Dlaczego moja suszarka ma w sobie wodę? 4 zaskakujące powody i Ich rozwiązania!

Martwisz się, dlaczego w mojej suszarce jest woda? Cóż, nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Z powodu zablokowania układu wydechowego lub nieprawidłowej wentylacji suszarka do ubrań przecieka lub spowoduje pożar. Kondensacja w bębnie lub woda kapiąca z zewnętrznego otworu wentylacyjnego suszarki może być spowodowana jednym z tych problemów.

Jeśli zauważysz, że w bębnie suszarki jest woda, wyłącz ją, aż naprawisz, aby zapobiec jej zepsuciu i wydaniu dużego rachunku za naprawę. Oczywiście, jeśli w twojej suszarce jest woda, to w tym przypadku nie wysuszy ona dokładnie twoich ubrań.

Dlaczego moja suszarka ma w sobie wodę? 4 zaskakujące powody i Ich rozwiązania!

Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej ten artykuł na końcu. Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny i rozwiązanie tego problemu. Przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego w mojej suszarce jest woda!

Powody, dla których w mojej suszarce jest woda

Suszarki są po prostu niezbędnym i praktycznym urządzeniem w Twoim domu. Czasami jednak przepuszczają wodę. Nieszczelna suszarka może zmniejszyć jej wydajność i spowodować bałagan na praniu. Komponenty systemu mogą zostać uszkodzone przez wodę. Jeśli woda pozostaje w suszarce, należy zaprzestać jej używania i zlecić jej naprawę. Poniżej odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie, dlaczego moja suszarka ma w sobie wodę w bardzo prosty sposób.

#1. Zablokowana wentylacja

Gdy suszarka pozostaje w wodzie bębna suszarki, jest to zwykle spowodowane zatkaną wentylacją. Suszarka ogrzewa powietrze i rozprowadza je w celu wysuszenia odzieży przez bęben. Jeśli suszarka nie wydmuchuje ogrzanego powietrza, skrapla się ono, co powoduje gromadzenie się wody w suszarce.

Wąż wentylacyjny wychodzący z suszarki powinien być pierwszym elementem, którego należy szukać. Sprawdź, czy nie ma zagięć, które mogłyby utrudniać przepływ powietrza. Sprawdź, czy nie ma kłaczków na sitku połączonym z kanałem wylotowym w niektórych suszarkach.

Zatykanie jest zwykle wywoływane przez luźne kłaczki i materiał wewnątrz wentylacji, które tworzą skupiska po zmieszaniu z wilgotnym powietrzem. Możesz zbadać przeszkody wentylacyjne, podnosząc dłoń w kierunku zewnętrznego otworu wentylacyjnego i sprawdzając cyrkulację powietrza. Świetnym pomysłem jest czyszczenie otworu wentylacyjnego przynajmniej dwa razy w ciągu roku, aby Twoja suszarka działała prawidłowo i bez wycieków.

#2. Uszkodzona izolacja kanału wentylacyjnego

Ponieważ nie ma wystarczającej izolacji otaczającej rurę wentylacyjną suszarki, może gromadzić się wilgoć lub zamarzać, powodując pozostawienie wody w bębnie suszarki. Problem występuje częściej w chłodniejszych regionach, ponieważ na gorące powietrze z obu maszyn znacznie większy wpływ mają zewnętrzne źródła powietrza chłodniejszego. Ten problem może być również spowodowany przez kanały wentylacyjne, które nie są odpowiednio izolowane i przechodzą przez chłodny region, w tym piwnicę. Należy pamiętać, że kanał wylotowy suszarki jest odpowiednio chroniony, aby uniknąć tworzenia się wilgoci lub lodu. Właściwa izolacja kanału wentylacyjnego zapobiega wyciekaniu wody z suszarki.

#3. Wadliwy kanał klapy

Wiele suszarek jest wyposażonych w klapę wentylacyjną na wylocie kanału wentylacyjnego suszarki. Te klapy mają na celu utrzymanie materiałów zewnętrznych z dala od systemu wentylacyjnego, w tym liści, śniegu i deszczu. Ta klapa rozszerza się, gdy trzeba wypuścić powietrze; w przeciwnym razie należy go zamknąć. Jeśli rzeczywiście klapa wentylacyjna jest uszkodzona, śnieg, deszcz i lód mogą dostać się do kanału wentylacyjnego, umożliwiając przedostanie się wody do suszarki. Jeśli odpowietrznik nie otworzy się, być może jest zatkany, wilgoć najprawdopodobniej zgromadzi się wewnątrz rur.

Sprawdź i upewnij się, że zewnętrzny otwór wentylacyjny działa i nigdy nie jest zatkany, jeśli do niego dotarłeś. Załóż ponownie klapy, jeśli zostały złamane. Z powodu tej wadliwej klapki woda jest nadal obecna w bębnie suszarki. Naprawiając ten problem, możesz pozbyć się tego problemu.

#4. Nieodpowiednia konfiguracja wentylacji

Jeśli układ wydechowy suszarki nadal nie jest prawidłowo wyregulowany, może to mieć wpływ na wentylację i wewnątrz przewodów może gromadzić się wilgoć. Kanały w układzie wydechowym muszą być tak gładkie i równe, jak to możliwe, aby umożliwić skuteczne rozprowadzanie powietrza po wejściu do środka.

Kanały suszarni mają więcej skręceń i zagięć, co oznacza więcej obszarów, w których gromadzi się woda i kurz, co powoduje zablokowanie. Jeśli układ wydechowy suszarki jest zablokowany lub zatkany, możesz zauważyć kondensację wewnątrz bębna suszarki lub wilgoć wydostającą się z zewnętrznego układu wydechowego. Właściwa konfiguracja wentylacji zapobiega wyciekowi wody lub wody z suszarki w bębnie suszarki. Możesz również przeczytać, jak naprawić suszarkę, która się nie kręci i dlaczego moja suszarka się nie kręci.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu tego wszyscy zrozumiecie, dlaczego moja suszarka ma w sobie wodę. Problemy z wentylacją są głównymi przyczynami wody w suszarce. Naprawiając te problemy, możesz pozbyć się tego problemu i odpowiednio wysuszyć ubrania. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim również z innymi osobami. Najlepiej też znać 8 najlepszych alternatywnych arkuszy suszarki.