Dlaczego moja suszarka produkuje tak dużo kłaczków? 5 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka produkuje tak dużo kłaczków? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Włókna, które nagromadziły się za suszarką, mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe. Gdy działa prawidłowo, kłaczki trafiają przez rurę wentylacyjną suszarki na zewnątrz domu lub firmy.

Zablokowany otwór wentylacyjny suszarki może powodować gromadzenie się dodatkowych kłaczków wewnątrz lub za suszarką. Ponieważ zablokowany kanał spowalnia przepływ powietrza, kłaczki są wpychane do przestrzeni za suszarką, zamiast transportowane na zewnątrz domu.

Dlaczego moja suszarka produkuje tak dużo kłaczków? 5 zaskakujących powodów!

Z drugiej strony, ciężkie kłaczki mogą być znacznym utrapieniem i poważnym ryzykiem. Zadaniem Twojej suszarki jest wypychanie gorącego powietrza na odzież przed wyczerpaniem kłaczków i powietrza. Gdy w suszarce jest za dużo kłaczków, łatwiej jest przejść przez łapacz kłaczków, a następnie do wylotu suszarki. Cóż, to tylko przegląd; musisz czytać dalej, aby poznać różne przyczyny kłaczków suszarki.

W jaki sposób suszarka generuje tak dużo kłaczków?

Suszarki podobnie wytwarzają kłaczki, ponieważ energia elektryczna pochodzi z silników. W trakcie obracania się z bębna spadają kłaczki. Te kłaczki oczywiście pochodzą z ubrań – luźnych końcówek i włókien, które zaplątują się w suszarce. Suszarka wyrzuca ubrania w wir ogrzanego powietrza, aby usunąć z nich wilgoć. Gorące powietrze wchodzi z tyłu bębna i wychodzi przez zespół wydechowy. Włókna zatykają kanały i otwory wentylacyjne, które umożliwiają ucieczkę powietrza.

Dlatego musimy regularnie czyścić siatkę. Jego ekran wyłapuje większość kłaczków, podczas gdy reszta bezpiecznie wyrzuca się z kanału wentylacyjnego. Więc o co chodzi z kłaczkami w pralni? Te kłaczki muszą być uwięzione w urządzeniu, ale fruwają po całej pralni, pokrywając twoje rzeczy wilgotnymi, rozmytymi kłaczkami, które przyczepiają się do wszystkiego.

Powody, dla których Twoja suszarka produkuje tak dużo kłaczków

Dlaczego więc moja suszarka produkuje tak dużo kłaczków? Pomiędzy suszarką a zewnętrznym portem wylotowym rura wentylacyjna suszarki nie powinna być dłuższa niż 35 stóp. Niekompetencja jest spowodowana długimi liniami rury odpowietrzającej oraz łukami lub zagięciami w rurociągu. W większości przypadków rura wentylacyjna jest ukryta za ścianami budynku. Słabe zwolnienia otworów wentylacyjnych suszarni stały się zbyt częste, co przyczyniło się do różnych problemów.

Oczywiście zdecydowanie zalecam czyszczenie sitka z kłaczków suszarki przed każdym załadowaniem, ale niewiele kłaczków nadal będzie przechodzić przez filtr. Istnieje wiele przyczyn szkodliwego gromadzenia się kłaczków, z których niektóre są widoczne, a inne nie.

#1. Obfite przewody rurowe i rury z ograniczeniami

Umywalnia znajdowała się kiedyś obok zewnętrznej ściany. W wyniku nowych stylów projektowania skupiających się na łatwości miejsca do instalacji lub na tym, co jest najlepsze dla maszyn, sprzęt pralniczy jest coraz częściej umieszczany dalej od ścian zewnętrznych niż poprzednio. Aby uzyskać dostęp do ściany zewnętrznej na większe odległości, wymagane są dodatkowe rury i kolanka.

#2. Gniazdo ptaków wokół rur

Ptaki chcą przebywać w bezpiecznym, wygodnym i suchym środowisku. Wiadomo, że ptaki gniazdują pod niezabezpieczonymi kapturami, których nie widziałem od dawna.

#3. W systemie kanałów występuje kondensacja

Kondensacja jest poważną możliwością, gdy gorące dotyki są chłodne. Wilgoć utworzy się w nieizolowanym kanale biegnącym przez strych i przestrzeń poddasza. Wilgotne obszary w rurze sprzyjają niekorzystnemu gromadzeniu się kłaczków na ściankach rury. Suszarki do ubrań były jednym z najdroższych urządzeń w domu. Im dłużej czekasz, aż ubrania wyschną w suszarce, wydasz pieniądze. Odpowietrzenie suszarki, które jest czyste i niezakłócone, zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo suszarki.

#4. Buty z zatkanymi otworami wentylacyjnymi

Zatkane otwory wentylacyjne suszarki są rzeczywiście zagrożeniem, jak pokazano w tym domu. W rzadkich przypadkach zastosowano niewłaściwy typ osłony końcowej lub taki z funkcją ekranu. W miarę gromadzenia się materiału okapy wentylacyjne suszarni muszą być regularnie sprawdzane i czyszczone.

#5. Twój filtr kłaczków nie działa

Miej oko na ekran kłaczków. Można sobie wyobrazić, że ktokolwiek uprzejmie zdejmując ekran, zaniedbał go wymienić. Wystarczy chwila, aby ustawić ekran w złym miejscu i zignorować to. Więc spójrz na pułapkę na kłaczki. Natomiast jeśli ekran zniknął, wystarczy krótkie przeszukanie toalety.

Przynajmniej znasz źródło kłaków. Zbadaj sąsiednie powierzchnie lub pojemniki w poszukiwaniu wskazówek. Jeśli w jakiś sposób nie było kłaczków w praniu, mogło zostać zgubione w wiadrze lub odpadach. Po zlokalizowaniu sitka, wymień go i wróć do suszenia ubrań bez martwienia się o kłaczki w całym miejscu. Możesz również zainteresować się poradami dotyczącymi rozwiązywania typowych problemów z suszarkami.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego moja suszarka produkuje tak dużo kłaczków. Omawiamy różne przyczyny powstawania kłaczków, więc musisz je naprawić, aby Twoja suszarka działała prawidłowo i nie powodowała kłaczków. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, co jest osuszaczem adsorpcyjnym, a co elementem grzejnym w suszarce.