Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze? 5 najlepszych powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze? Wszyscy wiemy, że grzejnik samochodowy to idealne rozwiązanie, które zapewni Ci ciepło w ekstremalnie chłodne dni. Kiedy wsiądziesz do samochodu i powieje trochę chłodnego powietrza, nie martw się, to normalne.

Jeśli jednak to chłodne powietrze nie nagrzewa się, mogą wystąpić pewne problemy. Powód, dla którego grzejnik samochodowy dmucha zimne powietrze, może być różny; albo jest jakiś problem z termostatem, albo uszkodzona część. Ten problem może również wystąpić, gdy płyn chłodzący nie działa.

Dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze? 5 najlepszych powodów!

Chodzi o to, że różne części podnoszą temperaturę samochodu przez grzejnik samochodowy. Aby nagrzewnica samochodowa działała prawidłowo, termostat i płyn chłodzący w silniku powinny być w jak najlepszym stanie. Moi drodzy przyjaciele, jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego wasza nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze, przewińcie w dół!

Powody, dla których nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze?

Szukasz powodów, dla których moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze? Poniżej omówiłem kilka podstawowych przyczyn, które powodują nieprawidłowe działanie nagrzewnicy samochodowej.

#1. Wadliwy termostat

Jeśli grzejnik samochodowy nie działa prawidłowo, pierwszą myślą, jaka przychodzi ci do głowy, jest to, że być może termostat jest uszkodzony. Wszystkie samochody mają wskaźnik termostatu, który sygnalizuje nagrzewnicy, aby podnieść temperaturę, gdy płyn chłodzący silnik się nagrzeje. C przesunęło się do H, a grzejnik zaczął wdmuchiwać gorące lub ciepłe powietrze w twoim samochodzie. Ale gdy termostat jest uszkodzony, nie sygnalizuje temperatury płynu chłodzącego silnik, co skutkuje zimnym powietrzem w samochodzie. Jeśli termostat jest zamknięty, płyn chłodzący nagrzewa się, a grzejnik wydmuchuje dodatkowe powietrze. Jeśli termostat jest otwarty, płyn chłodzący będzie nieprzerwanie wypuszczać zimne powietrze.

#2. Problematyczny rdzeń grzejnika

Kolejnym krytycznym elementem, który może mieć wpływ na temperaturę nagrzewnicy, jeśli jest uszkodzony, jest rdzeń nagrzewnicy. Rdzeń nagrzewnicy posiada mały kanał o konstrukcji rurowej oraz wentylator. Płyn chłodzący przepływa przez tę rurkę, a wentylator ma wydmuchiwać gorące powietrze. Ale jeśli nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze, może to być spowodowane tym, że płyn chłodzący nie dociera do przewodów i wentylatora. Może to być spowodowane różnymi cząstkami lub brudem utkniętymi w rurkach, które nie pozwalają na dostanie się chłodziwa do wentylatora. Dlatego grzejnik samochodowy będzie wyrzucał zimne powietrze. Możesz również zainteresować się tym, czy możesz prowadzić samochód, jeśli rdzeń nagrzewnicy jest zły.

#3. Niski poziom płynu chłodzącego

Jaki jest płyn chłodzący w aucie? Płyn chłodzący to płyn znajdujący się w silniku samochodu, znany również jako silnik płynu chłodzącego, który odpowiada za utrzymywanie nieco wysokiej temperatury pojazdu. Ale gdy ilość chłodziwa jest bardzo mniejsza, odpowiednia ilość chłodziwa nie dotrze do rdzenia nagrzewnicy. Spowoduje to natychmiastowy spadek temperatury samochodu. Niska ilość płynu chłodzącego może być spowodowana pewnymi wyciekami, które należy naprawić, a ogrzewanie samochodu zacznie ponownie działać.

#4. Nieprawidłowe działanie przycisków sterujących

Często nagrzewnica samochodowa dmuchająca zimnym powietrzem nie jest spowodowana problemem w wewnętrznych częściach nagrzewnicy. Przyczyną może być niewłaściwa praca zewnętrznych przycisków sterujących nagrzewnicy. Z biegiem czasu przyciski te brudzą się, a zanieczyszczenia blokują się, co bardzo utrudnia ustawienie temperatury na żądaną wartość. A jeśli nie ustawisz temperatury, automatycznie otrzymasz zimne lub gorące powietrze.

#5. Wycieki

Nagrzewnica samochodowa dmuchająca zimnym powietrzem może być również spowodowana wyciekiem w dowolnej części samochodu. Jeśli z pompy wodnej, węża, silnika płynu chłodzącego lub jakiegokolwiek innego elementu wycieka płyn, nawiew ciepłego powietrza przez nagrzewnicę samochodu jest utrudniony. Tak więc zimne powietrze będzie wszystkim, czego doświadczysz.

Jak działa nagrzewnica samochodowa?

Nagrzewnica samochodowa jest zależna od trzech podstawowych elementów, które pomagają podnieść temperaturę samochodu i zapewnić ciepłe środowisko w mroźne dni. Te elementy obejmują:

  • Termostat
  • Chłodziwo
  • Rdzeń grzejny

Gdy temperatura płynu chłodzącego silnik wzrasta, płynie ona bezpośrednio do części przypominającej zawór, zwanej termostatem, a następnie termostat przenosi ją do chłodnicy. Grzejnik to rdzeń nagrzewnicy z wąską rurką i wentylatorem do przenoszenia i rozpraszania ciepłego powietrza. Jeśli którakolwiek z tych części ulegnie uszkodzeniu, całkowity przepływ gorącego powietrza zostanie przerwany. Przemieszczanie się płynu chłodzącego do wentylatora jest również odpowiedzialne za trochę zimnego powietrza podczas uruchamiania nagrzewnicy samochodu. Ale jeśli ciągle wyrzuca zimne powietrze, to wtedy musisz sprawdzić i naprawić nagrzewnicę samochodową.

To okładka!

Nagrzewnica samochodowa to doskonała rzecz, która zapewnia ciepło i wygodę, gdy na zewnątrz jest mroźna pogoda. Z sprawnie działającą nagrzewnicą samochodową możesz z łatwością podróżować w chłodne dni. Ale czy nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze i nie znasz możliwej przyczyny? Mam nadzieję, że teraz masz podstawową odpowiedź na pytanie, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze? Możesz również znaleźć krótkie wskazówki, jak naprawić grzejnik samochodowy. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak przetestować rdzeń nagrzewnicy i jak stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany.