Dlaczego moja suszarka Whirlpool skrzypi? 5 ciekawych powodów!

Martwisz się, dlaczego moja suszarka z hydromasażem skrzypi? Ten dźwięk może być irytujący, ale nie trzeba się martwić, jeśli suszarka nadal działa prawidłowo.

Przyczyną są często niewyważone nogi suszarki i poluzowane śruby, które należy zabezpieczyć lub naprawić. Z drugiej strony awarie części, takie jak zużyta rolka bębna, uszkodzony pasek napędowy, mogą wymagać wymiany.

Dlaczego moja suszarka Whirlpool skrzypi? 5 ciekawych powodów!

Skorzystaj z tych technik rozwiązywania problemów, aby dowiedzieć się, jak naprawić głośną suszarkę. Podczas korzystania z suszarki z hydromasażem możliwe jest, że zacznie piszczeć. W takim przypadku należy wykonać kilka czynności, aby rozwiązać problem. Za głośność najprawdopodobniej winne są niewielkie trudności. Czy słyszałeś skrzypienie z suszarki Whirlpool? Może to być spowodowane nierównymi nóżkami suszarki lub niezabezpieczonymi śrubami. Dowiedz się, jak go rozwiązać i zapobiec ponownemu wystąpieniu. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Dlaczego suszarka Whirlpool skrzypi?

Kiedy suszarka skrzypi, większość ludzi myśli, że hałas pochodzi z wnętrza maszyny. W rzeczywistości przyczyna skrzypienia jest prawie często zewnętrzna, co umożliwia proste naprawy. Oto dlaczego moja suszarka z hydromasażem skrzypi; przyjrzyjmy się wszystkim powodom jeden po drugim:

#1. Poluzuj śruby

Luźne śruby wibrujące i ocierające się o bęben mogą powodować skrzypienie suszarki Whirlpool. Dokręć wszystkie poluzowane śruby w tym obszarze za pomocą klucza. Jeśli suszarka nadal piszczy, poszukaj elementów, które ocierają się o siebie. Należy pamiętać, że żadne kable ani pasy nie ściskają wnętrza maszyny lub bębna.

#2. Uszczelka filcowa drzwi jest luźna

Skrzypiące drzwi są często źródłem skrzypienia suszarki z hydromasażem. Za każdym razem, gdy drzwi przesuwają się w tym czasie, mogą zderzyć się z metalowymi elementami w suszarce, powodując hałas. Problem polega na tym, że niewielkie ruchy generują głośne dźwięki, które mogą irytować wielu użytkowników. Po kilku dniach spróbuj nasmarować zawiasy; zmniejsza to stukanie suszarki. Wiele drzwi suszarek wydawało skrzypiące dźwięki, gdy były zamknięte lub otwarte. Z tego powodu w kieszeni drzwi suszarki zwykle musi znajdować się kilka kawałków filcowej uszczelki, aby drzwi nie przesuwały się po uszczelkach i nie powodowały okropnych dźwięków.

Jednak te wyczuwalne kawałki z czasem rozpadają się i dlatego stają się płaskie. Musisz wymienić filc na drzwiach suszarki, gdy zauważysz, że się zużywa. Zacznij od wycięcia wszystkich rogów drzwi za pomocą noża do pudełek lub żyletki, a następnie podważ resztę za pomocą drążka do podważania. Aby przygotować drzwi suszarki na nowy filc, usuń wszelkie pozostałości kleju i wypoleruj powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym. Wymień filc na klej wysokotemperaturowy, odczekaj 1 minutę na wyschnięcie, a następnie nałóż drugą połowę filcu. Możesz pozbyć się skrzypienia z suszarki z hydromasażem.

#3. Niezrównoważona suszarka

Piszczenie suszarki Whirlpool wskazuje, że nogi suszarki są nierówne, powodując duże tarcie i emitując ciągły hałas. Może się to zdarzyć, gdy podłoga pod suszarką nie jest płaska lub nogi nie są dobrze przymocowane do podłogi. Ten dźwięk wskazuje, że jedna lub więcej nóg suszarki jest nierównych, co oznacza, że ​​suszarka będzie się poruszać podczas pracy. Aby to naprawić, monitoruj poziom osuszacza za pomocą narzędzia do wyważania. Aby zminimalizować hałas, ustaw śruby poziomujące na nóżkach suszarki Whirlpool. Upewnij się, że wszystkie cztery nogi są równomiernie rozmieszczone na ziemi.

#4. Zużyty pasek

Załóżmy teraz, że zauważyłeś skrzypienie na górze suszarki. Jest to najprawdopodobniej spowodowane problemem z taśmą suszarki Whirlpool. Jeśli suszarka wydaje piszczący dźwięk, sprawa nadal jest z pewnością pasem suszarki. Bęben jest obracany przez owijający się wokół niego pas. W przypadku awarii lub awarii może to zakłócić pracę osuszacza, wywrzeć dodatkowe ciśnienie na silnik i wpłynąć na wydajność energetyczną. Lepiej ulepszyć pasek suszarki, jeśli jest stary lub uszkodzony. Gdy pasek się zużywa i poluzowuje, może uszkodzić silnik, powodując piskliwy dźwięk. Możesz również zainteresować się wskazówkami dotyczącymi suszarek, nie ignoruj ​​głośnej suszarki.

#5. Zużyte koło pasowe luźne suszarki

Istnieją dwa typowe źródła piszczenia dochodzące z okolic podłogi suszarki. Może to być problem z rolką napinającą lub silnikiem. Krążek napinający suszarki to mały, okrągły krążek wykonany z metalu połączony z paskiem. Czas ją naoliwić, jeśli twoja suszarka skrzypi. Z silnika dobiegają również piszczące dźwięki. Koła pasowe napinające suszarki poruszają taśmą bębna suszarki i utrzymują ją naprężoną. Uszkodzone lub zużyte koło pasowe luźne może powodować w suszarce piski lub zgrzytanie. Koło pasowe napinające może również tworzyć ciasne miejsca, powodując piski i być może pogarszając uszkodzenia innych elementów suszarki z hydromasażem.

To okładka!

Mamy nadzieję, że udzieliliśmy Ci odpowiedzi na pytanie, dlaczego moja suszarka z hydromasażem piszczy i rozumiesz wszystkie powody, które opisaliśmy powyżej. Jeśli znasz wszystkie te powody, możesz rozwiązać ten problem w domu bez zatrudniania profesjonalisty. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem jaki wyłącznik wzmacniacza do suszarki i jak wyjąć suszarkę gazową. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!