Dlaczego moja suszarka nie wiruje? 5 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja suszarka nie wiruje? Dzieje się tak z powodu pewnych typowych problemów z zasilaniem, wyłącznikiem drzwi, uszkodzonym paskiem napędowym, uszkodzonym lub poluzowanym zespołem koła pasowego oraz wadliwym bezpiecznikiem termicznym.

Sprawdź więc te proste powody, dla których suszarka nie wiruje. Upewnij się, że suszarka jest całkowicie podłączona. Sprawdź wyłącznik automatyczny. Szukaj przedmiotów, które zacinają się w bębnie. Dobrą rzeczą jest to, że proste narzędzia i mało czasu sprawią, że suszarka znów się zakręci. Jeśli zastosujesz się do wskazówek i nie naprawią one suszarki, umów się na spotkanie z lokalnym technikiem urządzenia.

Dlaczego moja suszarka nie wiruje? 5 zaskakujących powodów!

Powody, dla których moja suszarka nie wiruje

Dlaczego więc moja suszarka nie wiruje? Oto najważniejsze powody, dla których suszarka nie wiruje:

#1. Uszkodzone lub luźne koło pasowe

Rolą zespołu koła pasowego jest kontrolowanie napięcia paska napędowego. W ten sposób chwyci za bęben i amp; nie ześlizgnie się. Teraz, jeśli jest uszkodzony lub luźny, nie pozostanie na bębnie. Koło pasowe ma plastikowe lub małe gumowe kółko na metalowym ramieniu. Nieprawidłowe działanie występuje, gdy występują pęknięcia w ramieniu koła pasowego lub kole. Trudne do poruszania lub zakleszczone koło umożliwia swobodne obracanie się taśmy przez bęben. Następnie zdejmij górny i przedni panel suszarki. Znajdź koło pasowe napinające obok silnika. Naprężenie wytwarzane przez pasek napędowy jest częścią, która utrzymuje koło pasowe luźne na właściwym miejscu. Przesuń pasek na odległość wzdłuż silnika. Następnie łatwo wyciągnij jego krążek. Wymień stare koło pasowe na inne. Przeciągnij pasek napędowy z koła pasowego luźnego i nowo zainstalowanego silnika.

#2. Suszarka uzyskuje moc

Problem z zasilaniem jest jednym z powodów, dla których suszarka się nie obraca. Sprawdź, czy całkowicie podłączasz suszarkę. Jeśli jest podłączony niedokładnie, podłącz go, aby przywrócić zasilanie. Ale sprawdź jego przerwę w obwodzie, jeśli podłączysz suszarkę. W ten sposób zobaczysz, czy wyłączysz wyłącznik. Zresetuj wyłącznik suszarki po jej całkowitym wyłączeniu. Teraz, jeśli to nadal nie pomoże ponownie odwirować suszarki, wezwij fachowego technika od urządzeń.

#3. Uszkodzony pasek napędowy

Uszkodzony pasek napędowy to jeden z powszechnych problemów, które powodują, że suszarka nie obraca się. Zadaniem pasa jest wirowanie bębna. Zanim jednak otworzysz suszarkę i dostaniesz się do paska napędowego, sprawdź, czy przyczyną problemu jest pasek napędowy. Sam zakręć bębnem suszarki. Otwórz jego drzwi i przytrzymaj wnętrze bębna, a następnie zakręć. Upewnij się, że jest w nim tylko niewielki opór. Ale jeśli możesz łatwo obracać, na pewno pojawia się problem z paskiem. Następnie odłącz suszarkę lub wyłącz jej zasilanie. Użyj szpachelki w uwolnieniu klipsów, które przytrzymują górę i resztę. Wyjmij górną część suszarki z szafki suszarki. Szukaj pasa suszarki. Ta taśma susząca jest w małych i czarnych kawałkach gumy. Jeśli nie ma paska, możliwe, że już się ześlizguje. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego bęben już się nie obraca. Uszkodzony lub pęknięty pasek wymaga wymiany.

#4. Wadliwy bezpiecznik termiczny

Suszarka jest wyposażona w bezpiecznik termiczny, który ostatecznie wyłącza maszynę, gdy jest przypalona. Wyłącza się, ale także odcina zasilanie silnika. Czynnik grzewczy pozostaje włączony, dlatego maszyna się nie obraca.

Zlokalizuj bezpiecznik termiczny suszarki z tyłu, obok silnika i dmuchawy. Sięgnij po bezpiecznik podczas wyciągania suszarki. Odłącz go i zdejmij tylny panel suszarki. Do odkręcania śrub użyj klucza nasadowego lub śrubokręta. Następnie odczep przewody przez bezpiecznik. Wykręć śrubę mocującą bezpiecznik na swoim miejscu. Odkręć śruby i odczep przewody od bezpiecznika. Wyjmij śrubę mocującą bezpiecznik na swoim miejscu.

Pamiętaj, że bezpiecznik termiczny to jedna z oznak innego problemu. Jeśli jest całkowicie zdmuchnięty, oceń inne części. Przewody nie powinny się krzyżować. Element grzewczy powinien być wolny od zanieczyszczeń i pozostawać czysty. Nie może mieć kontaktu z innymi metalami.

#5. Problem z przełącznikiem drzwi

Przełącznik w suszarce gwarantuje, że suszarka nie będzie działać podczas otwierania drzwi. Spróbuj sprawdzić przełącznik drzwiczek suszarki, jeśli maszyna się nie przewraca. Sprawdź, czy drzwi suszarki się zamykają. Powinien łatwo włączać przełącznik drzwi. Szybko wyreguluj drzwi, aby rozwiązać problem. Sprawdź, czy drzwi naciskają na przełącznik suszarki po ich zamknięciu. Jeśli tak, to też musisz to sprawdzić. Przed wyjęciem przełącznika suszarki odłącz suszarkę od zasilania.

Rozpocznij sprawdzanie przełącznika drzwi suszarki po wyłączeniu zasilania suszarki. Ten przełącznik to mały i biały kołek obok zamknięcia drzwi. Uzyskaj dostęp do jego kontroli i przebij górną część nożem. Odłącz przewody od przełącznika drzwi, jeśli jest otwarty. W ten sposób przetestujesz go za pomocą multimetru cyfrowego. Wymień go, kupując zestaw montażowy przełącznika drzwi. Poproś o pomoc technika naprawy. Przeczytaj o najlepszej kompaktowej pralce i suszarce, aby nie mieć żadnych problemów z suszarką.

To okładka!

Teraz wiesz, dlaczego moja suszarka nie wiruje. Więc postępuj zgodnie z instrukcjami, jak to naprawić. Po pierwsze, suszarka jest niezbędnym urządzeniem do wykonywania prac domowych. Jeśli się nie kręci, może to tylko przysporzyć niedogodności. Możesz przeczytać o tym, jak naprawić suszarkę, która się nie kręci i dlaczego moja suszarka się nie kręci.