Dlaczego moja suszarka brzmi, jakby się mieliła? 5 zaskakujących powodów!

Szukasz, dlaczego moja suszarka brzmi, jakby się kruszyła? Metalowy przedmiot w bębnie suszarki, zużyte rolki, rozpadające się ślizgacze, ślizgający się pasek i uszkodzony napinacz to główne przyczyny zgrzytania w suszarce podczas wirowania ubrań.

Kiedy suszarka jest sprawna, nie powinna generować zbyt wiele dźwięków. A jeśli nie jesteś profesjonalistą, samodzielna naprawa uszkodzonej suszarki jest trudna. Niemniej jednak, zatrudniając specjalistę, spróbuj samodzielnie sprawdzić, co jest podstawową przyczyną tego zgrzytającego dźwięku z Twojej suszarki.

Dlaczego moja suszarka brzmi

Po kilku tygodniach użytkowania suszarki zużycie materiałów ściernych mogło spowodować odgłosy odgłosów z suszarki. Co więcej, jest to proste zadanie. Musisz tylko wymienić te części, które uległy uszkodzeniu, aby zredukować ten zgrzytliwy i jęczący dźwięk z suszarki. W tym poście przygotowaliśmy kilka sugestii dotyczących nieprzyjemnego odgłosu mielenia Twojej suszarki. Zaczynajmy!

Powody, dla których moja suszarka brzmi, jakby się szlifowała?

Przestań myśleć więcej o tym, dlaczego moja suszarka brzmi, jakby się kruszyła? W tym artykule wyjaśniliśmy to szczegółowo. Podczas suszenia odzieży często zdarza się, że suszarki wytwarzają pewien poziom hałasu. Ale jeśli suszarka wydaje denerwujące zgrzytanie, jest to znak, że coś jest nie tak. W rezultacie nie musisz się martwić, ponieważ wiele z tego sprzętu wymaga drobnych napraw i konserwacji.

Nigdy nie możesz przeoczyć przeszywającego krzyku urządzenia. Sprzęt i ubrania będą narażone na większe szkody z powodu ciągłego nieporozumienia.

Poniżej znajduje się kilka elementów suszarki, które wytwarzają dużą ilość dźwięku, gdy Twój gadżet nie działa poprawnie:

#1. Przedmioty metalowe w bębnie suszarki

Jedną z możliwych przyczyn odgłosów szlifowania podczas wirowania bębna suszarki jest to, że co najmniej jeden metalowy przedmiot w bębnie zderza się z bokami podczas przewracania. Aby rozwiązać ten problem, musisz opróżnić ubrania z suszarki, otwierając główne drzwiczki dostępu. Poszukaj w kieszeniach kluczy, pensów, śrubek lub sprzączek paska, które mogły wypaść z suszarki lub wypadły. Dźwięk powinien zniknąć po usunięciu obiektu. Następnie rozpocznij cykl od nowa na swojej suszarce i sprawdź, czy dochodzi z niej dźwięk. Pomocne może być przeczytanie, dlaczego Twoja suszarka wydaje odgłosy klikania.

#2. Zepsute rolki

Inną najczęstszą przyczyną odgłosów szlifowania z suszarki są zużyte rolki. Rolki to seria maleńkich, zazwyczaj metalowych pierścieni połączonych z zewnętrzną stroną bębna, które pomagają w jego obrocie wewnątrz obudowy. W związku z intensywniejszym użytkowaniem suszarki walec zaczyna się uszkadzać. Kiedy te rolki zaczną się zużywać, bęben może wydawać odgłos szlifowania. Suszarka powinna być cichsza po wymianie uszkodzonych kół na nowe.

Wspaniałym pomysłem jest wymiana wszystkich rolek na raz, ponieważ są one zazwyczaj sprzedawane jako zestaw, co zapewnia równomierne zużycie. Po wymianie tych rolek możesz w przyszłości uchronić swoją suszarkę przed takimi hałasami.

#3. Szybowce, które się rozpadają

Kilka ślizgaczy zostało zamontowanych na zewnętrznych krawędziach bębna, aby działały tylko jako środek ochronny, zapobiegając bezpośredniemu kontaktowi krawędzi ze stalową obudową podczas obracania koła. Szybowce są rzeczywiście wąską barierą wykonaną z tworzywa sztucznego lub nylonu, w zależności od rodzaju suszarki. Elementy z czasem psują się, w wyniku czego można usłyszeć skowyt lub zgrzytanie z suszarki. Powinieneś je zmienić, aby wyciszyć hałas. Napraw oba wszystkie, zwłaszcza jeśli tylko jeden ulegnie degradacji, ponieważ zwykle są oferowane jako para; w ten sposób łamią się równomiernie.

#4. Poluzowany pasek

Gruba lub długa gumowa taśma otacza rdzeń bębna. Bęben jest podtrzymywany przez pasy, co umożliwia wirowanie i suszenie odzieży. Jeśli rzeczywiście taśma wypadnie z miejsca, a bęben zacznie się obracać, możesz usłyszeć zgrzytanie, nawet gdy taśma próbuje utrzymać swoje miejsce. W celu wymiany pasków skonsultuj się ze specjalistą ds. serwisu myjni. Dźwięk musi się zatrzymać po zmianie. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować pasek na suszarce Maytag i jak wymienić pasek na suszarce GE.

#5. Zepsuty napinacz

Napinacz lub rolka napinacza suszarki do ubrań gwarantuje, że być może pasek jest prawidłowo ustawiony na tym bębnie. Pasek przechodzi dobrze przez usztywnienie elementu, który jest połączony z napinaczem i rolką.

Jeśli rzeczywiście koło się zepsuje, zaczniesz słyszeć zgrzytliwy dźwięk, gdy próbuje się obracać, utrzymując napięcie tylko na pasku. Aby ocenić jakość napinacza, skonsultuj się z fachowcem zajmującym się naprawą suszarki. Jeśli trzeba go wymienić, należy również zwrócić koło pasowe. Mógł zostać poszkodowany w wyniku braku napięcia.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu tego artykułu wszyscy dowiecie się, dlaczego moja suszarka brzmi jak mielenie? Powyżej wymieniliśmy wszystkie możliwe przyczyny, jako rozwiązanie tego problemu. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj ten post na końcu. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim również ze znajomymi. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!