Dlaczego moja suszarka LG przestaje działać po kilku minutach? 4 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka LG przestaje działać po kilku minutach? Uszkodzony lub wadliwie działający pasek napędowy, wadliwy czujnik wilgoci, wadliwy zatrzask drzwiczek, przegrzewający się silnik suszarki, zatkany otwór wentylacyjny suszarki to typowe objawy wyłączenia suszarki po kilku minutach.

Niewątpliwie jesteś naprawdę zirytowany, jeśli Twoja suszarka do ubrań wyłącza się już po kilku minutach od rozpoczęcia normalnego cyklu. Chcesz suchej odzieży, ale nie wyobrażasz sobie, że musisz wieszać ją na zewnątrz, gdzie twoi sąsiedzi mogą zobaczyć całą twoją kolekcję bielizny!

Niesamowitą rzeczą jest to, że zidentyfikowaliśmy kilka możliwych wyjaśnień, dlaczego suszarka LG wyłączyła się po kilku minutach, a także w jaki sposób możesz rozwiązać problem. Kontynuuj czytanie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Zaczynajmy!

Zatrzymanie suszarki LG po kilku minutach z powodów

Wyłączenie suszarki po cyklu jest frustrujące. Ale nie panikuj i przestań się martwić, dlaczego suszarka LG przestaje działać po kilku minutach. Poniżej wymieniliśmy kilka typowych powodów, które pomagają wyjść z tego problemu. Dlaczego więc moja suszarka LG przestaje działać po kilku minutach?

#1. Wadliwy zatrzask drzwi

Zatrzask drzwiowy może z czasem zacząć się psuć, ponieważ drzwi są otwierane i zamykane zbyt wiele razy w ciągu ich eksploatacji, co może powodować rozprzestrzenianie się w trakcie procesu suszenia. Suszarka zatrzyma się nagle, gdy to nastąpi. Rozwiązanie jest proste, jeśli tak się stanie. Wszystko, co musisz zrobić, jest następujące. Na początek pamiętaj, że suszarka jest wyłączona. Aby zdemontować drzwi, wykręć śruby i zatrzaski. Aby odkręcić zamek drzwi, chwyć kombinerki. Możesz teraz wszystko zmontować i założyć nowy zatrzask. Sprawdź, czy suszarka działa prawidłowo, podłączając ją do zasilania i sprawdzając, czy wyłączy się po kilku minutach.

#2. Wadliwy czujnik wilgoci

Czujnik wilgoci jest częścią suszarki LG, która służy do śledzenia zawartości wilgoci. Tablica sterownicza suszarki odbiera sygnał z tego czujnika. Aby stwierdzić, czy czujnik wilgoci suszarki LG działa nieprawidłowo, a jeśli tak, wymienić go, należy go najpierw odłączyć i zdjąć ze ściany. Odłącz połączenia elektryczne od głównej płyty zasilającej, pociągając za górny panel. Panel sterowania jest utrzymywany na miejscu za pomocą śrub, odkręconych przed wyjęciem panelu sterowania. Aby pomóc, usuń zatrzask blokujący na przednim panelu suszarki.

Zdejmij panel, odkręcając śruby, odłączając kabel elektryczny od drzwi i zdejmując panel.

Odinstaluj wiązkę przewodów, kłaczkujący ekran i płytę montażową przymocowaną do czujnika wilgoci. Odłącz kratkę i prowadnicę filtra kłaczków od suszarki, odkręcając śruby. Nowe urządzenie musi być teraz w stanie zainstalować. Po zamontowaniu czujnika wilgoci możesz ponownie złożyć suszarkę. Po zakończeniu ponownie podłącz komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie, przejdź do następnego problemu i opcji rozwiązania.

#3. Przegrzanie silnika suszarki LG

Silnik suszarki zacznie się nagrzewać w miarę zużywania się. Może to potencjalnie przegrzać się do punktu, w którym skrzynka bezpieczników wyskoczy, aby uniknąć poparzenia w wyniku zapalenia. Silnik może uruchomić się ponownie po ostygnięciu.

Z drugiej strony używanie suszarki z tak zepsutym silnikiem po prostu pogorszyłoby sytuację. Czas na nowy silnik suszarki. Jedną z technik pozwalających sprawdzić, czy silnik suszarki ma problemy, jest pozostawienie suszarki do całkowitego ostygnięcia przez około dziesięć minut zaraz po tym, jak maszyna przestała działać po zaledwie kilku minutach pracy. Ponadto, zanim silnik się zepsuje, często generuje sygnał dźwiękowy. Odłącz zasilanie suszarki i odsuń ją od ściany, aby zrobić miejsce na nowy silnik. Panel górny, filtr kłaczków i panel dostępu powinny zostać usunięte. Usuń linki przełącznika drzwi, pasek koła pasowego napinacza i samo koło pasowe.

Na koniec należy odłączyć bęben od obudowy, aby uzyskać dostęp do silnika suszarki (pas można pozostawić na bębnie). Odłącz przewód silnika suszarki, uważając, gdzie łączy się z silnikiem. Upewnij się, że koło dmuchawy jest wyłączone. Teraz prawdopodobnie uzyskasz dostęp do starego silnika i zastąpisz go nową jednostką. Sprawdź, czy problem został rozwiązany po złożeniu suszarki LG.

#4. Zatkany odpowietrznik suszarki

Zablokowana rurka wentylacyjna może spowodować przegrzanie suszarki LG, powodując jej wyłączenie. Idź do punktu wyjścia rurki wentylacyjnej, która zwykle znajduje się na zewnątrz domu i jest chroniona zagiętym plastikowym ekranem. Odłącz ekran za pomocą śrubokręta, a następnie użyj długiej, rozciągliwej szczotki opracowanej specjalnie do otworów wentylacyjnych suszarek, aby wyczyścić wszystko wewnątrz rury. Po podłączeniu ekranu filtra do suszarki LG uruchom cykl suszenia w suszarce, aby sprawdzić, czy działa prawidłowo. Oto sposoby na oczyszczenie zatkanej rury kanalizacyjnej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po kilku minutach z tego artykułu dowiecie się, dlaczego moja suszarka LG przestaje działać. Cieszymy się, że jedno z powyższych rozwiązań rozwiązuje Twój problem i nie musisz już zmagać się z suszarką LG, która wyłącza się już po kilku chwilach użytkowania. Jeśli tak się nie stało, musisz zasięgnąć porady eksperta, aby ustalić źródło problemu. Dziękuję, przyjacielu, że jesteś z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa i jak wyczyścić suszarkę LG.