Dlaczego moja suszarka Whirlpool nie nagrzewa się? 7 zaskakujących powodów!

Jeśli w suszarce znajdują się wilgotne lub lekko wilgotne ubrania, na pewno zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka z hydromasażem nie nagrzewa się? Nie musisz się martwić. Może wystąpić kilka problemów z suszarką, które powodują powolne nagrzewanie lub w ogóle nie nagrzewa się.

Whirlpool słynie z dobrej jakości urządzeń elektrycznych. Urządzenia takie jak suszarka, lodówka czy pralka mają dobre recenzje wśród użytkowników. Zazwyczaj suszarka może działać przez dziesięć lub dwanaście lat. Kiedy Twoja suszarka ma drobne problemy, takie jak brak ogrzewania, musisz poszukać sposobów na jej naprawę zamiast jej wymiany.

Suszarka to podstawowe urządzenie każdego gospodarstwa domowego. Oszczędza czas i miejsce. Jeśli suszarka nie spełnia swojej funkcji, możesz kwestionować jej wartość. Zwykle suszarka ma problemy z powodu złej konserwacji. Dokładne czyszczenie i wymiana zużytych części są niezbędne, aby Twoja suszarka działała dłużej.

Powody, dla których suszarka Whirlpool nie nagrzewa się

Wszystkie podane poniżej przyczyny odpowiedzą na Twoje pytanie: dlaczego moja suszarka z hydromasażem nie grzeje?

Przyczyna nr 1. Przepalony bezpiecznik termiczny

Najczęstszą przyczyną suszarki, a nie grzania, jest przepalony bezpiecznik termiczny. Bezpiecznik termiczny jest podstawowym elementem suszarki. Jest to element zabezpieczający, który zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się suszarki. Bezpiecznik termiczny jest umieszczony na elemencie grzejnym suszarki.

Źródłem ciepła w suszarce elektrycznej jest obudowa dmuchawy, aw suszarce gazowej palnik. Bezpiecznik termiczny musi mieć ciągły kanał elektryczny, aby mógł działać. Przepalenie bezpiecznika powoduje przerwanie ścieżki elektrycznej. Zakłócenie na ścieżce elektrycznej powoduje przegrzanie bezpiecznika, ponieważ nie ma stałego prądu. Bezpiecznik termiczny można sprawdzić z milimetrem. Przepalony bezpiecznik termiczny wskazuje na zatkany otwór wentylacyjny suszarki. Przed naprawą lub wymianą bezpiecznika termicznego należy również wyczyścić odpowietrznik suszarki. Oto jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce elektrycznej.

Przyczyna nr 2. Przerwany wyłącznik obwodu

Większość suszarek wymaga do działania dwóch wyłączników automatycznych. Kiedy jeden wyłącznik zostanie uszkodzony, drugi będzie działał dalej. Ilekroć jest przepalony wyłącznik automatyczny, nie będzie miał wystarczającego prądu do działania. Aby rozwiązać ten problem, po prostu włącz i wyłącz wyłącznik.

Przyczyna nr 3. Słabe połączenie gazowe

Aby suszarka mogła działać, musi być zapewniony ciągły dopływ gazu. Przed uruchomieniem suszarki upewnij się, że ma prawidłowe podłączenie gazu. Możesz chcieć wiedzieć, dlaczego moja suszarka pachnie gazem i jak odłączyć suszarkę gazową.

Przyczyna nr 4. Uszkodzone cewki elektromagnetyczne

Suszarka wirowa gazowa ma dwie lub więcej cewek elektromagnetycznych gazu. Solenoidy zaworów gazowych otwierają otwory zaworów gazowych, aby umożliwić wejście gazu do zespołu palnika. Suszarka nie nagrzewa się, jeśli elektrozawory zaworu gazowego są uszkodzone. Zbadaj zapalnik, aby znaleźć uszkodzone elektrozawory. Jeśli zapalnik nie zapali gazu i zapala się i gaśnie, potwierdza to uszkodzenie elektrozaworów. Zaleca się wymianę uszkodzonych elektrozaworów.

Przyczyna nr 5. Wadliwy zapłonnik

Suszarka z hydromasażem może się nie nagrzewać z powodu wadliwego zapłonnika. Zapłonnik zapala gaz w palniku za pomocą ciepła. Gdy zapalnik nie działa, gaz nie zapala się, a suszarka nie będzie działać. Aby sprawdzić zapłonnik, użyj milimetra. Jeśli zapłonnik jest uszkodzony, wymień go.

Przyczyna nr 6. Zatkać pułapkę na kłaczki

Inną częstą przyczyną suszarki z hydromasażem, brak ogrzewania, jest zatkana pułapka na kłaczki. Jeśli suszarka nie nagrzewa się lub nie nagrzewa się powoli, a na końcu cyklu znajdują się wilgotne ubrania, zaleca się wyczyszczenie syfonu. Kiedy kłaczki zatykają się w pułapce, wilgoć zostaje uwięziona w suszarce. Dlatego suszenie ubrań zajmuje dużo czasu.

Niezbędne jest czyszczenie syfonu przynajmniej raz w miesiącu, ponieważ kłaczki mogą zatkać inne części suszarki. Włókno jest łatwopalne i może spowodować pożar. Dlatego konieczne jest czyszczenie pułapki na kłaczki. Wyciągnij pułapkę na kłaczki i wyczyść ją wodą z mydłem.

Przyczyna #7. Zatkać odpowietrznik

Włókna mogą również zatkać wąż odpowietrzający suszarki. Zaleca się czyszczenie odpowietrznika co najmniej raz na cztery miesiące. Zablokowana rura wentylacyjna prowadzi do zatrzymywania wilgoci i braku wentylacji w suszarce. Sprawia to, że suszenie ubrań zajmuje więcej czasu niż zwykle.

Aby wyczyścić otwór wentylacyjny, wyciągnij go z okapu. Użyj odkurzacza, aby wyczyścić otwór wentylacyjny i okap. Aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i kłaczki z otworu wentylacyjnego, musisz go ponownie wyczyścić za pomocą pędzla.

Użyj sztywnej szczotki znajdującej się w zestawie do czyszczenia otworów wentylacyjnych. Podłącz szczotkę do wiertarki. Powoli wsuń końcówkę szczoteczki do otworu wentylacyjnego. Wsuń szczotkę głęboko do otworu wentylacyjnego. Upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś otwór wentylacyjny, aby nie pozostały kłaczki.

To okładka!

W tym momencie powinieneś znać odpowiedź na pytanie, dlaczego moja suszarka z hydromasażem nie grzeje. Przed naprawieniem problemu musisz zidentyfikować przyczynę. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu z ogrzewaniem za pomocą suszarki, zadzwoń do fachowca. Pamiętaj, że do pracy suszarki konieczna jest odpowiednia konserwacja.