Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze, gdy się zatrzymuję? 8 zaskakujących powodów!

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze, kiedy się zatrzymam? Dzieje się tak z powodu niewystarczającej ilości płynu chłodzącego, zapchanych lub uszkodzonych elementów sterujących nagrzewnicy samochodowej oraz wycieku wody.

Z pewnością ta sytuacja może sprawić, że jazda do biura tam iz powrotem podczas mroźnej zimy może być trudna.

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze

Ale są też inne powody, dla których grzałka stygnie podczas bezczynności, na przykład kierunek powietrza w dmuchawie. Mimo to sugerujemy zapoznanie się z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi konserwacji, aby przedłużyć żywotność układu ogrzewania samochodu, aby pojazd wrócił do dobrego stanu i można było nim bezpiecznie jeździć. Więc,

Powody, dla których mój grzejnik samochodowy dmucha zimne powietrze, gdy się zatrzymujesz

Poniżej wyjaśniamy, dlaczego nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze, gdy się zatrzymasz.

#1. Zatkane lub uszkodzone elementy sterujące nagrzewnicy samochodowej

Przyciski sterowania nagrzewnicą samochodową mogą przestać działać, więc wymiana przełączników jest niezbędna, jeśli poziom płynu chłodzącego jest w porządku i nie ma problemu z rdzeniem nagrzewnicy. Zawór sterujący w nagrzewnicy znajduje się tuż pod maską samochodu, ponieważ steruje nagrzewaniem w aucie i nie działa prawidłowo; jest to jeden z powodów, dla których pojazd wydmuchuje do środka chłodne powietrze i nie nagrzewa się.

#2. Niewystarczająca ilość chłodziwa

Płyn chłodzący do samochodu składa się w 50% z wody i w 50% ze środka przeciw zamarzaniu, ponieważ utrzymuje on silnik samochodu w chłodzie, szczególnie w miesiącach letnich. Kiedy manewrujesz nagrzewnicą samochodową w zimie, jest to czas, w którym płyn chłodzący trafia do silnika i rdzenia nagrzewnicy i dostarcza ciepłe powietrze, tak jak odczuwa się chłodne powietrze podczas pracy nagrzewnicy, a silnik podgrzewa płyn chłodzący i przepuszcza ciepło do samochodu wnętrze. Niemniej jednak, sprawdź poziom płynu chłodzącego, jeśli powietrze wieje zimnym powietrzem w sposób ciągły, a samochód dmucha zimne powietrze po zatrzymaniu, ponieważ nie wysyła mniej płynu chłodzącego do rdzenia nagrzewnicy i wytwarza ciepłe powietrze.

#3. Wyciek wody

Wyciek wody jest powodem, dla którego grzejnik samochodowy wydmuchuje zimne powietrze, gdy się zatrzymasz; sprawdź chłodnicę, pompę wody i węże pod kątem dalszych uszkodzeń. W przypadku nieprawidłowego działania nagrzewnica samochodowa może nie działać prawidłowo do pełnej wydajności; najlepiej jest skontaktować się z niezawodnym ekspertem samochodowym, aby poznać i rozwiązać problem na wczesnym etapie.

#4. Awaria lub kiepska pompa wody

Element ten krąży w układzie chłodzenia dzięki czemu w momencie, gdy wirnik nie wytwarza odpowiedniego przepływu, urządzenie wydmuchuje powietrze tak zimne, że nagrzewnica samochodowa zatrzymuje się. To również prawda; jeśli pojazd się porusza, robi się nieco cieplej i w takim przypadku należy wymienić niezawodną pompę na nową. Możesz również zainteresować się objawami złej lub uszkodzonej pompy wodnej.

#5. Zatkany lub brudny grzejnik nagrzewnicy

Chłodnica w nagrzewnicy zapycha się później, utrudniając przepływ płynu chłodzącego przez łożyska, co skutkuje nadmuchem lekko ciepłego lub zimnego powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest oczyszczenie chłodnicy i sprawdzenie, czy nie ma pęknięć z płynu, którego tak pozytywny wpływ ma czyszczenie chłodnicy nagrzewnicy, przy sprawności urządzenia na biegu jałowym.

#6. Problem z systemem klimatyzacji

Nagrzewnica samochodowa może również mieć problemy z oprogramowaniem, co powoduje wydmuchiwanie zimnego powietrza przez system na postoju; problemy mogą często wiązać się z niewłaściwą konfiguracją systemu lub problemami z oprogramowaniem i sprzętem w klimatyzacji. Sprawdź jego działanie biorąc pod uwagę typ systemu, model i markę samochodu, aby ten krok został podkreślony w instrukcji obsługi samochodu, więc sprawdź sam lub zwróć się o pomoc do warsztatu samochodowego.

#7. Powietrze w układzie chłodzenia

Powietrze w układzie chłodzenia spowodowane jest rozprężeniem w miejscu podłączenia lub poszczególnych rur, wadliwym działaniem zaworu powietrza, uszkodzoną uszczelką głowicy, problemami z pracą pompy oraz niewłaściwą wymianą płynu chłodzącego. Powietrze w układzie spowalnia krążenie chłodziwa; w rezultacie urządzenie wydmuchuje gorące powietrze podczas jazdy i dlatego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze, gdy się zatrzymam.

#8. Zablokowanie dopływu chłodziwa

Nagrzewnica samochodowa może mieć kran doprowadzający płyn chłodzący do chłodnicy, zacięty lub zamknięty z powodu rdzy, ponieważ ten typ nagrzewnicy jest dostępny w starszych samochodach, więc otwarcie kranu jest właściwym rozwiązaniem. Gdy użyjesz więcej wody zamiast płynu chłodzącego, powstanie rdza, która zablokuje kran.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź na to pytanie: dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze, kiedy się zatrzymuję? Najpierw sprawdź stan płynu chłodzącego, napraw problem i zablokuj termostat, pompę wody, kran nagrzewnicy, chłodnicę nagrzewnicy i powietrze obecne w układzie chłodzenia. Źle działająca nagrzewnica wskazuje na problem w układzie chłodzenia silnika, natomiast prowadzenie auta z tymi problemami może być przyczyną większych problemów i kosztownych napraw.

Dlatego bezpiecznie jest natychmiast sprawdzić problem, unikając w ten sposób bardziej krytycznych spraw, więc już teraz wiesz, co zrobić w przypadku ponownej awarii nagrzewnicy samochodowej! Twój problem został rozwiązany, a grzejnik samochodowy powrócił bez żadnych zmartwień. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, co to jest nagrzewnica PTC w samochodzie i dlaczego moja nagrzewnica nie działa.