Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa? 8 szokujących przyczyn!

Załóżmy, że minęło lato, więc chcesz mieć pewność, że w samochodzie będzie wystarczająco dużo ciepła, ale denerwujesz się i pytasz: dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa? Jesteś pewien, że w zeszłym roku zadziałało to dobrze, ale teraz rzucają w ciebie podkręcone piłki.

W tej chwili chcesz się upewnić, że nagrzewnica samochodowa działa poprawnie. Na szczęście konfiguracja podgrzewacza wody jest łatwa do zrozumienia. System ogrzewania Twojego samochodu obejmuje elementy sterujące HVAC, układ chłodzenia, wentylator nagrzewnicy i rdzeń nagrzewnicy.

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa? 8 szokujących przyczyn!

Rdzeń nagrzewnicy wciąga gorący płyn chłodzący, gdy wentylator wdmuchuje nagrzewnicę w kierunku kabiny, podczas gdy chłodny płyn chłodzący wraca do systemu. Ale nawet jeśli system jest tak prosty, nadal może pojawić się wiele problemów i spowodować awarię systemu grzewczego. Przeczytaj poniżej i dowiedz się, z jakim problemem się zmagasz.

8 najczęstszych przyczyn, dla których ogrzewanie samochodu nie działa

Nie można go naprawić bez zidentyfikowania głównego problemu, takiego jak jakikolwiek inny. Dlaczego więc moja nagrzewnica samochodowa nie działa? Przeanalizujmy najczęstsze przyczyny niedziałania nagrzewnicy samochodowej.

#1. Niski poziom płynu chłodzącego

Jednym z powszechnych problemów jest niski poziom płynu chłodzącego lub środka przeciw zamarzaniu. Jeśli poziom płynu chłodzącego spadnie, gorący płyn nie dotrze do rdzenia nagrzewnicy systemu, dlatego kabina pozostaje zimna. Zwykle ma to miejsce, gdy silnik samochodu ciężko pracuje i się przegrzewa. Ma to również miejsce, gdy płyn chłodzący nie jest prawidłowo napełniony.

#2. Wadliwy termostat

Zepsuty lub uszkodzony termostat to częsta przyczyna, gdy samochód nie wytwarza ciepła. Gdy termostat jest zamknięty lub otwarty, wpłynie to na ciepło. Nadal jednak będzie to miało wpływ na układ chłodzenia pojazdu. Będzie to dla ciebie niewygodne lub pomyślisz, że twój silnik jest zepsuty.

#3. Wentylator nagrzewnicy jest uszkodzony

Nawet jeśli w rdzeniu nagrzewnicy znajduje się wystarczająca ilość płynu niezamarzającego lub płynu chłodzącego, istnieje możliwość, że wentylator nagrzewnicy pęknie lub wystąpi zwarcie. W takim przypadku nie będzie wdmuchiwanego ciepła do wnętrza kabiny.

#4. Rdzeń nagrzewnicy jest zatkany

Zdarza się to rzadziej w porównaniu z innymi problemami wymienionymi powyżej. Cząsteczki i zanieczyszczenia trafiają do układu chłodzenia, zatykając rdzeń nagrzewnicy. Występuje, gdy grzejnik zaczyna korodować w środku lub niektóre zanieczyszczenia kończą się w nim i przemieszczają się w kierunku grzałki systemu. Niezależnie od przypadku, może być konieczne odnowienie rdzenia nagrzewnicy. Ale możesz od razu go zastąpić.

#5. Rezystor silnika wentylatora jest uszkodzony

Wadliwy rezystor silnika może oznaczać, że napotkasz pewne problemy. Na przykład w ogóle nie dostaniesz powietrza. Nie tylko to, ale także będziesz mieć problemy z ustawieniem prędkości wentylatora.

#6. Nieszczelny grzejnik

W przypadku nieszczelności chłodnicy płyn chłodzący może nie dotrzeć do rdzenia nagrzewnicy. Co gorsza, silnik ulegnie uszkodzeniu.

#7. Przepalone bezpieczniki lub wadliwe okablowanie

To ta sama sytuacja, gdy zepsuje się sterowanie HVAC. Okablowanie Twojego samochodu może mieć zwarcie. Oznacza to, że grzałka nie zostanie uruchomiona, jeśli zażądasz, aby grzałka działała.

#8. Wadliwe sterowanie HVAC

Ekrany dotykowe, pokrętła lub przyciski w Twoim samochodzie nie uruchamiają systemu ogrzewania. Złe ekrany dotykowe, uszkodzone tarcze i szorty mogą spowodować nieprawidłowe działanie grzejnika. Może to również uniemożliwić jego działanie.

Najczęściej zadawane pytania

Oto odpowiedzi na typowe pytania:

#1. Jak ogrzać samochód, jeśli nie masz grzejnika?

Cóż, bez nagrzewnicy nie da się ogrzać samochodu. Aby ogrzać pojazd, musisz mieć grzejnik pokojowy. Może to być propan lub elektryczność. Nie próbuj hacków, które widzisz w Internecie.

#2. Czy grzejnik mojego samochodu zawiera bezpiecznik?

Tak, wszystkie grzejniki samochodowe są wyposażone w bezpiecznik. Możesz zajrzeć do puszki z bezpiecznikami, aby sprawdzić, czy została zastrzelona. Zapoznaj się z instrukcją, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się bezpiecznik i który z nich jest przeznaczony do nagrzewnicy samochodowej. Dowiedz się więcej, jeśli grzejnik samochodowy nie dmucha gorącego powietrza.

#3. Jak często płukać płyn chłodzący?

Zasadniczo płukanie powinno odbywać się raz na pięć lat lub co 100 000 mil podróży. Ale kiedy napotkasz problemy z nagrzewaniem się samochodu lub jeśli się przegrzeje, możesz go spłukać.

#4. Ile będzie kosztować naprawa rdzenia nagrzewnicy?

Za nowe części musisz zapłacić tylko wtedy, gdy zrobisz to sam. Ale jeśli zlecisz to profesjonalnie, otrzymasz rachunek w wysokości od 800 do 1000 dolarów.

#5. Jaka jest żywotność rdzenia grzejnika?

Średnio rdzeń nagrzewnicy może trwać od 10 do 15 lat. Ale jeśli go obciążysz lub nie naprawisz problemu, gdy tylko się pojawi, na przykład gdy nie wytwarza ciepła, żywotność będzie krótsza.

To okładka!

Po ustaleniu przyczyny, dla której moja nagrzewnica samochodowa nie działa, od razu coś z tym zrobiłem. Polecam zrobić to samo, aby problem się nie pogorszył.

Być może zainteresuje Cię również informacja, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej.