Dlaczego nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze? 7 zaskakujących powodów!

Dlaczego nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze? Nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze z wielu powodów, w tym z powodu nieodpowiedniego płynu chłodzącego, problemów z rdzeniem nagrzewnicy, zatkanych lub uszkodzonych elementów sterujących nagrzewnicy, niesprawnego termostatu, wycieku wody, odłączonego lub zagubionego przewodu wlotowego powietrza, nieszczelnego lub zatkanego rdzenia nagrzewnicy.

Ten problem z samochodem z wielu powodów może sprawić, że ludzie będą drapać się po głowach. Jeśli nagrzewnica samochodowa nagle wydmuchuje zimne powietrze i nie nagrzewa się w środku zimy, to jest coś, co może wywołać frustrację. Niesprawny grzejnik samochodowy może sprawić, że zimowe miesiące będą nawet nie do zniesienia. Zagłębmy się więc głębiej i zrozummy każdy z powodów, dla których nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze.

Dlaczego nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze? 7 zaskakujących powodów!

Powody, dla których grzejnik samochodowy dmucha zimne powietrze

Oto powody, dla których grzejnik samochodowy wydmuchuje zimne powietrze.

#1. Niewystarczający płyn chłodzący

W pojeździe zastosowano płyn chłodzący składający się w 50 procentach z wody i w 50 procentach ze środka zapobiegającego zamarzaniu, który chłodzi silnik, szczególnie w miesiącach letnich. Zimą po rozgrzaniu, płyn chłodzący zaczyna się w silniku i rdzeniu nagrzewnicy i nadmuchuje ciepłe powietrze w aucie. To zrelaksowane uczucie jest odczuwalne w ciągu kilku minut, gdy silnik się rozgrzewa. Płyn chłodzący nagrzewa się i oddaje ciepło we wnętrzu. Przy chłodnym powietrzu, które jest stale wydmuchiwane, należy sprawdzić poziom płynu chłodzącego. Samochód z małą ilością płynu chłodzącego zapobiega przesyłaniu ciepła do rdzenia nagrzewnicy, tworząc ciepłe powietrze.

#2. Problemy z rdzeniem grzałki

Problemy z nagrzewnicą samochodową są często związane ze złożonością rdzenia nagrzewnicy. Chłodziwo nie przemieszcza się prawidłowo przez rdzeń nagrzewnicy, a powietrze w silniku dmuchawy nie dociera do niego. Lub występuje drobne zatykanie się rurek rdzenia grzejnika. Rdzeń nagrzewnicy to układ chłodzenia przypominający kompaktowy radiator. Składa się z rur aluminiowych lub mosiężnych przenoszących gorące chłodziwo wewnątrz i na zewnątrz, wraz z wentylatorami rozpraszającymi ciepło w chłodziwie.

Rdzeń nagrzewnicy odpowiada za odszranianie pojazdu, w tym ogrzewanie. Zazwyczaj znajduje się w tylnej części deski rozdzielczej. Twój samochód, który nie wdmuchuje ciepłego powietrza do kabiny przy akceptowalnym poziomie płynu chłodzącego, powoduje problem z rdzeniem nagrzewnicy. Uważaj na możliwe oznaki, jeśli coś jest nie tak z rdzeniem nagrzewnicy samochodowej. Objawy te mogą obejmować słodko pachnący i owocowy zapach, mgłę w samochodzie, samochód, który bardzo szybko zużywa płyn chłodzący oraz przegrzewanie się silnika.

#3. Zatkane lub uszkodzone elementy sterujące grzejnika

Przyciski sterujące mogą przestać działać po zakleszczeniu. Wymiana przycisków sterujących jest konieczna przy akceptowalnym poziomie chłodziwa, ale bez problemów z rdzeniem nagrzewnicy. Ten zawór znajduje się tuż pod okapem i działa jako przełącznik włączania i wyłączania ogrzewania. Pojazd może utknąć, gdy wydmuchuje chłodne powietrze do kabiny, jeśli element nie działa poprawnie.

#4. Wadliwy termostat

Nawet jeśli rozgrzejesz silnik, wskaźnik termostatu w „C” już oznacza uszkodzony lub niesprawny termostat. Ta sekcja, która nie sygnalizuje samochodu z ciepłym silnikiem, oznaczałaby, że płyn chłodzący nie przesyła i nie dostarcza ciepła. Wtedy powietrze pozostaje spokojne; termostat jest niedrogim i łatwym rozwiązaniem. Zainstaluj nowy termostat, jeśli chcesz, aby urządzenie szybko znów działało.

#5. Wyciek wody

Jest to kolejny powód, dla którego nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze, ponieważ w wielu miejscach dochodzi do nieszczelności, więc sprawdź chłodnicę, pompę wody i wąż pod kątem dalszych uszkodzeń. Każdy z tych trzech, który pojawia się, gdy wycieka, jest spowodowany źle działającym ogrzewaniem samochodowym. Jest to praktyczna nagrzewnica samochodowa, która sprawi, że zima będzie przyjemna i rozgrzewająca. Jeśli wystąpią te problemy, zadzwoń do niezawodnego warsztatu samochodowego. Uważnie przyjrzymy się układowi ogrzewania i od razu rozwiążemy problemy z nagrzewnicą samochodową. Nigdy nie ignoruj ​​problemu, ponieważ może to spowodować niedrogie i znaczące problemy.

#6. Odłączony lub poluzowany wąż wlotu powietrza

W przypadku podłączenia pod maską pojazdu, sprawdź stan przewodu wlotowego powietrza. Gumowy wąż doprowadza świeże powietrze do silnika, zaczynając na zewnątrz, aby działać prawidłowo i prawidłowo oddychać, ponieważ jest to konieczne, aby maszyna emitowała ciepło podczas spalania paliwa w cylindrach. Jeśli jeździsz, ale bez podłączonego węża, samochód może się przegrzać i może nie działać dobrze w razie potrzeby, ponieważ jest to coś, czego nie chcesz. Więc dokręć rzeczy, które wydają się być połączone lub luźne, aby wiedzieć, czy to rozwiąże sytuację. Możesz również przeczytać o tym, jak przyspieszyć nagrzewanie grzejnika samochodowego.

#7. Zablokowany zawór sterujący nagrzewnicy

Dlaczego nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze? Dzieje się tak również dlatego, że zamknięty zawór sterujący nagrzewnicą powoduje, że pojazd wydmuchuje trochę chłodnego powietrza zamiast ciepłego. Nie otwieraj tego, jeśli nie masz doświadczenia w naprawie działania wewnętrznego samochodu. W przeciwnym razie może spowodować uszkodzenie lub zranić się, gdy zostanie spalony przez gorącą parę. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie go z fachową pomocą. Wyczyść go również w razie potrzeby, aby go prawidłowo naprawić i ponownie pozwolić mu się ogrzać.

To okładka!

Teraz poznasz wiele powodów, dla których nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze. A kiedy to nastąpi, musisz pomyśleć o tych powodach, które pomogą Ci to naprawić. Jeśli nie możesz go naprawić samodzielnie, zadzwoń do profesjonalnego specjalisty z warsztatu samochodowego lub pozwól mu zanieść go na miejsce w celu dalszej naprawy. W ten sposób wróci do stanu roboczego. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem ile naprawić nagrzewnica samochodowa i nagrzewnica samochodowa nie dmuchająca gorącym powietrzem.