Dlaczego moja suszarka LG nie wysycha całkowicie? 3 zaskakujące powody!

Martwisz się, dlaczego moja suszarka LG nie wysycha całkowicie? Cóż, przestań się tym martwić. Najczęstszym powodem może być ograniczenie lub zatkanie układu wydechowego w Twoim domu. Ograniczenia lub zatory w przepływie powietrza, które mogą powodować gromadzenie się kłaczków i brudu, mogą uniemożliwić Twojej suszarce najlepsze działanie.

Z tych wszystkich powodów suszarka LG przestaje suszyć ubrania idealnie, a pod koniec cyklu ubrania pozostają mokre. Naprawiając te problemy, sprawisz, że Twoja suszarka będzie działać efektywnie. Cóż, to wszystko prawda, moi przyjaciele, o tym. Ale wiemy, że chcesz dowiedzieć się więcej.

Dlaczego moja suszarka LG nie wysycha całkowicie? 3 zaskakujące powody!

Tak więc, dla Twojej wiedzy, poniżej opisaliśmy szczegółowo, w jaki sposób występuje ten problem, oraz sposób rozwiązania takich problemów. Więc jeśli jesteś zainteresowany tym artykułem i chcesz dowiedzieć się więcej, kontynuuj czytanie artykułu. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Jak naprawić suszarkę LG, która nie wyschnie całkowicie?

Istnieje wiele przyczyn, dla których Twoja suszarka nie działała prawidłowo. Wymieniliśmy wszystkie problemy i ich rozwiązania, aby rozwiązać Twój problem. Więc przestań myśleć więcej o tym, dlaczego moja suszarka LG nie wysycha całkowicie. Sprawdźmy powody i rozwiązania!

#1. Zatkany odpowietrznik suszarki

Pierwszą częstą przyczyną tego problemu jest zatkany otwór wentylacyjny suszarki. Aby zapobiec przegrzaniu suszarki, spaliny wydmuchują nadmiar ciepła. Z jednej strony lepkie rzeczy i inne niechciane materiały, które zbierają się podczas suszenia, mogą przedostać się z siatki do otworu wentylacyjnego.

Te odpady mogą prawdopodobnie powstawać aż do miejsca, w którym powstaje blokada. W takim przypadku przepływ powietrza jest ograniczony, co prowadzi do wilgotnych ubrań z suszarki. Ten łatwopalny materiał może potencjalnie zaiskrzyć w Twojej suszarce w trudnych warunkach.

Chociaż zaleca się czyszczenie układu wydechowego raz w roku, aby zminimalizować przeszkody, należy go natychmiast usunąć, jeśli pojawią się takie objawy. Aby odblokować zablokowany otwór wentylacyjny suszarki, odłącz suszarkę od gniazdka ściennego. Następnie odłącz otwór wentylacyjny suszarki od ściany. Za pomocą cienkiego nasadki węża próżniowego lub sztywnej szczotki z włosia usuń wszelkie widoczne przeszkody wewnątrz otworu wentylacyjnego. Usuń brud z otworu wentylacyjnego na zewnątrz domu za pomocą odkurzacza lub szczotki.

#2. Spalony bezpiecznik termiczny

Inną częstą przyczyną tego problemu jest przepalony bezpiecznik termiczny. Ze względu na intensywne użytkowanie suszarki może dojść do przepalenia bezpiecznika termicznego w suszarce, co prowadzi do tego problemu i kończy cykl suszenia z mokrymi ubraniami. Gdy suszarka jest zagrożona przegrzaniem, bezpiecznik termiczny przepala się i nie można ponownie rozpocząć cyklu wirowania, dopóki nie wymienimy bezpiecznika na nowy.

Bezpiecznik termiczny może się również przepalić z powodu utraty trwałości, co można potwierdzić za pomocą przyrządu termicznego, multimetru. Cóż, ważne jest również, aby rozwiązać problem przegrzewania się suszarki. Lepiej jest dokładnie sprawdzić otwory wentylacyjne suszarki przed wymianą przepalonego bezpiecznika termicznego, ponieważ wiemy, że zablokowany otwór wentylacyjny suszarki jest po prostu częstym problemem, który zdarza się w Twojej suszarce.

#3. Uszkodzony element grzejny

Można sobie wyobrazić, że element grzejny w Twojej suszarce jest uszkodzony, jeśli takie problemy nie powodują wysuszenia ubrań. Element grzejny w suszarce elektrycznej jest jak kawałek metalowej cewki, która pomaga ogrzać powietrze przed wejściem do bębna suszarki. Ze względu na intensywne użytkowanie suszarki, ten element grzewczy spala się stopniowo, dzięki czemu suszarka przestaje dokładnie suszyć ubrania. Jeśli metalowa cewka nie wykazuje trwałości podczas testowania multimetrem, dobrym pomysłem jest zastąpienie jej nowym elementem grzejnym.

Zapalnik w suszarce gazowej zapala gaz w układzie komory spalania, dzięki czemu z suszarki uwalniane jest gorące powietrze. Zapalnik nie dostarczy iskry wymaganej do zapalenia gazu, jeśli zapalnik zostanie zdmuchnięty lub spalony. Jeśli test multimetru wykaże brak ciągłości, musisz go wymienić na nowy.

Jeśli nie możesz poradzić sobie ze sprawą, lepiej wezwać specjalistę LG ds. konserwacji w celu naprawy suszarki. Wszystkie 3 przypadki wymienione powyżej powodują, że Twoja suszarka nie suszy dokładnie Twoich ubrań, ale nie martw się, omawiamy również, jak rozwiązać wszystkie te problemy, aby Twoja suszarka doskonale wysuszyła wsad. Poznaj koszt wymiany elementu grzejnego w suszarce.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że dowiesz się, dlaczego moja suszarka LG nie wysycha całkowicie. Z nadzieją, że wszyscy przetrawicie ten artykuł za jednym razem. Omówiliśmy również wszystkie podstawowe powody, dla których Twoja suszarka nie działała skutecznie. Kiedy ten problem wystąpi z Twoją suszarką, nie panikuj. Wystarczy postępować zgodnie z wyżej wymienionymi technikami. Ale zanim zastosujesz te metody, przeczytaj uważnie artykuł, aby dobrze go zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, za skontaktowanie się z nami na koniec! Znajdź odpowiedzi na swoje pytania: jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa i jak wyczyścić suszarkę LG.