbyt przyciągającego wzrok, na przykład seksownej czarnej sukni wieczorowej z wysokim rozcięciem dla kobiet lub czarnego smokingu, który sprawia, że ​​wyglądasz jak pan młody dla gości płci męskiej
 • Jasne kolory są bardziej akceptowalne na porannych lub popołudniowych ślubach; nie byłoby praktyczne ubierać się na czarno, zwłaszcza jeśli jest to na przykład popołudniowy ślub na świeżym powietrzu na plaży
 • Jeśli oczekuje się, że w miejscu lub w sezonie będzie gorąco, czerń będzie niewygodna w noszeniu, ponieważ zatrzymuje ciepło
 • Jeśli wesele jest ubrane na czarno, wybierz inny kolor stroju dla gościa weselnego
 • Połącz czerń z innymi neutralnymi kolorami, aby uzyskać elegancki wygląd
 • Biorąc to wszystko pod uwagę, oto kolory do noszenia na weselu jako alternatywa dla czerni w razie potrzeby.

  Czy możesz nosić czerń na wiosenny ślub?

  Wiosenne wesele zazwyczaj wymaga kolorowego zestawu strojów dla gości. Zwykle na gościach weselnych zobaczysz kwieciste sukienki, pastelowe garnitury i ubrania w klejnotach.

  Jednak nadal można założyć czerń na wiosenny ślub, zwłaszcza jeśli ma ekscytujący i żywy wzór. Nie zapomnij połączyć go z innym kolorem butów lub akcesoriów, aby nie wyróżniać się spośród innych gości.

  Czy możesz nosić czerń na letnie wesele?

  Może nie być dobrym pomysłem ubieranie się na czarno na letnie wesele ze względu na wysoką temperaturę. O ile nie jest to wesele wieczorne lub odbywają się w pomieszczeniu, możesz czuć się niekomfortowo nosząc czerń na letnim weselu.

  Czy możesz nosić czarno-białe na wesele?

  Możesz nosić czarno-białe na wesele, ponieważ jest to formalny i elegancki wygląd. Nigdy nie możesz się pomylić z czarnym garniturem i białą koszulą wewnętrzną, aby goście płci męskiej przestrzegali formalnego kodeksu ubioru.

  Niezależnie od tego sprawdź zaproszenie na ślub, ponieważ para może preferować inne kolory na swój ślub.

  Czy możesz nosić czarne kwiatki na wesele?

  Goście mogą założyć na wesele czarny kwiecisty strój. Jest to szczególnie odpowiednie na fantazyjne i nowoczesne wesela, w których oczekuje się wzorów i ekscytujących kombinacji kolorów.

  Jednak szczególnie dla kobiet, sprawdź styl swojego stroju i upewnij się, że nie wygląda on na wesele. Na przykład, być może masz na sobie czarną kwiecistą sukienkę z obszerną spódnicą i koronkowymi detalami, która wygląda jak coś, co nosiłaby panna młoda.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, dlaczego nie możesz ubrać się na czarno na ślub i to z dwóch powodów.

  Po pierwsze, niektóre kultury kojarzą czerń z żałobą i pechem. Po drugie, nie chcesz się wyróżniać, jeśli schemat kolorów ślubu nie obejmuje czerni.

  Mamy nadzieję, że pomoże to w podstawowej etykiecie gościa; daj nam znać poniżej, jeśli interesują Cię inne kolory.