Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa? 5 szokujących powodów!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa? Koniec z obawami, że dotarłeś we właściwe miejsce. Możliwe, że układ włącznika ogrzewania jest uszkodzony, system wentylacji wewnętrznej jest zatkany i uniemożliwia cyrkulację przez rdzeń nagrzewnicy. Możliwe, że zawór termostatyczny działa nieprawidłowo i rdzeń grzałki jest zatkany.

Nie przejmuj się, jeśli ogrzewanie samochodu przestanie działać. Naprawa może potrwać od 15 minut do kilku godzin, a ogrzewanie pojazdu rzeczywiście będzie w pełni sprawne. Jasne, każdy może zrobić to sam w domu bez specjalnego sprzętu.

Naprawa pojazdu może być niebezpieczna i nieprzyjemna, więc oto jak uniknąć śmierci, kalectwa lub utraty ręki, utrzymując spodnie, koszulę lub skórę w czystości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Powody, dla których ogrzewanie samochodowe nie działa

Istnieje wiele powodów, dla których nagrzewnica samochodowa nie działała prawidłowo, jest to powszechne, ponieważ nagrzewnice są używane tylko w zimie, więc w każdym sezonie zimowym nagrzewnica samochodowa musi wymagać serwisu, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Krótko mówiąc, nagrzewnica mogła nie zostać uruchomiona przez gałek, tarcz lub dotykowych ekranów samochodu. Zwarcia, uszkodzone tarcze i wadliwe ekrany dotykowe mogą spowodować, że grzejnik przestanie działać. Przeczytaj poniżej wymienione powody, aby dowiedzieć się, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa?

#1. Wadliwy rdzeń grzejnika

Element grzewczy składa się z kilku małych rurek i otworów wentylacyjnych, porównywalnych z grzejnikami w pojeździe. Podczas gdy chłodnica oddaje ciepło do otaczającego powietrza, dmuchawa dmucha ciepło z rdzenia nagrzewnicy do tylnego siedzenia. Zatkanie i nieszczelność w labiryntowym układzie kapilar rdzenia nagrzewnicy może zmniejszyć poziom płynu chłodzącego i jego cyrkulację w układzie chłodzenia samochodu. Wadliwe rdzenie grzewcze lub niewystarczające lub zanieczyszczone warunki chłodziwa są często powiązane i mogą spowodować przegrzanie silnika, a grzałka przestanie pompować ciepłe powietrze.

Niewielki zapach w samochodzie, szczególnie zamglone szkło lub kałuże pod konsolą, są oznakami złamanego rdzenia nagrzewnicy.

#2. Wadliwy termostat

Termostat to zawór, który otwiera się lub zamyka, aby kontrolować przepływ płynu chłodzącego do silnika i grzejników. Działający termostat jest niezbędny do utrzymania pracy silnika w prawidłowej temperaturze, pomimo jego prostoty. Możliwe, że uszkodzony termostat zostaje uwięziony w lekko otwartym stanie.

Zablokowanie zaworu umożliwia cyrkulację nadmiernej ilości płynu chłodzącego, uniemożliwiając osiągnięcie przez samochód optymalnej temperatury i obniżając wydajność. Termostat zablokowany w stanie zamkniętym z obu stron uniemożliwia przepływ płynu chłodzącego, zakłócając działanie mechanizmu, który chłodzi silnik lub ogrzewa wnętrze. Dowiedz się, jak sprawić, by ogrzewanie Twojego samochodu było cieplejsze.

#3. Uszkodzenie wentylatora dmuchawy

Rdzeń nagrzewnicy zbiera ciepło z systemu i przesyła je do kabiny jako gorące powietrze za każdym razem, gdy ogrzewasz je w pojeździe. Wentylator dmuchawy jest odpowiedzialny za wydmuchiwanie gorącego powietrza z wymiennika ciepła przez wentylację samochodu! Jednak zawsze, gdy łopatka dmuchawy nie działa prawidłowo, przepływ może być bardzo niewielki przez otwory wentylacyjne.

Przepalony obwód lub uszkodzenie wewnętrznych części wentylatora nadmuchu to dwie najczęstsze przyczyny awarii wentylatora nadmuchu. Jeśli nie słyszysz lub nie czujesz wiatru, gdy nagrzewnica pojazdu jest włączona, przyczyną mogą być problemy z wentylatorem!

#4. Toksyczny płyn chłodzący

Płyn chłodzący silnik samochodu składa się ze specjalnej mieszanki wody zamrożonej i wody, która chroni silnik przed nadmiernym nagrzewaniem lub chłodzeniem. Płyn chłodzący w samochodzie nie musi zamarzać w zimnie ani nagrzewać się latem, jeśli zawiera odpowiednią kombinację płynu chłodzącego i wody, co gwarantuje, że układ klimatyzacji może odpowiednio zbierać i rozpraszać ciepło wytwarzane w silniku. W zimie, jeśli włączysz ogrzewanie samochodu, tego rodzaju nadmiar ciepła zostanie wepchnięty do wnętrza, aby Cię ogrzać i wyczyścić przednie szyby! Zanieczyszczenia w układzie klimatyzacji mogą z czasem spowodować łatwiejsze zamarzanie płynu chłodzącego, powodując nagrzewanie się silnika i wyłączenie grzałki!

#5. Wyciek wody

Wyciek jest ostatnim powszechnym problemem związanym z podgrzewaczami samochodowymi. Wyciek może pojawić się w różnych miejscach, dlatego należy sprawdzić kable, termostat lub pompę pod kątem problemów. Nagrzewnica samochodowa nie będzie działać prawidłowo, jeśli niektóre z tych 3 będą przeciekać. Dobry system ogrzewania sprawia, że ​​zima jest o wiele przyjemniejsza. Jeśli wykryjesz którykolwiek z tych problemów lub nie możesz uzyskać ciepła do wypłynięcia z otworu wentylacyjnego, zleć sprawdzenie systemu ogrzewania przez niezawodną lokalną firmę zajmującą się naprawą samochodów. Niezwykle ważne jest jak najszybsze rozwiązanie problemów z ogrzewaniem samochodu. Jeśli zignorujemy problem, może on w przyszłości przerodzić się w znacznie większy i droższy problem.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa, naprawa w domu nie jest tak skomplikowana, ale jeśli problemy są poważne, musisz pojechać do warsztatu, aby nagrzewnica działała idealnie. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Dowiedz się, jak działa nagrzewnica samochodowa i jak naprawić nagrzewnicę samochodową.