Dlaczego moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik? 7 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik? Istnieje wiele powodów, dla których wyłączniki ciągle się wyłączają. I te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Jeśli twój wyłącznik jest słaby, będzie się potykał raz za razem, gdy napięcie w obwodzie i suszarce nie będzie się zgadzać. Musisz sprawdzić obwód suszarki; jeśli jest uszkodzony, natychmiast go wymień, aby Twoja suszarka była bezpieczniejsza.

Dlaczego moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik? 7 zaskakujących powodów!

Sprawdź również element grzejny, ponieważ jeśli element grzejny podniesie się z normalnego położenia, spowoduje wyłączenie obwodu. Kiepski silnik jest również dobrze znanym powodem wyłączania obwodu, więc utrzymuj silnik w dobrym stanie, aby uniknąć tego rodzaju sytuacji. Na koniec natychmiast sprawdź wyłącznik silnika suszarki, a jeśli okaże się, że jest słaby lub uszkodzony, wymień go, aby suszarka działała prawidłowo. Zbliżmy się do tego.

Powody, dla których moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik

Dlaczego więc moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik automatyczny? Istnieje kilka przyczyn wyzwolenia wyłącznika, a wymienione poniżej powody powiedzą Ci, dlaczego moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik.

#1. Zły silnik suszarki

Zanim przyjrzymy się okablowaniu w poszukiwaniu źródła obwodu wyzwalającego, warto przyjrzeć się wewnętrznym procesom suszarki. Możesz mieć uszkodzony silnik, jeśli suszarka wyłączy kurs po zaledwie dziesięciu minutach użytkowania. Najpierw wyłącz zasilanie suszarki. Następnie wyjmij silnik i za pomocą multimetru sprawdź połączenia. Będziesz musiał wymienić silnik, jeśli jest zwarcie.

Sprawdzanie łożysk to kolejny sposób na sprawdzenie silnika. Łożyska silnika, o których mówię, to elementy wewnętrzne, które zapewniają płynne działanie silników twojej maszyny; nie można podkreślić ich znaczenia w zapewnieniu prawidłowego działania sprzętu. Twoje łożyska mogą zostać zablokowane kurzem z powodu długotrwałego użytkowania, uniemożliwiając silnikowi osiągnięcie normalnej częstotliwości pracy.

#2. Wadliwy przełącznik startowy

Sprawdź, czy przełącznik startowy suszarki jest zablokowany w pozycji „start”. Jest to problematyczne, ponieważ automatyczny stan „startu” uszkadza maszynę i obwody. Ciągnie duże prądy przez długi czas, przeciążając wyłącznik i powodując jego wyłączenie. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca.

#3. Luźne okablowanie w listwie zaciskowej

Okablowanie elektryczne suszarki przechodzi przez listwę zaciskową, która w razie potrzeby rozprowadza energię elektryczną w całej maszynie. Jeśli jakaś część w bloku zacisków ulegnie awarii, suszarka może przypadkowo uruchomić wyłączniki. Sprawdź, czy w listwie zaciskowej suszarki nie ma luźnych przewodów, które mogą powodować łuk elektryczny i zwarcia w obwodach urządzenia.

#4. Wadliwe wyłączniki

Taka suszarka prawdopodobnie wyzwala wyłącznik z powodu problemu z wyłącznikiem. Wyłączniki automatyczne wyzwalają się dla bezpieczeństwa, aby zapobiec przeciążeniu i zwarciu prądu elektrycznego. Przeciążenie lub zwarcie wyłącznika może spowodować pożar lub poważne obrażenia. Wyłączniki są zwykle wykonane tak, aby utrzymać typowy pobór mocy na niskim poziomie, aby tego uniknąć. Jednakże, ponieważ nie jest w stanie zarządzać określonym zużyciem energii elektrycznej, niedziałający wyłącznik automatycznie będzie się wyłączał.

Dziesięcio- lub dwudziestoletni wyłącznik może stać się kruchy i wypaść, powodując przerwę w dostawie prądu. W starszym domu może nadszedł czas na zmianę wyłącznika.

#5. Sprawdź rezystor termiczny

Wadliwy rezystor termiczny może powodować problem z suszarką. Opornik termiczny steruje ogrzewaniem w suszarce. Jeśli jest zepsuty, nie wyłączy elementów grzejnych suszarki, powodując jej nieustanne nagrzewanie.

Suszarka pobiera za dużo prądu i wyłącznik zadziała. Czy było coś, co możesz zrobić w tej sytuacji? Należy sprawdzić rezystor termiczny (znany również jako „termostat”). Mogą odłączyć suszarkę i wrócić później, jeśli nie jest uszkodzona. Proszę pamiętać, że suszarka będzie dalej się nagrzewać i odsysać prąd.

Ilość ciepła w suszarce jest kontrolowana przez rezystor termiczny. Jest zbliżony do rozmiaru dziesięciocentówki i przez większość czasu znajduje się w elemencie grzewczym. Najpierw odłącz suszarkę i za pomocą omomierza sprawdź przewodność.

#6. Element grzewczy

Suszarka automatycznie wyłączy wyłącznik automatyczny, jeśli element grzejny ulegnie awarii i wystąpi zwarcie. Użyj multimetru, aby sprawdzić ciągłość między zaciskami a obudową, aby zobaczyć, czy nie jest uszkodzony. Element grzejny jest zwarty i zastąpiony ciągłością z osłoną. Warto przeczytać o tym
jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa.

#7. Słabe łożysko silnika

Nagromadzenie piasku lub brudu na łożysku suszarki może w końcu doprowadzić do ich zużycia. Może to być spowodowane regularnym zużyciem lub brakiem konserwacji. Silnik zużywa więcej mocy, gdy zaczyna się obracać z większą intensywnością. Często wystarcza to do wyzwolenia wyłącznika; dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze naprawienie wszelkich problemów.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego moja suszarka ciągle wyzwala wyłącznik automatyczny? To wszystko powody, o których wspomnieliśmy powyżej; uważnie przeczytaj te powody i zidentyfikuj rzeczywistą przyczynę wyłączenia się suszarki i usuń je. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, dlaczego Twoja suszarka wydaje odgłosy klikania.