Dlaczego moja pralka nie wiruje? 6 niesamowitych powodów!

Czy kiedykolwiek pytałeś: dlaczego moja pralka się nie obraca? Być może jest to spowodowane problemem ze sprzęgłem silnika, silnikiem, paskiem napędowym, pompą i przełącznikiem pokrywy. Te problemy można łatwo zdiagnozować, pod warunkiem, że wiesz, czego szukasz. Ale z drugiej strony nie wszystkie naprawy pralek mogą być proste, ponieważ wymagają profesjonalnej pomocy.

Pranie to rzeczywiście przyjemne zadanie dla każdego. Dopiero po naciśnięciu przycisku wszystkie brudne ubrania włożysz do pralki.

Dlaczego moja pralka nie wiruje? 6 niesamowitych powodów!

Potem wyjmiesz je w czystości i porządku, i tak będzie łatwiej. Jednak bałagan spowodowany przez pralkę, która się nie obraca, może być kłopotliwy. Dowiedz się więcej o przyczynach poniżej i konkretnych poprawkach, które należy rozważyć, aby zachować spokój ducha. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Powody, dla których Twoja pralka nie wiruje

Odpowiedzmy na Twoje pytanie: dlaczego moja pralka się nie obraca? Oto następujące powody:

#1. Niezrównoważone obciążenie

Cykl wirowania nie działa dobrze z powodu niezrównoważonego obciążenia prania, które występuje podczas czyszczenia jednego lub więcej ciężkich przedmiotów, takich jak prześcieradło kąpielowe, kołdra i nadające się do prania legowisko dla zwierząt. Niezrównoważony ładunek może również spowodować nieefektywny cykl wirowania, który się nie zatrzymuje. Napraw to, próbując najpierw otworzyć pralkę. Poczekaj, aż odblokuje się na koniec cyklu i przesuń przedmioty, aby równomiernie je rozłożyć. Dowiedz się, jak wypoziomować podkładkę.

#2. Maszyna pakowana

Rzecz w tym, że nie wszyscy uwielbiają robić pranie. Niektórzy wkładają do pralki tylko ciężkie rzeczy, co powoduje, że pralka się nie obraca. Napraw ten problem, nie zwlekając. Usuń nadmiar ubrań z tkaniny i umieść je w koszu na pranie. Trzymaj się tylko średniej wielkości ładunku, który to robi. Następnie zdejmij mokrą odzież, którą odłożyłeś z pralki.

#3. Brak lub nieodpowiedni drenaż

Zasada jest taka, że ​​pralka normalnie nie wiruje, jeśli wsad prania nie odprowadza wody w odpowiedni sposób. Problemy z opróżnianiem spowodowane są zatkanym lub zagiętym wężem odpływowym. Małe przedmioty, takie jak guziki lub monety z ubrania, pozostają tam. Przeczytaj o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

#4. Wadliwy przełącznik pokrywy

Ten uszkodzony przełącznik pokrywy dotyczy tylko maszyn ładowanych od góry. W toploaderach często występuje urządzenie znane jako przełącznik pokrywy. To, co robi, to sygnalizowanie pralki, jeśli nie zamyka się prawidłowo. Jest to sygnał ostrzegawczy, gdy przełącznik pokrywy zatrzymuje się, a pralka również się nie obraca. Rozwiąż ten problem, patrząc przez bok pod pokrywą. Po zamknięciu pokrywy znajduje się mały występ aktywujący przełącznik. Odegnij go, jeśli nie wygina się. Wymień stary przełącznik pokrywy na nowy, jeśli nadal nie pomaga. Większość modeli kosztuje pięćdziesiąt dolarów lub mniej. Możesz być zainteresowany tym, gdzie kupić przełączniki pokrywy do pralek oraz przeznaczeniem przełącznika pokrywy w twojej pralce i oznakami, że może to być szkodliwe.

#5. Uszkodzony silnik

Twoja pralka może czasami się mieszać i to nadal jest w porządku. Czasami jednak cykl wirowania może stać się kłopotliwy z powodu silnika napędowego. Tryb wirowania silnika wypala się, nawet jeśli funkcja mieszania działa poprawnie. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu nie jest realizacja projektu DIY. Ale zrób to, jeśli uważasz, że jesteś zbyt pewny siebie i doświadczony w sobie. Zatrudnij doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę do wymiany silnika.

#6. Zepsuta pompa

Pompa tłoczy wodę w pralce i do węża spustowego. W ten sposób pozwala to na całkowite wypełnienie wanny. Woda wypływa z odpływu po dojściu do zagięcia lub pętli w wężu odpływowym. Każda awaria pompy może spowodować, że woda nie będzie prawidłowo spływać z wanny. Pompka jest problemem, jeśli ubrania są mokre podczas wyciągania ich z wanny. Odłącz pralkę i otwórz jej panel dostępu. Sprawdź, czy pompa obraca się swobodnie po utracie napięcia owiniętego wokół niej paska pompy. Co więcej, problem może trwać dalej, jeśli pasek pompy jest uszkodzony lub zużyty. W tym przypadku wymaga wymiany. Jeśli pompa nie obraca się swobodnie, oddaj pompę do wymiany i wymień ją na nowy. Poproś profesjonalną pomoc o opróżnienie wanny i wymianę paska pompy i pompy.

Zadzwoń do profesjonalnej pomocy!

Najlepiej zdać się na doświadczonego i przeszkolonego technika urządzeń. Najczęstsze przyczyny są wymienione już w pralce, która się nie obraca. Technik może pomóc w rozwiązywaniu problemów i ocenie potrzebnych napraw. Poinformuj ich o problemie. Zaoszczędzi to więcej czasu na natychmiastowe rozwiązanie problemu. Pralka, która się nie obraca, czasami nie jest łatwa do naprawienia. Możesz bezpiecznie wymienić zepsuty lub zużyty pasek napędowy za pomocą ograniczonej liczby narzędzi. To samo dotyczy czyszczenia złączy przełącznika pokrywy. Praca, która wymaga pracy z silnikiem napędowym z kondensatorem elektrycznym, wymaga fachowej pomocy.

To okładka!

Teraz wiesz, dlaczego moja pralka nie obraca się dobrze? Dobrze jest zachować podane powyżej powody i poprawki. Pomoże Ci się przygotować, jeśli pralka znów wpadnie w tarapaty. Ale nie zapominaj też, że profesjonalna pomoc to duża pomoc! Możesz także przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak pralka LG wydaje głośny dźwięk podczas wirowania i jak korzystać z pralki.