Dlaczego moja suszarka ciągle przedmuchuje bezpieczniki? 4 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, dlaczego moja suszarka ciągle przepala bezpieczniki? Cóż, nie ma się już dziwić. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Najczęstszą przyczyną przepalenia bezpiecznika termicznego jest zablokowanie lub ograniczenie cyrkulacji powietrza w otworze wentylacyjnym.

Sprawdź sitko kłaczków pod kątem zanieczyszczeń lub kłaczków, które mogą blokować ruch powietrza w suszarce. W wielu przypadkach wadliwy bezpiecznik termiczny uniemożliwi włączenie suszarki.

Dlaczego moja suszarka ciągle przedmuchuje bezpieczniki? 4 zaskakujące powody!

Bęben będzie się obracał, a suszarka będzie działać w niektórych innych typach suszarek, ale element grzewczy nie może zacząć nagrzewać prania w suszarce z powodu bezpiecznika termicznego. Tak, moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym artykułem i chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł uważnie. Poniżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny tego problemu. Przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego suszarka ciągle przepala bezpieczniki termiczne!

Powody, dla których Twoja suszarka ciągle przedmuchuje bezpieczniki

Masz dość wymiany przepalonych bezpieczników termicznych i nie wiesz, dlaczego moja suszarka ciągle przepala bezpieczniki? W porządku, nie panikuj. Możesz zmagać się z jednym z kilku typowych problemów, jeśli twoja maszyna zacznie łamać bezpieczniki termiczne. Upewnij się, że taki bezpiecznik termiczny bezpośrednio na obwodzie odcinającym lub na kole dmuchawy na elemencie chłodnicy nie zniknął podczas wymiany bezpiecznika. Omówimy niektóre możliwe rozwiązania i rozwiązywanie problemów, aby pomóc Ci rozwiązać Twój problem.

#1. Sprawdź bezpiecznik termiczny koła dmuchawy

Bezpiecznik na suszarce ma zadziałać, gdy poziom jest zbyt gorący, chroniąc zarówno maszynę, jak i odzież. Multimetr skalibrowany na omach (jednostka rezystancji) może sprawdzić bezpiecznik termiczny. Sprawdź połączenie obwodu termoelektrycznego między dwoma złączami. Zainstaluj ponownie bezpiecznik termiczny, jeśli nie ma połączenia. Sprawdź, czy nie ma martwych gwintów i końcówek na wszystkich kablach.

Jeśli chcesz naprawić lub wymienić przepalony bezpiecznik termiczny w suszarce, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest odłączenie suszarki od gniazdka ściennego. Pamiętaj też, że wyłączyłeś główne zasilanie. Zdejmij górny panel, wykręcając śruby i odłóż go po upewnieniu się, że suszarka jest odłączona.

#2. Przekaźnik na tablicy sterowniczej nie działa

Bezpiecznik termiczny jest środkiem bezpieczeństwa w wielu współczesnych suszarkach, który odcina energię elektryczną do źródła ciepła, jeśli wykryje nadmierne ciepło. Z drugiej strony, wadliwy obwód może czasami wyzwolić bezpiecznik termiczny. W takim przypadku przełącznik może zostać uwięziony w trybie włączenia, uniemożliwiając termoparę odbiór wystarczający. Ignorując wskazanie termostatu o wyłączeniu prądu, grzałka będzie nadal działać.

Z powodu tego wadliwego elementu Twoja suszarka nie nagrzewa się wstępnie i będzie działać bez końca. Problem ten występuje, gdy przełącznik sterowania systemem wysyła zasilanie do sterownika. Jeśli suszarka jest już włączona, przesyła prąd, a jeśli jest wyłączona, nie.

Bezpiecznik termiczny w elemencie termicznym pęknie, gdy suszarka osiągnie próg, odcinając prąd w kierunku suszarki. Ponieważ obwód się zaciął, musisz naprawić zarówno płytę sterującą, jak i bezpiecznik termiczny. Możesz również przeczytać, jak zainstalować pasek na suszarce Maytag i jak wymienić pasek na suszarce GE.

#3. Pułapka na kłaczki w układzie wydechowym

Za każdym razem, gdy kłaczki dostaną się w takie miejsca, jak wewnętrzne zawiłości bębna suszarki, może to stanowić zagrożenie i prawdopodobnie doprowadzić do pęknięć i awarii. Włókna uwięzione w układzie wydechowym suszarki mogą doprowadzić do spalenia bezpiecznika termicznego. W wyniku tego bezpiecznik ulegnie przepaleniu.

Istnieje kilka środków, które możesz podjąć, jeśli Twoja suszarka nie działa. Na początek znajdź filtr kłaczków pod kanałem i opróżnij go z wszelkich kłaczków. Następnym krokiem jest poszukiwanie bezpiecznika termoelektrycznego wokół sprężarki powietrza. Będziesz musiał go naprawić, gdy się wypali.

#4. Zablokowany odpowietrznik suszarki

Bezpiecznik wyłączający ciepło może pęknąć, gdy element grzejny suszarki stanie się zbyt gorący. Dzieje się tak, gdy kłaczki gromadzą się w układzie cyrkulacyjnym suszarki, utrudniając przeciętną cyrkulację powietrza. Sprawdź tylną część suszarki pod kątem jakichkolwiek przeszkód lub nagromadzenia kłaczków, aby zapewnić jej prawidłowe działanie. Zablokowanie może być zaledwie kosmykiem kurzu lub może być tak znaczące, jak pończocha, ale uniemożliwia prawidłowe wysychanie odzieży. Po wyczyszczeniu zatkanego otworu wentylacyjnego suszarki, bezpiecznik termiczny suszarki przestaje się wydmuchiwać, a także możesz prawidłowo wysuszyć ubrania.

To okładka!

Cieszymy się, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy dowiecie się, dlaczego moja suszarka ciągle przepala bezpieczniki. Zatkany otwór wentylacyjny, kłaczki w układzie wydechowym oraz niewłaściwa praca tablicy sterowniczej to główne źródła przepalenia bezpieczników termicznych. Jednak po naprawieniu tych źródeł możesz szybko pozbyć się tego problemu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu, nie przestawajcie dzielić się tym ze znajomymi! Proponuję również przeczytać tutaj, dlaczego suszarka ciągle przepala bezpiecznik termiczny.