Dlaczego moja suszarka ma zapach spalenizny? 5 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja suszarka wydziela zapach spalenizny? Dzieje się tak z powodu gromadzenia się kłaczków, awarii silnika, wadliwego paska itp. uszkodzony silnik suszarki.

Rozwiązanie problemu jest niezbędne, biorąc pod uwagę zapach emitowany do części gospodarstwa domowego. W tym przypadku konieczne jest również zaprzestanie używania suszarki, dopóki nie poznasz jej problemu i przyczyny zapachu spalenizny.

Dlaczego moja suszarka ma zapach spalenizny? 5 zaskakujących powodów!

Pamiętaj, że nieprawidłowo konserwowana lub nieprawidłowo zamontowana suszarka spowoduje pożar. Przeczytaj więcej o mocowaniu suszarki i bezpiecznym korzystaniu z niej w miarę postępów. Jeśli nadal jest tak samo, najwyższy czas poszukać profesjonalnej pomocy. Po prostu czytaj dalej!

Powody, dla których zapach suszarki jest spalony

Dlaczego więc moja suszarka wydziela zapach spalenizny? Oto powody, dla których:

#1. Uszkodzony termostat

Termostat, który zaczyna się psuć, jest jedną z przyczyn zapachu spalenizny w suszarce. Nie może kontrolować ani wykrywać temperatury suszarki, jeśli źle się gaśnie. Następnie działa zbyt gorąco, powodując zapach suszarki. Przeczytaj instrukcję, aby wyszukać & wyjąć termostat z suszarki. Wykonaj to po odłączeniu suszarki. Sprawdź termostat suszarki za pomocą omomierza. Jeśli odczyt jest inny niż zero, oznacza to, że wymieniasz termostat. Lepiej zaplanować usługę naprawy przez technika urządzenia, aby skutecznie i szybko naprawić i rozwiązać problem. Powinien to być dla Ciebie czas wygodny i łatwy.

#2. Gromadzenie się kłaczków

Jeśli wewnątrz suszarki nagromadziły się kłaczki, chwyć za wąż podciśnieniowy, aby usunąć kłaczki. Zachowaj szczególną ostrożność podczas odkurzania elementu grzejnego i silnikowego. Usuń kłaczki ze ścian obudowy suszarki, w tym z podłogi pod urządzeniem. Następnie odłącz wąż odpowietrzający suszarki, aby wytrząsnąć kłaczki i zanieczyszczenia. Następnie ponownie złóż suszarkę i uruchom ją na pustym cyklu, aby sprawdzić, czy zapach spalenizny zniknie. Przetestuj urządzenie, ale nie zostawiaj go bez nadzoru. Dokładnie wyczyść suszarkę lub zaplanuj profesjonalne czyszczenie suszarki w renomowanej firmie.

#3. Uszkodzony silnik

Stary silnik suszarki jest jednym z powodów, dla których suszarka wydziela zapach spalenizny. W trakcie korzystania z suszarki będzie towarzyszyć hałas. Wymień więc silnik suszarki z pomocą doświadczonego technika.

#4. Zły pasek napędowy suszarki

Gumowy typ pasa napędowego jest używany w starych suszarniach podczas obracania bębna. Pas, który się wyślizguje lub jest stary, topi się z powodu tarcia. Lub może to być spowodowane kontaktem z elementem grzejnym. Spróbuj znaleźć w suszarce długi rodzaj gumowego pasa. Sprawdź, czy owinięcie bębna jest ciasne, ale nie ciasne. Poszukaj oznak wysychania, pękania, topnienia i zużycia. Jeśli uważasz, że musisz wymienić pasek, wyjmij stary i kup nowy zamiennik. Co więcej, poproś o pomoc eksperta od urządzeń, aby kupić urządzenie. To oni zainstalują tę część za Ciebie. Dowiedz się, jak wymienić pasek suszarki.

#5. Zablokowany wąż odpowietrzający

Wyczyść wąż wentylacyjny suszarki poza domem. Oczyść wszelkie gorące włosy, które swobodnie je wyczerpują. Pułapka na kłaczki przechwyciłaby siedemdziesiąt do ośmiu procent kłaczków przyniesionych przez suszenie. Reszta włókien unoszących się w powietrzu wyciąga się z rury wentylacyjnej, elastycznej rury, która mierzy 4 cale z tyłu suszarki. Następnie elastyczna rura suszarki łączy się z rurą PVC lub twardym metalem o podobnej średnicy, w której rura wchodzi w ścianę. Rury wentylacyjne działałyby od suszarki ciągnącej się na zewnątrz.

Gorące powietrze cofa się całkowicie po zablokowaniu w rurze, wypychając kłaczki na boki syfonu i do szafki suszarki. Sprawdź więc jego osłonę wentylacyjną obok ściany zewnętrznej. Upewnij się, że żaluzje można łatwo otworzyć. Poszukaj rury wentylacyjnej, jeśli są jakieś blokady. Uważaj, ponieważ szerszenie, osy i amp; inne, które latają, przeciskają się przez otwory żaluzji, ponieważ staje się to powszechnym problemem.

Środki ostrożności, których należy przestrzegać, aby zmniejszyć pożar

Poniżej znajdują się środki ostrożności, o których należy pamiętać podczas zmniejszania ognia:

  • Opróżnij pułapkę typu kłaczków po każdym załadowaniu. Ta przepełniona pułapka prawdopodobnie spowoduje, że kłaczki dostaną się do szafki suszarki.
  • Umyj pułapkę na kłaczki z wszelkich pozostałości, które tworzą się na ekranie. Kurz może pozostać w siatce, jednocześnie blokując otwory. To teraz zmniejsza przepływ powietrza i szoruje każdą formę osadu za pomocą miękkiej i nylonowej szczoteczki. Użyj wody z mydłem i wysusz przed ponownym włożeniem.
  • Zdejmuj tylny panel dwa razy w roku. Podążaj za nim, odkurzając kurz, aby znaleźć.
  • Sprawdzaj rurę wentylacyjną na zewnątrz dwa razy w roku. Usuń wszelkie blokady za pomocą szczotki odpowietrzającej. Usuń gniazdo szerszeni lub osy i spryskaj je sprayem na osy. Przeczytaj instrukcje dalej i skorzystaj ze szczotki odpowietrzającej.
  • Sprawdzaj suszarkę raz na dwa lata, aby działała prawidłowo

To okładka!

Teraz dowiesz się, dlaczego moja suszarka pachnie spalenizną ze wszystkich wymienionych powyżej powodów. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów, które powodują pojawienie się tego zapachu. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś technika o rozwiązanie problemu za Ciebie! Możesz również przeczytać o tym, dlaczego moja suszarka pachnie i dlaczego moja suszarka pachnie jak gaz.