Dlaczego moja suszarka pachnie gazem? 4 zaskakujące przyczyny!

Możesz się zastanawiać i zadać sobie pytanie: dlaczego moja suszarka pachnie gazem, gdy otwierasz drzwi suszarki w środku cyklu, a zapach gazu rozprzestrzenia się po twojej pralni? Przeczytaj ten artykuł do końca, aby poznać przyczynę zapachu gazu z suszarki.

Suszarka jest niezbędnym elementem prawie każdego gospodarstwa domowego; oszczędza Twój czas i miejsce. Suszarka sprawia, że ​​suszenie ubrań jest łatwiejsze i wygodniejsze. Jeśli jednak pojawi się jakiś problem w suszarce, może to spowodować wiele kłopotów.

Dlaczego moja suszarka pachnie gazem? 4 zaskakujące przyczyny!

Możliwe jest również suszenie ubrań na powietrzu, ale wymaga to czasu i przestrzeni. Czasami suszarki mogą wydzielać zapach, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Inne przyczyny mogą obejmować wadliwe części suszarki: takie jak odpowietrznik, silnik, pasek lub filtr. Jeśli Twoja suszarka pachnie gazem, wyłącz urządzenie i natychmiast wyłącz dopływ gazu. W ten sposób zapobiegasz niebezpieczeństwu pożaru. Następnie poszukaj przyczyny. Ale przede wszystkim powinieneś wiedzieć, jak to działa. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak działa suszarka gazowa

Jak powiedziałem, zanim przyjrzysz się przyczynie zapachu suszarki, musisz zrozumieć system ogrzewania suszarki. Niezbędnymi elementami niezbędnymi do suszenia ubrań w suszarce są przewód i zawór doprowadzający gaz, zapłonnik i czujnik płomienia. Osuszacze wymagają zapłonnika do spalania gazu ziemnego lub propanu z linii zasilającej gazem. Płonący gaz wytwarza ciepło do suszenia prania w bębnie suszarki. Wilgotne powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz przez otwór wentylacyjny. Odpowietrznik usuwa również produkty uboczne powstające podczas spalania gazu. Więc nie ma zapachu spalenizny z suszarki.

Dlaczego Twoja suszarka pachnie gazem?

Dlaczego więc moja suszarka pachnie gazem? Z suszarki może wydobywać się zapach gazu z kilku powodów. Jednak najczęstszą przyczyną zapachu gazu jest wyciek gazu, brudny filtr, awaria wentylacji, wadliwy układ zapłonowy suszarki. Poniżej przyczyny te zostały szczegółowo wyjaśnione i rozwiązane.

Przyczyna nr 1. Awaria zapłonnika suszarki

Te elementy: zapalnik, zawór gazowy, bezpieczniki, czujnik płomienia i termostat, zapalają i podtrzymują ogień w suszarce, aby wysuszyć pranie. Wszystkie elementy grzewcze współpracują ze sobą, przekazując sygnały do ​​cewek zapłonowych znajdujących się w górnej części zaworu gazowego. Cewki na górze zaworów gazowych aktywują je i umożliwiają przepływ gazu do zespołu palnika suszarki.

Będziesz musiał zdjąć panel, aby uzyskać dostęp do zapalnika. Następnie włącz suszarkę i zapal płomień. Jeśli suszarka nie może się zapalić z pomarańczowym lub czerwonym płomieniem w ciągu piętnastu sekund, oznacza to wadliwą cewkę. Aby dokładnie sprawdzić, pozostaw zapalnik włączony przez dziewięćdziesiąt sekund. W tym czasie powinno być w stanie wytworzyć ciepło. Jeśli nie ma płomienia, ale zapach gazu, wymienisz wadliwe cewki. Dowiedz się, co powoduje, że zapalnik suszarki nie zapala się.

Przyczyna nr 2. Uszkodzony lub zużyty zawór gazowy

Jeśli suszarka nie może się zapalić po wymianie cewek, wskazuje to na problem z zaworem gazowym. Potwierdzeniem problemu z zaworem gazowym w Twojej suszarce jest to, że będziesz mógł go wyczuć nawet po wyłączeniu suszarki. Pamiętaj, że po wyłączeniu suszarki zawór musi się zamknąć, aby zapobiec ulatnianiu się gazu. Zawór gazowy może z czasem ulec zużyciu i uszkodzeniu. W związku z tym nie zamknie się całkowicie, a gaz może wyciekać do otoczenia. Będziesz musiał wymienić uszczelkę zaworu gazowego. Jednak pierwszym krokiem powinno być zamknięcie domowego przewodu gazowego. Zapobiegnie to wypadkowi.

Przyczyna nr 3. Awaria wentylacji

Odpowietrznik suszarki usuwa na zewnątrz wilgoć i toksyczne gazy powstałe w wyniku spalania gazu. Jeśli otwór wentylacyjny jest zatkany lub zatkany, gazy te pozostaną w suszarce i ostatecznie rozprzestrzenią się na pralnię. Może również przegrzać suszarkę. Zwykle otwór wentylacyjny jest gromadzony przez kłaczki z prania. Dlatego zaleca się czyszczenie otworu wentylacyjnego suszarki co najmniej raz na sześć miesięcy. Użyj odkurzacza lub sztywnej szczotki, aby wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Przyczyna nr 4. Brudny filtr

Filtr osuszacza należy czyścić raz w miesiącu, a wymieniać go raz w roku. Jeśli filtr zostanie zatkany kłaczkami, może to spowodować wiele problemów. Dodatkowo zawiera zablokowany system grzewczy, co sprawi, że Twoja suszarka zajmie więcej czasu na suszenie prania. Suszenie zajmuje dużo czasu; szybko się nagrzeje. Dodatkowo gaz może przedostać się do suszarki i stworzyć zagrożenie pożarowe. Filtr kłaczków można znaleźć na panelu suszarki. Otwórz filtr rękami i usuń kłaczki.

To okładka!

Możesz szybko rozwiązać problem suszarki pachnącej gazem. Głównym celem braku zapachu gazu jest utrzymanie dobrej konserwacji suszarki. Raz na sześć miesięcy należy dokładnie wyczyścić suszarkę i w razie potrzeby wymienić elementy. Jednak Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem. Zadzwoń więc do profesjonalnej firmy naprawczej, która pomoże Ci rozwiązać problemy. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie, dlaczego moja suszarka pachnie gazem. Przeczytaj powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja suszarka pachnie i dlaczego moja pralka śmierdzi.