Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń: 3-etapowy przewodnik usuwania

Czy wyprałaś swoje ubrania i powąchałaś coś nie tak i zadajesz sobie pytanie: „dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń?” Pralka może powodować nieprzyjemny zapach, nawet jeśli oskarżysz o brudną odzież.

Wyjmowanie ubrań z pralki i odkrywanie, że brzydko pachną, jest frustrujące i stresujące. Nie dlatego, że musisz go ponownie uruchomić, ale dlatego, że problem może wymagać naprawy.

Dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń: 3-etapowy przewodnik usuwania

Kiedy Twoja pralka zaczyna pachnieć jak pleśń, musisz od razu opracować strategię. Nie poddawaj się, nawet jeśli myślisz, że potrzebujesz nowej pralki!

Nadal możesz odświeżyć śmierdzącą pralkę, którą tam masz, i wyczyścić ubrania za pomocą kilku technik, które możesz zastosować.

Dlaczego Twoja pralka pachnie jak pleśń?

Pralki zużywają o jedną trzecią mniej wody niż ich odpowiedniki ładowane od góry.

Użycie takiej samej ilości detergentu, jak w przypadku pralki ładowanej od góry, spowoduje powstanie zbyt wielu bąbelków. Pleśń może rozwijać się na gumowym obrzeżu otworu z powodu nagromadzenia mydła.

Różne czynniki mogą powodować powstawanie zapachu pleśni w pralce. Większość brudu, tłuszczu i brudu z prania zostaje wchłonięta przez pralkę i wypłukana z pralki.

Bakterie, pleśń i pleśń rozwijają się w kurzu, kurzu i pozostałościach po detergentach, które gromadzą się w pralce z biegiem czasu i po wielokrotnym praniu. Bakteria ta rozwija się w ciepłych, wilgotnych warunkach, takich jak pralnia i sama maszyna. Zapach ostatecznie ujawnia swoje istnienie.

Aby Ci pomóc, oto jak pozbyć się pleśni w pralce.

Jak mogę stwierdzić, czy moja pralka ma pleśń?

Najpierw sprawdź gumową uszczelkę wokół drzwi. Kiedy obierasz gumę, możesz zauważyć pleśń.

Na początek zajrzyj do szafki na detergent. Zatrzymuje wilgoć, ponieważ w dzisiejszych czasach rzadziej otwieramy nasze zasobniki na pranie, a woda infiltruje jako pierwsza.

Jak mogę usunąć zapach pleśni w mojej pralce?

Krok 1. Usuń części

Aby rozpocząć czyszczenie, musisz wyjąć dozowniki na mydło, wybielacz i płyn do zmiękczania tkanin, aby móc dokładnie wyczyścić każdy z nich. Pozostała woda, w której pleśń uwielbia rosnąć, zwykle pozostaje, gdy wilgoć dostanie się do tych obszarów.

Możesz użyć środka do czyszczenia rur i starej szczotki, aby dostać się do zakamarków dozowników i usunąć wszelkie osady, które mogą powodować zapach pleśni.

Jeśli masz model ładowany od przodu, użyj patyczka higienicznego, aby wyczyścić osad zebrany wokół gumowej uszczelki. Miej oko na brudzące brud wokół drzwi wersji ładowanych od góry.

Krok 2. Przygotuj wybielacz chlorowy do dezynfekcji maszyny.

W walce z pleśnią i pleśnią rozwiązaniem może być wybielacz chlorowy. Używaj tego roztworu ostrożnie i unikaj mieszania go z innymi detergentami dla swojej ochrony.

Ustaw temperaturę pralki na najwyższy poziom. W zależności od urządzenia może być konieczne użycie większej lub mniejszej ilości wybielacza.

Korzystając z pralki ładowanej od góry, wlej cztery filiżanki wybielacza lub dwie filiżanki do pralki ładowanej od przodu, a następnie rozpocznij cykl. Poczekaj, aż wanna będzie prawie gotowa, a następnie wyłącz pralkę, gdy mieszadło włączy wybielacz.

Po 30 minutach ponownie rozpocznij proces wybielania. Po drugim cyklu płukania należy całkowicie usunąć pozostałości wybielacza.

Krok 3. Użyj octu

Po sterylizacji wybielaczem użyj octu, aby wyeliminować pozostawione nieprzyjemne zapachy.

Dodatkowo kwaśny charakter płynu eliminuje gromadzenie się wilgoci i wszelkie pozostałe organizmy, które mogły uciec z wybielacza. Aby rozpocząć, włącz ustawienie najcieplejszej temperatury w pralce.

Powinieneś dodać zwykły biały ocet do maszyny ładowanej od góry lub dwie filiżanki do urządzenia ładowanego od przodu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, w tym cyklu nie używaj żadnego mydła w płynie.

Jak tylko mikser dokładnie wymiesza ocet i wodę w wannie, możesz wyłączyć dopływ wody i pozwolić wannie napełnić się do jego pojemności.

Uruchom ponownie pralkę i pozwól, aby cykl trwał przez kolejne 30 minut. Zamiast smrodu porażki poczujesz przyjemny aromat sukcesu.

Jak mogę zapobiegać zapachom pleśni?

Oto kilka sposobów zapobiegania zapachom pleśni na pralce:

  • Często wycieraj wnętrze i uszczelki wanny i jej wnętrza.
  • Użyj detergentu odpowiedniego do typu maszyny. Pralka HE wymaga użycia detergentu HE.
  • Upewnij się, że nie przedawkujesz ilości mydła, której używasz. Używanie zbyt dużej ilości mydła w pralce może spowodować poważne awarie, wymagające naprawy.
  • Pamiętaj, aby zdjąć ubranie natychmiast po zakończeniu cyklu prania, aby zminimalizować wilgoć.
  • Pozwól, aby bęben pralki wyschnął, pozostawiając otwarte drzwi, jeśli nie jest używany.

Aby uzyskać dodatkowe wskazówki, poniżej opisano, jak wyczyścić formę z uszczelki spryskiwacza przedniego obciążenia.

Wniosek

Teraz znasz odpowiedź na pytanie „dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń”. Aby te kroki były skuteczne, lepiej, jeśli wykonujesz również regularną konserwację.