Dlaczego moja suszarka Maytag skrzypi? 3 zaskakujące powody!

Martwisz się, dlaczego moja suszarka Maytag piszczy? Cóż, nie martw się; jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Panel górny, podłoga lub panel tylny to najczęstsze przyczyny hałaśliwych suszarek Maytag. Czasami luźne łożysko taśmy, jakakolwiek usterka w drzwiach suszarki i niewyważenie suszarki są głównymi przyczynami tego piszczącego dźwięku.

Suszarki skrzypiące Maytag to częsty problem, a my nauczymy, jak pozbyć się tego irytującego piszczącego dźwięku za pomocą elementarnych technik. Kiedy ubrania się przewracają, twoja suszarka wydaje piskliwy dźwięk, co jest bardzo irytujące. Ten problem wydłuża czas suszenia ubrań i szkodzi odzieży i suszarce.

Dlaczego moja suszarka Maytag skrzypi? 3 zaskakujące powody!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda, ale dla twojego zrozumienia to nie wystarczy. Aby pomóc Ci w zidentyfikowaniu i rozwiązaniu problemu, stworzyliśmy poniżej listę typowych problemów i ich rozwiązań. Jeśli więc interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł na końcu. Sprawdźmy!

Powody, dla których suszarka Maytag piszczy

Jak wspomniano, góra, podłoga i tylny panel powodują skrzypienie suszarki Maytag. Jeśli chcesz wiedzieć, z której części pochodzi ten dźwięk, trzymaj uszy blisko suszarki. Ale zanim to zrobisz, przede wszystkim postaw na swoim bezpieczeństwie. Wyłącz główne zasilanie, wyjmij suszarkę z gniazdka ściennego i odłącz bezpiecznik. Dlaczego więc moja suszarka Maytag piszczy? Podane poniżej omówiliśmy kilka powodów, dla których suszarka Maytag piszczy.

#1. Niewyważenie suszarki

Jeśli zauważyłeś, że twoja suszarka Maytag wydaje ten pisk, najpierw sprawdź nogi suszarki, aby zobaczyć, co go powoduje. Jeśli nogi suszarek nie są odpowiednio wypoziomowane na podłodze, suszarka może przesuwać nogi, powodując piszczenie podczas pracy. Wyreguluj wysokość pralki za pomocą poziomicy, aby nogi suszarki były wypoziomowane na podłodze i zredukować ten dźwięk.

#2. Problem z drzwiami

Jakiś czas ten skrzypiący dźwięk pochodzi głównie z panelu drzwi, aby otyć do suszarki i wsłuchać się w dźwięk; jeśli zauważysz, że dobiega on z drzwi suszarki, oznacza to, że dźwięk powstaje z powodu problemu z wyczuciem drzwi. Stało się to głównie z powodu pękniętych i zużytych paneli panelu suszarki, przez co urządzenie pozwoliło na ten dźwięk Stwórz. Aby sprawdzić, czy to problem, otwórz drzwi suszarki i sprawdź, czy nie ma dziur i pęknięć. Ponieważ drzwi są nieco przesunięte w stosunku do otworu w urządzeniu, generują odgłos tarcia. Jeśli nasmarujesz zawiasy i zamek drzwi, wytrzymają one dłużej.

Filcowe elementy mocujące zawiasy drzwi suszarki mocno chronią pokrywę przed ocieraniem się o ścianę maszyny, co może powodować wiele dźwięków. Problem polega na tym, czy te elementy trochę się zużyły, co prowadzi do drzwi, które po prostu cicho zamykają się, by zgrzytnąć jak dzwonek do drzwi.

Przełóż aktualnie filcowane panele przez oba końce otworu, a następnie zeskrob je brzytwą, aby rozwiązać problem. Następnie użyj mocnego kleju, aby stopić połączenia tulei pralki po obu stronach filcu. Po wymianie filcu suszarki odczekaj 1 minutę na ustabilizowanie się. Przeczytaj także, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca.

#3. Zużyty pas suszarki

Jeśli skrzypiący dźwięk dochodzi z góry suszarki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pasek suszarki został zerwany lub uszkodzony. Więc jeśli używasz suszarki z tym zużytym paskiem, a Twoja suszarka wydaje pisk, to czas wymienić ten pasek na nowy, aby uniknąć takiego dźwięku. Czasami pasek suszarki poluzował się czas, który doprowadził do tego piszczącego dźwięku. Otwarty i zużyty pasek ma tendencję do wypadania z wyznaczonego miejsca lub może się rozpadać, co ponownie powoduje skrzypienie.

Jeśli pasek suszarki znajduje się z tyłu suszarki, gdzie bęben suszarki i jego tył są połączone, możesz wymienić ten luźny pasek, odkręcając zamontowane na nim nakrętki z przedniego panelu i wysuwając go, aby odsłonić pasek. Zdejmij pasek. pas suszarki od środka rowka, popchnij go do góry i zdejmij, odsuwając go daleko od suszarki. Po zdjęciu pasa, czas na założenie nowego pasa w to samo miejsce; w tym celu założyć nowy pasek na środek rowka, a następnie dokręcić nakrętki zamontowane na przednim panelu suszarki. Dowiedz się, jak wymienić pasek suszarki.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu tego artykułu znasz odpowiedź na swoje pytanie: dlaczego moja suszarka Maytag piszczy? Powyżej wymieniliśmy powody i rozwiązania, aby naprawić ten piskliwy dźwięk. Więc nie panikuj. Zapewniamy, że te punkty okażą się dla Ciebie pomocne. Więc przestań szukać dalej, przeczytaj uważnie artykuł, aby dobrze zrozumieć. Podziękuj znajomym za przeczytanie tego artykułu na końcu! Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o suszarce, która hałasuje podczas przewracania.