Dlaczego moja pralka nie wiruje? 5 najlepszych powodów i ich rozwiązań!

Po znalezieniu przemoczonych mokrych ubrań pod koniec cyklu prania, musisz się zastanawiać, dlaczego moja pralka nie wiruje? Cóż, powodów może być wiele. Aby znaleźć rozwiązanie tych problemów, przeczytaj ten artykuł. Pod koniec prawdopodobnie sam rozwiążesz problem z podkładką.

Pranie to łatwe zadanie we współczesnym świecie. Wystarczy posortować ubrania według koloru i wrzucić je do pralki razem z detergentem.

Dlaczego moja pralka nie wiruje? 5 najlepszych powodów i ich rozwiązań!

Po wypraniu ubrań pralka wyda sygnał dźwiękowy, aby przypomnieć o wyjęciu ładunku. Kiedy okaże się, że ubranie jest mokre, może ci to przeszkadzać. W przypadku, gdy mieszkasz w małym mieszkaniu, nie byłoby miejsca na suszenie przemoczonego mokrego prania. Pralka wymaga odpowiedniej pielęgnacji i obsługi. Jeśli jesteś szorstki i nie zwracasz uwagi na drobne problemy, podkładka może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu.

Powody, dla których Twoja pralka nie wiruje

Dlaczego więc moja pralka się nie kręci? Oto pięć typowych problemów i ich rozwiązania.:

Powód nr 1. Przepełnienie bębna

Jeśli pod koniec cyklu prania znajdziesz mokre ubrania lub pralka nie działa. Dzieje się tak z powodu przepełnienia pralki praniem, niż może pomieścić. Często ludzie, którzy nie lubią robić prania, wrzucają wszystkie ubrania na raz do pralki.

Rozwiązanie:

Musisz podzielić swój ładunek przed wrzuceniem go do środka, ponieważ każda pralka ma inny rozmiar i pojemność bębna. W przypadku, gdy posiadasz małą pralkę o pojemności 5 kg. Upewnij się, że robisz sekcje prania i nie pierzesz wszystkiego w jednym cyklu. Nierówny podział prania w bębnie może spowodować uszkodzenie przędzarki w pralce.

Powód 2. Pranie ciężkich przedmiotów

Najczęstszym problemem jest dodawanie ciężkich przedmiotów, takich jak płaszcze, koce lub dywany. Pralka przestanie działać w połowie cyklu. Zazwyczaj rzeczy pochłaniające wodę, takie jak dywany i kołdry, powodują uszkodzenie przędzarki. Zazwyczaj znajdziesz duże przedmioty, takie jak te, które moczą się w cyklu.

Rozwiązanie:

Aby zmniejszyć nierówne obciążenie, jeśli chcesz prać grube rzeczy, takie jak kołdry, wypierz je z inną dużą rzeczą, na przykład dużym ręcznikiem lub inną kołdrą. Upewnij się jednak, że nie przepełniasz bębna. Zakładając, że podkładka zatrzyma się w połowie wirowania. Sugerujemy zatrzymanie pralki, spuszczenie wody i wyjęcie prania. Następnie zmień położenie rzeczy i ponownie uruchom pralkę. Twoja pralka znów zacznie się obracać. Dowiedz się, jak zrównoważyć podkładkę.

Powód nr 3. Niezrównoważone umieszczenie podkładki

Jeśli maszyna się nie obraca, sprawdź, czy jest odpowiednio wypoziomowana na podłodze. Za każdym razem, gdy pralka nie jest prawidłowo umieszczona na powierzchni lub podłodze, może to powodować wysokie dźwięki i ruch oraz nadmierne wibracje podczas fazy wirowania. Ponadto niewyważona podkładka spowoduje wiele komplikacji w przędzarce i bębnie, które mogą uszkodzić podkładkę.

Rozwiązanie:

Jeśli pralka jest niewyważona, należy ją odpowiednio wypoziomować, regulując śruby transportowe. Jeśli powierzchnia podłogi jest szorstka i nierówna, maszyna wibruje. Sugerujemy użycie pod nim kawałków sklejki. Sprawia, że ​​maszyna jest wypoziomowana i redukuje wibracje.

Powód nr 4. Pokrywa nie jest zamknięta

Dopóki pokrywa pralki nie zostanie zamknięta, maszyna nie będzie działać. Po zamknięciu pokrywy usłyszysz kliknięcie. Aby pralka działała, pokrywa musi być bezpiecznie zamknięta. Jeśli nie słychać żadnego sygnału dźwiękowego, a pralka nie działa, problem dotyczy przełącznika pokrywy. Dlatego pralka nie będzie obracać wsadu.

Rozwiązanie:

Dla własnego bezpieczeństwa wyładuj i odłącz pralkę. Następnie odkręć górny panel za pomocą śrubokręta i wyjmij go z podkładki. Sprawdź górny panel i zlokalizuj uszkodzony przełącznik. Następnie odkręć stary przełącznik, poluzowując zacisk. Wyrzuć uszkodzony przełącznik i wymień go na nowy. Nowy przełącznik możesz kupić w dowolnym sklepie ze sprzętem. Jeśli nie możesz wymienić przełącznika, wezwij technika, aby wykonał pracę. Pomocne może być przeczytanie o tym, gdzie kupić przełączniki pokrywy do pralek.

Powód nr 5. Zablokowana linia odwadniająca

Pralka nie zacznie wirować wsadu, dopóki cała woda w bębnie nie zostanie opróżniona. Jeśli woda nie spływa z bębna, zwykle występuje problem z linią drenażową. Często występują problemy z odprowadzaniem wody; za pomocą zakrzywionej i zablokowanej linii utylizacyjnej. System odwadniający jest zatkany rzeczami: z ubrań, takich jak nici z luźnych swetrów, luźne guziki, a może monety.

Rozwiązanie:

Wyciągnij pralkę ze ściany i wyprostuj rurę spustową, wyrównując wszystkie skręty i zagięcia. Następnie oczyść rurę odpływową, usuwając cały zatkany materiał. Jeśli chcesz, możesz go również wymienić. Rury odpływowe są dostępne w prawie każdym sklepie z narzędziami. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie spuszcza wody.

To okładka!

Jeśli pralka nie kręci się, skorzystaj z powyższych sztuczek, aby rozwiązać prawie wszystkie problemy dotyczące wirującego bębna pralki. Pralka jest najczęściej używanym przedmiotem w każdym gospodarstwie domowym. Właściwa konserwacja myjki jest niezbędna, aby działała bezproblemowo przez lata. Jeśli nie udaje Ci się samodzielnie rozwiązywać problemów, zawsze najlepiej poszukać profesjonalnej pomocy. Teraz wiesz, dlaczego moja pralka się nie kręci. Możesz również chcieć poznać właściwy cykl prania.